Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régebben...

Miért van az, hogy régebben nem voltak ilyen "táposak" a gyerekek?

Figyelt kérdés

Ugye régen nem volt semmi,a gyerekek mégis felnöttek egészségesen, és olyan emberek születek, min Da Vinci, meg Petöfi,stb. Manapság meg van minden szar, és rengeteg a beteg, asztmás, autista, down-szindrómás, stb gyerek. Nem lehet hogy azért, mert a mai modern világban el vannak ezek kényesztetve, illetve minden túl van reagálva? Pl.terhes vitamin, stb.

A gyerekek késöbb tanulnak meg járni, beszélni, vagy vér szegények, ételintoleranciájuk van. Szóval szerintem a mai generáció nem jô, a régebbi sokkal erösebb volt, és értelmesebb. Mit fogunk itthagyni majd az utókórnak, ha lejár a mi idönk? Ök hagytak nekünk, lásd Einstein, Szentgyörgyi-Albert, Da Vinci, stb. Ha végiggondoljátok, semmit sem, mert senki nem fog bekerülni a történelembe ebböl a kórból. Mivel, na meg ki(k)? A felcsúti törpe? Vagy gyözikéék? Vagy a cigányság? Vagy Putin bácsi? Esetleg az amcsi elnök?? Senki. Senki nem tett le az asztalra semmi maradandót! Mi leszünk a világ leghaszontalanabb korának feltűntetve.


2019. márc. 13. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Régebben igaz hogy nehezebb volt az élet (lásd például a kézzel történő aratást), de szabadabbak is voltak az emberek. Az utóbbi a lényeg. Nem volt rezsirabszolgaság, az adó sem akkora volt hogy egy évből 6-8 hónapot az államért kellett volna dolgozni. A nyugdíj járulékkal is könnyen megbirkóztak az emberek, hisz az sem volt. A levegő is jobb volt, több volt benne az oxigén és kevesebb a CO2 és a mikroszennyeződés.


De napjainkban hogyan nőjenek fel egészségesen a gyerekek? Hisz már az óvodában rászoktatják őket a kemény katonai kiképzésre, hogy aztán modern rabszolgaként jól tudja termelni másoknak a profitot. Persze rögtön felmerülhet a kérdés, de hisz régebben mégtöbbet dolgoztak. Így igaz, csak hogy maguknak. És nem a vízműnek, nem az államnak, nem a banknak meg ki tudja hány élősködőnek.


Röviden úgy is fogalmazhattam volna, hogy aki teheti, menjen ki egy-két napra egy tanyára ahol nincs semmi rezsi és modern rabszolgaság. Meg fog lepődni amiért csak úgy sziporkázik az alkotó és feltaláló meg minden más nagy kibontakozástól. Vagy ne lepődjön meg hogy spontán vers születik a fejében, amitől tátva marad mások szája. De úgy nem lehet élni és alkotni hogy azt várjuk hogy a postaládába mekkora összegű feladandó csekk fog legközelebb kerülni. Ahogy börtönben sem lett még senkiből tudós, feltaláló, szobrász, de még egészséges ember sem.

2019. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
100%

A probléma, hogy a régmúlt kiemelkedő személyeit hasonlítod össze a mai kor átlagával, sőt átlag alatti egészségügyi helyzetben lévő emberekével.


Régen is volt mindenféle betegség. Igen, Da Vinci korának kiemelkedő alakja volt, de korában az átlag életkor alig haladta meg a 30 évet, már csak azért is, mert a megszülető gyerekek több mint fele nem érte meg a felnőttkort. Ma meg a születéskor várható átlag életkor a világ fejlettebb részén lassan súrolja a 80 évet, a gyerekeknek meg pár százaléka, aki nem éri meg a felnőttkort és nem több mint a fele. Akik régen lehet, hogy 10 évesen meghaltak, azok ma nem hallnak meg, csak mondjuk asztmásak lesznek. Régen lehet valaki belehalt egy allergiába, mert fogalmuk sem volt, hogy mi baja az illetőnek, ma meg kideríthető, mire allergiás, és a megfelelő ételek kerülésével el lehet kerülni a tüneteket. Mondjuk nem tudom a ma méltán híres Steve Hawking hány évet élt meg volna az 1500-as években, de tuti, hogy nem 76 évet, még ha el is élt volna 30-40 évig, 25 éves korától semmit nem alkotott volna, ismeretlenül halt volna meg.


> Ök hagytak nekünk, lásd Einstein, Szentgyörgyi-Albert, Da Vinci, stb.


És mondtál három nevet több, mint 400 évet átölelő időszakból, világviszonylatban


> A felcsúti törpe? Vagy gyözikéék? Vagy a cigányság? Vagy Putin bácsi? Esetleg az amcsi elnök?


És mondtál három nevet, egy névhez kötődő jelenséget, meg egy népcsoportot egy maximum 50 éves időintervallumban, azt is meglehetősen lokálisan. Nota bene Orbán Viktor be fog kerülni a történelembe, mint ahogy Gyurcsány Ferenc, Horn Gyula, Antal Imre, meg előtte Horthy Miklós, Rákosi Mátyás is bekerült a történelembe. Hogy éppen milyen előjellel, azt mindig az aktuális politikai olvasat fogja eldönteni. Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin és Donald Trump is be fog kerülni a történelembe, megint csak az a kérdés, hogy milyen olvasata lesz ennek a jövőben. Adolf Hitler, Joszif Visszarionovics Sztálin, Mahátma Gandhi és Martin Luther King is bekerült a történelembe, csak itt is az előjel más.


> Mit fogunk itthagyni majd az utókórnak, ha lejár a mi idönk?


