Miért ilyen rossz itt a pontozás?
Ahhoz hogy kiírja hogy az adott válasz hány %-ban hasznos - legalább 2 szavazat kell.
Szóval lehet a maradék válaszaidnál (ahol nincs kiírva hh %) mindre pirosat kaptál. Ezek pedig láthatatlanul húzzák lefele az egészet...
Veled szemben, én nem tartom rossznak, hiszen kapott értékelések alapján állapítják meg. Ahogy érzékelem az írásaidból, azért tartod rossznak, mert magasabb százalékot szeretnél, mint amilyen van.
Én is úgy gondolom, ahogyan a 2020. ápr. 04. 06:28 válaszban van.
Persze, tudni, nem tudhatom, hiszen ismertetőben nem szerepel, tapasztatom sincs vele kapcsolatban, nem is tudom, hogyan lehetne kipróbálni.
Viszont van más tapasztalatom: olyan válasszal kapcsolatban, ahol volt már értékelés, de még nem jelent meg szöveg, hogy hány százalékban hasznosnak tűnik; pontot kapott a válasz írója. Ha ilyen esetben is adnak pontot a válasz írójának, akkor, gondolom, a százalékértéket is beszámítják a válaszadási százalékba. [*¹] (Illetve, a következőkben hivatkozott ismertető alapján nem a százalékot, hanem az egyes értékeléseket.)
Ezen kívül az all-time toplista ponttáblázata fölött van egy ismertető: „A válasz százalék a válaszokra adott hasznos-nem hasznos értékelések alapján mutatja, az adott felhasználó válaszai hány százalékban hasznosak.”:
https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista
Így, a használó válaszadási százalékát (hány százalékban hasznos válaszokat ad) nem az egyes válaszainál megjelenő százalékértékek (hány százalékban hasznosnak tűnik a válasz) átlagolásával állapítják meg, hanem az egyes hasznos-nem hasznos értékelések alapján.
Példával bemutatva a különbséget:
1.) Valaki egyik válaszát ketten értékelik, egyikük válaszértékelési százaléka 50% (vannak ilyenek a linkelt toplistán: a 345. és 383. helyezett) és számára nem hasznosnak jelöli a választ; a másikuk válaszértékelési százaléka 94% (ilyenek is vannak a linkelt toplistán: a 48., 355., 401. és 485. helyezett) és ő számára hasznosnak jelöli a választ.
Mivel kettejük válaszértékelési százalékainak összege eléri a 125%-ot (50%+94%=144%), megjelenik, hogy │„A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik.”│ Ugyanis ((50*0)+(94*100))/(50+94)=65,2778; egész számra kerekítve 65.
2.) Ugyanannak a használónak egy másik válaszát négyen értékelik. Hasznosnak értékelik olyanok, akiknek a válaszértékelési százalékai 79%, 96% és 88%-os, nem hasznosnak értékeli egy olyan használó, akinek a válaszértékelési százaléka 75%. (Ilyenek is vannak a linkelt toplistában.) A négy értékelés után az jelenik meg, hogy │A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik.│Ugyanis ((79*100)+(96*100)+(88*100)+(75*0))/(79+96+88+75)=77,81; egész számra kerekítve 78%.
A két megjelent válaszértékelés átlaga 71,5%; egészszámra kerekítve 72%. Ugyanis (65+78)/2=71,5.
Összesen kapott 4 db hasznos, 2 db nem hasznos értékelést; azaz, 66,67%-ban kapott hasznos értékelést; egész számra kerekítve 67%-ban. Ugyanis: 4/(4+2)*100=66,66.
Tehát, már rosszabb a megjelenő érték, mert nem a látható százalékok alapján számolják a válaszadási százalékot, hanem a láthatatlan értékelések darabszáma alapján.
3.) Egy harmadik válasznál egyetlen értékelés van: nem hasznos. Nem jelenik meg semmi, hiszen egyetlen értékelő válaszértékelési százaléka nem érheti el a 125%-ot.
Hogyan alakul, hogy hány százalékban ad hasznos válaszokat?
6 helyett 7 értékelés lett. A hasznosnak történő értékelések száma 4 maradt. A nem hasznosnak történő értékelések száma 3-ra nőtt.
Ez 4/7*100=57,14%; egész számra kerekítve 57%.
Vagyis a látható százalékok átlagának egész számra kerekített átlaga 72%; viszont az jelenik meg, hogy „A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.” És ezt látja a használó a toplistában is: „Mások értékelése alapján 57%-ban hasznos válaszokat adsz,...”
┌─ *¹ Egy válasznál akkor jelenik meg, hogy hány százalékban tűnik hasznosnak, ha az adott választ értékelők válaszértékelési százalékainak összege eléri a 125%-ot. És azt, hogy a válasz hány százalékban tűnik hasznosnak, azt súlyozott átlagolással állapítják meg, a súlytényezők az értékelők válaszértékelési százalékai. Erről ismertető egy régi válaszban szerepel, nincs megjelenítve név, de a szöveg alapján bennfentes lehetett: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-m.. Egy értékelés kevés a megjelenéshez, kettő már elég lehet.
Egy kérdés kapcsán kiderült számomra, hogy a válasz írója akkor is kap pontot, ha pl. egy értékelés van, és nem jelent meg, hogy hány százalékban tűnik hasznosnak: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__7134775.. Itt, a 2-es és 5-ös választ írtam én. ─┘
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!