Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintem eljött az idő, hogy...

Szerintem eljött az idő, hogy bevezessék a CAPTCHA rendszert a GYIK-en is. Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés
Ezen a héten ez a bot-akció, amelyet láthattunk már nem az első volt. Egy komolyabb botot ráereszt valaki a GYIK-re még a szervert is megfekteti. Talán illő lenne a fejlesztőknek elgondolkodni valami humanoid-azonosítón a kérdések és a válaszok beírásakor, mert egy idő után jönnek a viagrák, a váliumok, jönnek az ingyenszexek és minden egyéb. Legyen intő jel ez a mostani "képes" bot, de szerintem idő előtt cselekedjetek!
2010. aug. 17. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, csak a normális kérdezőknek és válaszadóknak meg idegesítő macera lenne. Igaz, még mindig kevésbé idegesítő, mint ez a mostani linkelgetős.
2010. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
biztos hogy bot?
2010. aug. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na igen. De már elég "emberbarát" captcha-rendszereket is be lehet ültetni. Nem igazán hiszem, hogy bárkinek macerás lenne három-öt karakterrel többet beírni. De igencsak elejét lehetne venni ezeknek az értelmetlen robot-akcióknak :S
2010. aug. 17. 23:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, biztos, hogy bot. A karakterek a szöveg elején véletlenszerűen benyomottak. Ilyen intenzitással bértollnok nem igazán hiszem, hogy dolgozna.
2010. aug. 17. 23:44
 5/8 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy igen merész az oldal moderációja, ha milliós kérdésszámnál, hatmilliós válaszszámnál nincs állandó moderáció az oldalon. Ezek igencsak súlyos hibák, mert itt már komoly kockázata van, ha teleszarják az oldalt minden hülyeséggel.

Kinek lesz kedve viagrák között hasznos válaszokat olvasni?

MODERÁTOROK KAPCSOLJATOK MÁR! Két kattintás és törölve van az egész felhasználó... De hol vannak a moderátorok??

2010. aug. 17. 23:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a "mint a képen?" szerintem nem bot, ahnem egy ember...
2010. aug. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a moderátorok is emberek, és éjjel szoktak aludni.
2010. aug. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem az én érdekem a folyamatos moderáció. Nem én "szívom" meg a hasonló bot-akciókkal, hanem az oldal színvonala esik - draszikusan.

Más, moderálást igénylő oldalak meg tudják oldani a folyamatos ellenőrzést, nem hiszem, hogy a GYIK esetén nem lennének olyan emberek akik az éjszakát tudnák bevállalni...

2010. aug. 18. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!