Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Reménykedhetek, hogy fog még...

Reménykedhetek, hogy fog még virágozni az orchideám, vagy mondjak le róla? :S (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Tavaly a diplomaosztómra kaptam egy lepkeorchideát,természetesen épp virágzó állapotban.Azonnal leültem az Internet elé és utánaolvastam hogyan kell gondozni,mire van szüksége,és megkérdeztem két virágárust is,mert szerettem volna ha életben marad.Az ablakban tartom ahol sok fényt kap, minden este permetezem a leveleit és a léggyökereit is,hetente egyszer locsolom,akkor is úgy,hogy sose álljon rajta és alatta a víz.Kb. 2-3 hetente orchidea tápoldatos vizet kap.


Azt olvastam,és azt mondták,hogy ha elvirágzott,vissza kell vágni a "virágszárat" majdnem tövig.Ezt tavaly,pár nappal az utolsó virág lehullása után, meg is tettem,viszont most olvastam itt a GYIK-en olyat,hogy meg kellett volna várnom,hogy elszáradjon?:S Ha ezt nem tettem meg,már nem fog többé újra virágozni?


A másik dolog, hogy idén tavasszal átültettem,speciális orchidea tápközegbe,és átlátszó cserépbe,rendbe tettem a gyökereit, az átültetés óta pedig "éheztetem" ahogy javasolták,vagyis nem kap tápoldatot,csak vizet. Azóta 5 új gyökeret növesztett,2 léggyökeret,3-at a tápközegbe, és 4 új levelet hozott(jelenleg 8 van neki) és most is nő egy.Ha egyáltalán van még rá esély,hogy újra virágozzon,nem valószínű,hogy az átültetés utáni időszakban(azaz idén nyártól őszig) fog,ugye?(Gondolom ilyenkor a vegetatív növekedésre "koncentrál")


Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?Ha tényleg helytelenül vágtam vissza virágzás után,van még remény rá,hogy valaha újra virága legyen?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2010. júl. 5. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

8 db orchideám van.Én nem permetezem,hanem hetente 1* szívatom.(egy teljes éjszakára langyos vízbe teszem)Havonta 1-2* pedig táp-oldatozom.Visszavágni kb olyan 5 centire szoktam.

Nekem 3 havonta virágzik,és kb 1,5-2 hónapig tartja is szépen.

Északi fekvésű ablak előtt vannak,de nem éri közvetlen tűző nap egyiket sem.

2010. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket,de szerinted akkor van még remény,hogy az enyém is virágozni fog valaha?Mert ez lett volna a kérdésem lényege:S Az enyém tavaly óta,amióta levágtam a szárát, nem virágzott:(
2010. júl. 5. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne add fel a reményt! Az én ablakom sajnos északi fekvésű, és sötét is a szobám. Nálam csak leveleket és léggyökereket növesztettek a nagy gonddal ápolgatott orchideáim.

Egy év után átvittem egy másik szobába, ahol általában állandó a hőmérséklet, és keleti fekvésűek az ablakok. Most nincsenek agyongondozva, kapnak vizet, és kész. Egyre csak virágzanak, és az egyik orchideám szárán új növény nőtt. Elképesztőek.

Én csak akkor szedem le a szárait, ha teljesen elszáradtak. Még sosem vágtam vissza őket, mert az eredeti szárakból nőnek az újak. Ha érted, mit akarok magyarázni.:)

Így nyáron, ha tudod tedd ki a szabadba, ahol mégis védve van széltől és esőtől.

2010. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A mi lakásunk keleti fekvésű,így közvetlen napfény csak délelőtt 1-2 óra hosszáig éri az orchideát.De azt hiszem túlságosan körülírtam a kérdésemet,a lényeg az lenne,hogy ha még ZÖLD -tehát nem elszáradt- állapotban vágtam vissza a virág szárát,akkor van esély rá,hogy valaha újat növeszt?Képes új virágszárat növeszteni,és virágozni ezután?
2010. júl. 6. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!