Korunk pozitív példaképeire vagy kíváncsi? Van azért pár:

Edward Witten - ma még talán kevésbé híres, de a fizika terén sokat tett le az asztalra.

Andrew Wiles - őt is kevesebben ismerik ma, de ő bizonyította a Nagy Fermat-tételt, amit előtte 358 évig senkinek nem sikerült.

Grigorij Perelman - őt is kevesen ismerik, de ő is sokat tett le a matematika asztalára


De nem csak a tudomány területéről lehet neveket hozni. Steve Jobs, Elon Musk, Steven Spielberg, csak hogy pár nevet említsek.


Meg aztán Leonardo da Vinciről sem tudott egy átlag írástudatlan lengyel paraszt bármit is, mondjuk az 1900-as években. Ma van kötelező oktatás, emiatt az átlag ember is műveltebb. Illetve sok kiemelkedő személyisége a történelemnek korában nem volt elismert, csak utólag foglalták aranyba a nevét.


Mondjuk az kétségtelen, hogy ma sokkal nagyobb luxusban élünk, a szórakozás soha nem volt ennyire elérhető, és most szórakozunk is. Mármint a többség. De ez sem túl hosszútávú elemzése a helyzetnek, nehéz ezt a pár évtizedet összevetni egy több évszázadnyi időszakkal.

2019. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"...olyan emberek születek, min Da Vinci, meg Petöfi,stb."

Például Petőfi nem volt gyári szalagmunkás, de még egy irodában sem roskadt napi 8 órában. Hanem igaz hogy szegény volt, de Szabad.


"Lélek s szabad nép tesz csuda dolgokat."


Amikor olyan szabadon éltem ahogy ő, mások véleménye szerint én is írtam hasonlóan jól hangzó verset. (Egy gombatermesztő üzemben történő felmondásom és motoros kirándulás után született):


Untam már hogy mindenütt csak gomba

Fogtam magam, s elmentem Esztergomba.

Odaérve vettem alamizsnát,

Utána megnéztem a Bazilikát.


De motoromról le sem szálltam,

Útnak is indultam hamarjában.

Innét elmentem Visegrádra,

Megnéztem hol van a bobpálya.


Mentem lejtős, kanyargós utakon,

Majd átgázoltam egy patakon.

Elkerült pár motoros, mely alacsonyan szállott,

A sebességük úgy kétszáz felé hágott.


Az egyik hangosan rámkiáltott,

Örülök hogy te is élvezed a Szabadságot!

Egy nagy hegyen megállni nem voltam rest,

Körülnézek, s lám ez bizony már Pest.


Emlékezetből pötyögtem be ide újra, kb. 30 év után. Tehát eredetileg lehet hogy mégjobban hangzott és háromszor ilyen hosszú volt.

Vagy gyerekkoromban fából szobrokat faragtam. Apám büszkén vigyázba vágta magát amikor kézbe vette, miközben a szava is elállt. Hogy miért sikerült az is? Hát mert akkor még tanyasi jellegű házban éltem Szabadon. De a mai kor átlagembere hogyan bontakozzon ki modern rabszolgaként? Elég a gondja a lakhatással, megélhetéssel, stb. Vagy mikor tegye rendbe egészségét? A gyárban ebédszünetben két csengőszó között?


Ha olyan über-jó életszínvonalon és szabadon élne a mai kor embere, akkor például a japánoknál nem ismerné meg szinte mindenki mi az az erős munkahelyi megfelelési kényszerek miatti depresszió és öngyilkossági gondolat. Vagyis a tudományt és a technikát nem is az életszínvonalunk és a szabadságunk növelésére használjuk fel. Pedig arra kellene. Hogy legalább annyit mosolyoghasson mindenki egész nap mint például a szabad busmanok.

2019. márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ugye régen nem volt semmi,a gyerekek mégis felnöttek egészségesen"

...az az 50%, aki nem halt meg tízéves kora előtt.


"és olyan emberek születek, min Da Vinci, meg Petöfi,stb. Manapság meg van minden szar, és rengeteg a beteg, asztmás, autista, down-szindrómás, stb gyerek."

Az megvan, hogy a múlt zsenijei közül is jó páran valszeg autisták voltak? Da Vinciről is hallottam már, de Newton és Andersen biztosan.

Az asztmások meg simán beletartoztak régen abba az 50%-ba, ami meghalt.


"Nem lehet hogy azért, mert a mai modern világban el vannak ezek kényesztetve, illetve minden túl van reagálva? Pl.terhes vitamin, stb."

Azokban a régiszépidőkben a termőföldek sokkal kevésbé voltak kimerülve, amit ma vitaminként szedünk, annak jelentős részét magától felvette a szervezet a táplálékból.


"A gyerekek késöbb tanulnak meg járni, beszélni, vagy vér szegények, ételintoleranciájuk van."

Azt lehet tudni, hogy Da Vinci korában mennyi idősen tanultak meg járni és beszélni?


"Ök hagytak nekünk, lásd Einstein, Szentgyörgyi-Albert, Da Vinci, stb. Ha végiggondoljátok, semmit sem, mert senki nem fog bekerülni a történelembe ebböl a kórból."

Egyik válaszoló már felsorolt jó pár embert, de elég csak a Nobel-díjasokra gondolni, rengeteg nagy elme él napjainkban is.

2019. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Illyés Gyulától a Puszták népe megvan?

Alapmű!


NEM voltak egészségesek az emberek, és nagyon erősek sem! Értelmesebbek sem voltak (átlagban), mint ma! Inkább sokkal képzetlenebbek voltak!


Az ételekben meg éppen annyi vitamin van, mint régen.

A NYERS, TERMÉSZETES ételben.

2019. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!