Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha a GYK-ra csak valós,...

Ha a GYK-ra csak valós, teljes névvel lehetne fellépni, amit szigorúan ellenőriznének, akkor kevesebb felhasználó lenne?

Figyelt kérdés
Az ellenőrzést úgy értem, hogy például a személyi igazolványodról be kéne szkennelni egy képet, amin a neved, és a születési dátumod szerepel, ezt elküldeni az adminisztrátoroknak, majd utána pl 48 órán belül jóváhagyják a regisztrációt, és minden kérdésnél, illetve adott válasznál látszana a neved, akkor kevesebben használnák az oldalt, vagy akár többen? Ti mit gondoltok erről?

jún. 22. 14:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem kb tizedére csökkenne az oldal látogatottsága.. Arról nem beszélve, hogy személyi igazolvány+ név megadása személyiségi jogokat is sértene. Nem túl életszerű gondolat.
jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Gyakran tesznek fel kimondottan személyes jellegű kérdéseket. Ha valósak, ha nem, névvel ezeket már nem tennék fel. Nem beszélve a megosztó témákról, ahol a kommentelők egymásnak esnek. Ki szeretné, hogy felismerjék?
jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
#10 Ez így van, csak sajnos diktatúrában élünk.
jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

#10 "Pedig attól lehet véleményed, és nem a politikai hovatartozásod mutatja meg, hogy milyen ember vagy."

Az lehet, hogy nem a véleményen múlik hogy milyen ember, viszont a munkáltató gondolkodás nélkül fogja kirúgni a neki nem tetsző véleményért, ahogy a szélsőséges csoportok, személyek is azonnal megtalálnának személyesen egy nekik nem tetsző komment után.

Ez az elképzelés - azon kívül, hogy adatvédelmi szempontból öngyilkosság lenne mind a felhasználóknak, mind az üzemeltetőnek - nem tizedére, hanem nullára csökkentené az oldal felhasználóinak számát.

jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
#11: Nem sért személyiségi jogot, mert az adatok megadása önkéntesen történik, és a kezelési cél (adatkezelő jogos érdeke) jogszerűen alátámasztható. Eleve nem kötelező az oldalt használni, így nem kényszerítenek az adatközlésre.
jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nyilván erőteljesen csökkentené. Lásd, az eddigi válaszolók még a felhasználónevüket sem teszik nyilvánossá, miért tennék a saját nevüket?
jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Menj be az emberek kategóriába! Vegyél 100 kérdést és abból mondd meg, hányat merne az illető saját névvel kiírni! A legtöbb kérdés valami régi sérelem feldolgozásának a megísérlése, egy jelenlegi probéma elpanaszkodása, a fétis kiélése, stb.
jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 Családi kapcsolatok, felnőtt párkapcsolatok, gyerekvállalás dettó. A kommentelőkről nem is beszélve.
jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%

Én pár éve tettem fel egy kérdést. Egy helyre volt egy összejövetel megbeszélve, viszont előtte kétszer jártam ott, két különböző étteremben, hekket ettem mindkét alkalommal, amitől olyan hasmenés jött rám, hogy a másodiknál a wc-re sem jutottam el.

Az volt a kérdésem, hogy mit javasolnak, mit egyek, hogy ne legyen kellemetlen az összejövetel.

Én ezt meg se kérdeztem volna, ha a nevem is ott lett volna és akkor sokat veszítek, mert tök hasznos válaszok jöttek és panaszok nélkül megúsztam az összejövetelt. Leírták, hogy valószínűleg az étteremmel van a gond és nem az emésztésemmel és a helyen milyen éttermekbe érdemes menni és javasoltam az összejövetel résztvevőinek az egyiket az összejövetel helyszínének. Ennek köszönhetően nem arról szólt az összejövetel, hogy befostam...

jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Az oldal öngyilkossága lenne. Egyrészt, nem olyan komoly oldal ez, hogy ilyen tortúrát megérjen a regisztráció. Már így kezdetnek. A következő, hogy olyan személyes dolgokat írnak itt le az emberek, amiket névvel biztos, hogy nem tennének. Harmadik, biztos vannak még hozzám hasonlóan betegesen zárkózott emberek, mint hogy én még a facebookon is alprofillal szólok hozzá nyílvános posztokhoz, nem ismerősök posztjához.
jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!