Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki nem Budapesten lakik,...

Aki nem Budapesten lakik, annak nagyon más az élete?

Figyelt kérdés
és nem is a közelében mondjuk hanem jó messze a fővárostól. Vagy ott is vannak ilyen dolgok hogy bevásárlóközpont meg mozi meg ilyenek? De gondolom azért kevesebb a választék meg minden. Meg az események is itt történnek, pl koncertek. És a közlekedés milyen? mert ugye nincs bkv, szóval ha elakarsz menni az egyik faluból a másikba (vagy akár városba) akkor mivel mész ha nincs kocsid? Bocs, kicsit hülye kérdés, de nemtudom elképzelni.
2010. jún. 24. 21:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Tatabányán lakok és ahhoz képtst hogy vannak alapvető cuccok,helyek: mozi,plázák,éttermek stb. Pest sokkal jobban tetszett..:S
2010. jún. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
ja, és am BKV helyett itt Volán a király xĐ
2010. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adtam normális választ,de nem sértettél meg senkit a kérdéseddel valójában.Inkább az a helyzet,hogy nagyon-nagyon szomorú,hogy van aki ennyire nem ismeri az életet a saját városán kívül.De gondolom erről nem te tehetsz,hanem a szüleid.Kérd meg őket,hogy vigyenek el néha erre-arra az országon belül.Megírnád,hogy hány éves vagy?

Amúgy vannak Pesten kívül más városok is,bár nem sok,3-4 ahol szintén jár villamos a buszon kívül.vannak városok,ahol csak buszok járnak,hol több,hol kevesebb.Vannak kisvárosok is,ahol nincs semmi tömegközlekedési eszköz.Plázák,bevásárlóközpontok nagyon sok helyen vannak.Mozi,színház,szinte minden városban.Azaz színház az kevésbé.

Igaz,a külföldi eggyütesek Pestre szoktak menni koncertet tartani,de hazai előadók koncertjei szintén minden városban szoktak lenni,bár ritkábban mint Pesten.

Amíg nem kezdtek el utazgatni a szüleiddel "tudj többet az életről" körútra,addig is tudom ajánlani a netet.Szinte minden településnek van ma már honlapja,olvasgasd őket,ismerkedj az országgal.

2010. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, amúgy 15 vagyok
2010. jún. 25. 18:28
 25/29 anonim ***** válasza:
Hh a kisvárosokban nincs busz? Kisvárosban élek de több busz jár erre mint gondolnád xD
2010. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

én egy kis faluból(160km-ről) jöttem Pestre egyetemre.


Bp-en ha el akarok menni a tescoba, moziba, színházba, az átlagosan 30 perc.

ha otthon el akarok menni, akkor kb 40 perc.

sztem nem nagy különbség.


itt tömeg van, szmog, beton és zaj.

ott nyugalom, tiszta levegő, sok-sok gyümölcs, a zöld szín különböző árnyalatai és madárcsiripelés, sok háziállat(macskák/kutyák), de nem a lakásban tartjuk őket, mint szegény pestiek, a kutyát nem kell sétáltatni, mert sétál az magától, és sza*ni is elmegy a folyópartra a bozótba, nem kell utána szedegetni zacsival.


a szomszéd nem másfél méterre lakik, hanem 15, itt ha kilépek az ajtón, már ott fújja a képembe a cigifüstöt.


vidéken régi, klasszicista stílusú, 160 négyzetméteres házunk van, nem egy kartonfalú panellyuk.

itt Bp-en nem lehet megcsinálni, h összehívjuk a rokonokat, barátokat, aztán egy hajnalig tartó bográcsozást csapunk sátorozással, kén- és vegyszermentes háziborral, házipálinkával, csajokkal, nagy beszélgetésekkel és rengeteg röhögéssel.


arról nem is beszélve, h közel van a falu a Balatonhoz, akár minden nap mehetnék a strandra, ami ingyenes. de már unom a Balatont.


összességében Bp-en is sok jó dolog van, meg vidéken is.

ha pörgés, nyüzsgés kell, akkor Pestre jövök, ha nyugalom és pihenés, akkor meg vidékre.

nekem Bp=munka, vidék=nyaralás.

mindkettő egyformán fontos.

2010. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket lőném le szívem szerint.
2010. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
mér lőnéd le?
2010. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Én sajnos tudtam, hogy nem kamukérdés....egy 15 éves lánytól ez még teljesen elmegy hogy nem tudja, a pesti viszonylathoz képest. Én 90km-re lakom Bpesttől, egy megyeszékhelyi városban, de Pesten tanulok. Nemrég az egyik 22 éves egyetemista csoporttársamnak kellett elmesélni, hogy a városomba igenis van pláza, 2 mozi is, különféle sportolási lehetőségek, sőt tömegközlekedés is van, ráadásul disco, színház, koncertek is...

Csak tátotta a száját, aztán közölte, hogy azt hitte az egy falu, földúttal....

És értitek ő már egyetemre jár. Komolyan szánalom, mennyire tudatlanok egyesek.

2010. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!