Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Tudtad hogy ha a válaszok...

Tudtad hogy ha a válaszok mellett az értékelésszázalék karikára kattintva, megjelennik több karika?

Figyelt kérdés

jún. 1. 18:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Igen, de beletartott mire észrevettem
jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudtad, hogy ki lehet választani, melyik kategóriába akarod kiírni a kérdésed?
jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Es azt tudtad , hogy tobb karika azt jelenti, hogy hányan es milyen iranyba ertekeltek a valaszod ? A benne levo ertek meg a " szavazo" valaszaadasi szazaleka.
jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen, tudtam. Már az elejétől. :) Ez az állatok-kategóriában volt? :'D sírok a nevetéstől. :'):')
jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi az, talán kell a kérdés a szintlépéshez? :D
jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne legyen félrevezetve a kérdező: a 4-es válaszban (18:50) olvashatótól eltérően, a karikában nem a „szavazó” válaszadási százaléka, hanem értékelési százaléka van; de az is csak akkor, ha a jogosultsági szintje nem határolja be a megjelenített értékét.


„Hogyan számolódik egy válasz hasznossági százaléka?

Ha egy válaszra elég értékelés érkezett, megjelenítjük mellette annak hasznossági százalékát.

Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak. Minél magasabb egy felhasználó értékelési százaléka, értékelése annál nagyobb súllyal számít bele egy-egy válasz hasznosságának megállapításába. Az értékelési százalékok minden éjjel újraszámolódnak, így változhatnak időnként.

A hasznossági százalékra kattintva részletesen megnézheted, milyen értékelésekből állt össze az adott százalék. A zöldek hasznosra, a szürkék félig hasznosra, a pirosak pedig nem hasznosra értékelték a választ.”

Lásd, használati útmutató: https://www.gyakorikerdesek.hu/help

jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Sohasem foglalkoztam ilyen "hasznossági százalék", meg hasonlókkal. Tudom, amit tudok, elmondom,amit a kérdés kapcsán tudok, a többi a lőtéri kutyát se érdekli.
jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen véletlenül odatévedt az ujjam,és akkor láttam ezt.
jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Látttam, csak nem értem ma se: #7 -esnél,pl.: 58, 83, 69, 15% jelenik meg. Na ebből hogy lesz 100% a látszó eredeti zöld karikában?, vmit nem látunk (a jelölő értéksúlyát ?!)
jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

↪10/ válasza: „Látttam, csak nem értem ma se: #7 -esnél,pl.: 58, 83, 69, 15% jelenik meg. 𝗡𝗮 𝗲𝗯𝗯𝗼̋𝗹 𝗵𝗼𝗴𝘆 𝗹𝗲𝘀𝘇 𝟭𝟬𝟬% 𝗮 𝗹𝗮́𝘁𝘀𝘇𝗼́ 𝗲𝗿𝗲𝗱𝗲𝘁𝗶 𝘇𝗼̈𝗹𝗱 𝗸𝗮𝗿𝗶𝗸𝗮́𝗯𝗮𝗻?, vmit nem látunk (a jelölő értéksúlyát ?!)” 2024. jún. 4. 14:30


𝗦𝗲𝗵𝗼𝗴𝘆. Nem tudom, hogy a felsorolt értékelési százalékokból milyen művelettel számoltad a válasz hasznosságának értékét, de ezekből nem lehet.


A válasz értékét súlyozott átlag számítással határozzák meg.

Az értékek: a hasznosnak értékelés (zöld karikában van az értékelő értékelési százaléka) 100%, a félig-meddig hasznosnak értékelés (szürke karikában van az értékelő értékelési százaléka) 49%, a nem hasznosnak értékelés (piros karikában van az értékelő értékelési százaléka) 0%.

A súlytényezők: az értékelők karikában megjelent értékelési százalékai.

A kiszámolt értéket egész számként jelenítik meg. Jónéhány számolásból kiderült, hogy nem a matematikai kerekítés szabályait alkalmazzák, hanem elhagyják a tört részt.


Alapvetően, az értékelések (hasznos, félig-meddig hasznos, nem hasznos) szabják meg a válasz értékét. A súlytényezők arra szolgálnak, hogy az alacsonyabb értékelési százalékú értékelése kisebb mértékben, a magasabb értékelési százalékú értékelése nagyobb mértékben hasson.

Mivel a 7-es választ (2024. jún. 2. 13:17), a karikák színezése alapján, minden felsorolt (azóta már eggyel több) értékelő hasznosnak értékelte, nyilván, hogy a hasznos értékelésnek megfelelő 100% jelent meg; az értéket nem húzta erre-arra kevesebb-több hatással az, hogy az értékelőknek mennyi az értékelési százaléka.

De, kiszámolva a súlyozott átlag:

(100*58+100*83+100*69+100*15)/(58+83+69+15)=100 → egész rész: 100%


Érdekesebb egy olyan válasz értékét kiszámolni, amelyiknél eltérő értékelések fordulnak elő.

Itt, ilyen a 6-os válasz (2024. jún. 1. 21:53)

(100*83+100*69+0*52+0*30+100*85+100*83)/(83+69+52+30+85+83)=79,6019900497512 → egész rész: 79%

Képen: [link]

jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!