Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki nem Budapesten lakik,...

Aki nem Budapesten lakik, annak nagyon más az élete?

Figyelt kérdés
és nem is a közelében mondjuk hanem jó messze a fővárostól. Vagy ott is vannak ilyen dolgok hogy bevásárlóközpont meg mozi meg ilyenek? De gondolom azért kevesebb a választék meg minden. Meg az események is itt történnek, pl koncertek. És a közlekedés milyen? mert ugye nincs bkv, szóval ha elakarsz menni az egyik faluból a másikba (vagy akár városba) akkor mivel mész ha nincs kocsid? Bocs, kicsit hülye kérdés, de nemtudom elképzelni.
2010. jún. 24. 21:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Én egy 200 lakosú faluban élek. 25 km-re van az első város. Ott van mozi, bevásárlóközpont, ilyesmi. Miért hiszed, hogy csak a fővárosban lehet élni, és a fővároson kívül csak vegetálni lehet?

Ismétlem, 200 lakosú faluban élek, és eljutottam a főiskoláig - bár gondolom, ezt sem nézed ki egy falusiból.

Annyira szánom az ilyen gondolkodású városiakat... Semmivel sem másabb vidéken. Járnak buszok, vannak kocsik, és igen... szoktunk fürdeni! :D

2010. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,jól látod.Budapesten kívül nagyon nomád életkörülmények vannak.Én száz km-re lakok Pesttől,és ne tudd meg, ha internetezni akarok,mindig fel kell gyalogolnom Pestre,mert hát ugye erre még BKVsincs.:(

Viszont szerencsénk van,mert van két folyónk,meg egy tavunk,tehát tudunk halászni,a környező erdőkben vadászunk,a zöldségféléket megtermeljük magunknak.

Viszont azt nem értettem,hogy mozi meg bevásárlóközpont.Bocs,de ezeket a szavakat nem ismerem.

2010. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Szasz Öri!


Innen írok néked, ennek a Szolnoknak nevezett tanyárú.


Hát ami igaz az igaz, itt csak 38-ig vónának a buszok lajstromba véve, meg nem is Birkávénk van, hanem volánunk. Lakótelepbűl is csak pár darab van. Van a szecska, a vosztok, a vegyi, a cukorgyári satöbbi satöbbi. Ebben a porfészekben csak 75 ezren húzzák az igát. Tizenegynéhány oskolánk van. Igaz van még egy-két fejtágító ahol valami érettségit tesznek, pedig csak a fődeken lehet látni mi az érett. :)) Oszt van valami fősuli is, hogy ne mindenki illen paraszt legyen mint én. No meg te, hogy illen ostoba kérdéseket tegyél fel. Dzsajjál ki a nyugatiba oszt vegyél egy jegyet ide és nézzél szét. Van még 2 plázánk meg 2 mozi és egy szinház. Ha gyüssz, csak dobj egy üzit és kimék elibéd az állomásra. Meg foglak ismerni, nyugi.

2010. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja, Öri!


Aztat még elfelejtettem mögírni néked, hogy amit mi itt a földeken megtermelünk, azt többekközött Te (is) minden nap beburkolod. Úgyhogy a vidéki parasztok (és nem parasztok) nevében aggyá má' nékünk egy kicsivel nagyobb tiszteletet. Köszi.

2010. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Úgylátszik te még sosem jártál Budapesten kívül! Ugyanis nem csak Budapest létezik, mint város Magyarországon, hanem vannak vidéki nagyvárosok (Pécs, Győr, Debrecen). Itt természetesen vannak bevásárlóközpontok, mozik, stb. Tömegközlekedés is van, csak nem BKV-nak hívják. Úgyhogy rossz megfogalmazás az, hogy Budapesttől távol. Inkább nagyvárostól távol, falun milyen az élet. (az tényleg más)

Bocs, hogy ezt említem csak én egy ilyen városban élek és érdekes, hogy a Budapestieknek így képzelik ezeket a városokat is.

2010. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Én Pécsen lakom,itt megvan minden amire szükségem van :)

mozi,bevásárlóközpont stb.

2010. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
köszi annak aki normális választ adott (pl utolsó elötti) én nem rosszból tettem fel ezt a kérdést, nem akartam senkit megbántani, se lenézni, csak érdekelt hogy máshol milyen. ennyi.
2010. jún. 24. 23:43
 18/29 anonim ***** válasza:
Én Budapesttől 170 km-re lakom, egy kisebb faluban. 10 km-re van Ózd oda feljárok ha valami kis életet szeretnék :D Busszal járok fel. (kb 20 perc az út... pesten sokkal többet lehet menni ha elakarsz jutni akárhova is szal..) Persze néha idegesítő hogy állandóan nézni kell a buszt hogy mikor jön és sokszor késik vagy pont pár perccel hamarabb jön és lekésed dehát ez belefér... Ózdon nincs pláza meg ilyesmi de nem is nagyon vágyom rá. Szoktam Pestre is járkálni legalább havonta egyszer kétszer és így tökéletes :D Viszont nem költöznék városba semmi pénzért! Még ha nyugis környék akkorsem.
2010. jún. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, Öri!


Ha komoly a kérdésed - már pedig azt írod - akkor sajnos ez szomorú. Úgy látszik, hogy itt a 21. században kirándulásokat, túrákat kellene rendezni a városi és fővárosi lakosoknak. Én azt hittem kamu a kérdésed.


Nyár van, vedd nyakadba az országot és látogass el más városokba, falvakba.


"Tiéd már a Mátra, Börzsöny,

a Balatont is néked őrzöm,

s mind a réteket."


Biztos van itt is aki szivesen elkalauzol a saját városában.

2010. jún. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Zelk Zoltán: Anyu, végy egy hegyet nékem c. verséből idéztem.
2010. jún. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!