Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha rákattintok egy válasz...

Ha rákattintok egy válasz mellett a kör alakú százalékos értékelésekre, és ott látom a saját értékelésemet, amin 30%-os értéket látok, az mit mutat?

Figyelt kérdés
Mert először azt hittem, hogy az azt mutatja, hogy hány %-osan hasznos értékelést ad az ember, de viszont nekem az nem 30%.
2022. dec. 8. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
A sajátodat nem látod.
2022. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Első nem tudom miért kapott pirosat az 56%-os embertől. A sajátodat nem látod. Azokét igen, aki értékelt. Így most az első válasznál van egy 56%-os negatív és egy 65% pozitív értékelés.
2022. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

A jogosultsági szint (a felhasználó neved melletti kék, alul bevágott négyzetben látható szám) korlátozhatja, hogy milyen mértékig jelenik meg és számítódik be az értékelési százalékod. Csak akkor mutatja a valós válaszértékelési százalékod, ha ezt a korlátot nem haladod meg.

Ha rákattintasz a jogosultsági szinted jelére, akkor a jogosultságaid közt el is olvashatod, hogy „Érték százalékod maximum 30%-ként számít egy-egy válasz összértékelésénél.”

Hogy mennyi valójában, azt a Toplistás helyezéseid-re kattintva láthatod: „X százalékban hasznosan értékelsz válaszokat.”


┌─ Az 1-es és 2-es válaszok írói nem értették meg a kérdést. (12:34, 13:12)

A kérdező leírta, hogy „rákattintok egy válasz mellett a kör alakú százalékos értékelésekre”. Miért ne látná a saját értékelését is? Ti is (és a veletek egyetértő hasznosnak értékelők is) látjátok.

Amire ti gondoltatok, az más. Az nem a válasz melletti körre kattintáskor megjelenő értékelés felsorolás, hanem a válaszoló kék sávjában megjelenő öt pipás kör, ami egész mást mutat: nem a saját értékelést, hanem azt, hogy abban a kategóriában mások értékelése alapján mennyi a válasz írójának válaszadási százaléka. ─┘

2022. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Láttok itt 80%-ot? Mindkettőt értékeltem, és a sajátom annyi.

2022. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

↑ 4/ (14:15)

Nem. A két válasznál egyetlen közös értékelő van: 90% értékelési százalékú, aki válaszokat nem hasznosnak értékelte (piros kör).


A 2-es válasz (13:12) a te válaszod, azt nem is értékelhetted.


Az 1-es választ értékelted (12:34), olvasható is, hogy „Szerinted a válasz hasznos”.

Mivel egyetlen hasznos értékelés van (zöld kör), az, a te értékelésed: 65%-os az értékelési százalékod.

Ha rákattintasz a Toplistás helyezéseidre, akkor a ponttáblázat alatt ezt fogod olvasni: 65%-ban hasznosan értékelsz válaszokat. (A 80%, gondolom, a válaszadási százalékod; ha valóban ennyi, akkor azt olvashatod a ponttáblázat alatt, hogy Mások értékelése alapján 80%-ban hasznos válaszokat adsz.) És ebben a kategóriában: Kezdőoldal » Egyéb kérdések még nincs annyi mások által értékelt válaszod, hogy legyen erre a kategóriára megállapított érték, ezért a válaszod kék sávjában nincsenek pipás körök.

2022. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös választ írtam. Csak a 4-es válasz képét néztem: a válaszom megjelenítése után láttam, hogy vannak a 2-es válasznál pipás körök.

Épp arra jó, hogy láttassa: erre gondolt az 1-es és 2-es válaszoló: a saját válaszadási százalékát nem látja, ezzel keverték össze a kérdezett értékelési százalékot.

2022. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De látom a sajátomat!

Az elsőnél megnéztem, volt egy 56, 65, 90 értékelés. Majd nyomtam egy zöldet és máris megjelent a 30% zöld értékelés tőlem.

2022. dec. 8. 15:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam egy olyan kérdésnél, amit nem én írtam ki és ott is megjelent a 30%-os értékelésem.
2022. dec. 8. 15:23
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha rákattintasz a jogosultsági szinted jelére, akkor a jogosultságaid közt el is olvashatod, hogy „Érték százalékod maximum 30%-ként számít egy-egy válasz összértékelésénél.” - ezt a 3-as írta, ezek szerint a 30% amennyire számít a válaszom, 2. szinten vagyok.
2022. dec. 8. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

De, bacod. Az nem a saját értékelésed, hanem ahogy te értékeltél.

Ez nagyon nem ugyanazt jelenti.

2022. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!