Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zsarolásnak számít?

Zsarolásnak számít?

Figyelt kérdés

Megsértettem egy ember személyességi jogait. Közölte a családja, hogy akkor nem jelent fel ha X összeget kifizetek nekik.

Ha feljelent akkor elméletileg nem kapnék pénzbüntetést mert az illető ezálltal a kép álltal nem szenvedett megkülönböztetést.



2019. márc. 9. 02:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól még kaphatsz.
2019. márc. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Ez ha megfelelően van lebonyolítva, akkor peren kívüli megállapodás is lehet, de akkor írásba is kell azt foglalni ami az ügyet illeti, mégpedig ügyvéd közreműködésével. Vagyis pontos leírása az eseményeknek, a két fél adatai, fizetés összege és oka, és a kifizetés után rendezettnek tekintik az ügyet és lemondanak mindennemű más követelésről és stb.


Tehát ügyvédet kell választani és jobb ha azt te választod, biztos ami biztos alapon, illetve legyen neked is mindenképpen. Ügyvéd ilyenkor azért is kell, mert ez csak jogi személy közreműködésével érvényes és nem írható meg csupán a két fél között. Az egyezséget bíróságon is jóvá kell majd hagyatni, mert azzal válik teljes erejűvé.


Nyilván az ügyvéded majd tudni fogja, hogy a követelés össze több vagy kevesebb -e, mint ami az elvesztett per alapján várható lenne. Tehát egyszerűen mondva, nem kérnek -e túl sokat?


Egyébként egy jogosnak is mondható feljelentéssel nem lehet fenyegetőzni, se zsarolni, ugyanis az illető állampolgári joga, hogy feljelentést tehet. Hogy ki nyeri vagy nyerné meg az ebből a szempontból mindegy, mert még téves alapon joga van feljelentést tenni. Ami pedig állampolgári joga az nem lehet zsarolás, csak jogainak kifejezése, vagyis közli, hogy élhet feljelentési jogával.

2019. márc. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Az meg gondolom érthető, hogy amennyiben a megegyezésről nincs papír akkor később ugyanúgy feljelenthet és meg is nyerheti, mivel nem tudod bizonyítani a megegyezést.


A másokról való képek közlése önmagában is összetett jogi kérdés, amikor ha sértő az rosszabb pont, de a beleegyezése nélkül semmit se lehetne elvileg megosztani róla. Tehát nyilván jobb nehezményezhető képet tényleg nem tenni fel sehova másokról. Ha az illető a kép látható fő témája, akkor a kép róla készültnek tekinthető, míg ha ez egy utca látkép sok emberrel ahol ő is rajta van, az utca látképnek minősül. De ez összetett.

2019. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el. A rendőrség nem fog személyi jogi ügyekben nyomozni, amikor a lopás már 50.000 Ft-ig gyakorlatilag nem büntethető. Szard le az egészet, senki nem fog pereskedni, mert kitetted a fotóját a fészbukra. Ha meg igen, akkor öljék bele a pénzt évekig (ügyvédek, ideg, stb.), a végén kapsz 100.000 Ft büntetést, amit megkérsz 10 év részletre. Ennyi.
2019. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja még egy, ha fényképekről van szó, akkor azt kell mondani, hogy más is hozzáfért a gépemhez, amikor nem voltam otthon. Oszt annyi.
2019. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!