Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért anonímot ír mindenkire?

Miért anonímot ír mindenkire?

Figyelt kérdés
Itt a gyakori kérdéseknél a hozzá szólóknál mindenkinek azt írja hogy anoním.Miért nem ír nick nevet?

szept. 13. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Mert elrejtették a nevüket.
szept. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan
szept. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem is a kezdetektől, de nagyon régen itt vagyok. Az oldal egyik vonzereje a teljes névtelenség volt. A regisztrációt is meg tudod oldani eldobható e-mail címmel. Senki nem ellenőrzi a kilétedet.

Hogy el is rejtheted a belépéshez használt nevet, az is ezt erősíti.

Bátrabban, nyíltabban lehet kérdezni. Nem, nem csak a trollkodásra és hasonlókra gondolok! Nem! Amikor az oldal indult, volt agy nagyon nagy forgalmú fórum, de ott ezekre nem volt lehetőség (tudom, ez hivatalosan nem fórum, de mégis úgy működik). Sok embert támadás is ért.

Csak egy személyes példa: Szerencsétlenül olyan nicknevet választottam, amit nyíltan is használok. Annyira, hogy az alapján utca, házszám szinten be voltam azonosítható. Beszóltam valakinek. Rá pár percre jött egy ismeretlen hívás, és veréssel fenyegetett.

Ez már két érv amellett, hogy ne mutassuk meg a becenevünk.

A harmadik, hogy vannak itt olyanok, akik azt élvezik, ha rászállhatnak valakire. Stílus alapján is fel lehet ismerni egyeseket, de ha ki van írva a neve, akkor egy szót sem kell elolvasni az írásából. Lehet jelenteni, lepontozni.

És végül a trollkodás is könnyebb így.

A modinak mindegy, ő előle nincs elrejtve a név, és gondolom ip alapján is tud dolgozni.

szept. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
3. vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy az utóbbi időben mintha sokkal kevesebb kiírt név lenne. Alighanem a színvonal drasztikus esésével függ össze. Csak vélemény, nem biztos, hogy jól látom.
szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Neked sincs nyilvánosra állítva a nick neved, Kérdező.
szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
elrejtjük. borzalmasan gáz lenne, ha az ismerőseink rájönnének arra, hogy szabadidőnkben néha a GYK-t bújjuk
szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!