17 èses vagyok a párommal szeretnènk polgarilag meg esküdni mi legyen az első lèpèsünk?
Még az is jobb, nem? Ha összeházasodnátok, akkor hova költöznétek? A fiú szüleihez? Ők ebben támogatnak? Ma könnyen válnak az emberek, de biztos, hogy nem csak a menekülést látod ebben, s nem hosszú időre terveztek ketten? A fiúban és szüleiben nincs kétely a szeretetedben?
Nagyszülőkhöz pl. nem tudnál menni?
Mamád él és veletek van? Ő is csak tűr?
Kedves Kérdező!
Ha bántalmaznak otthon kiskorúként, a gyámhivatalhoz kell jelentened, ami után ők valóban mérlegelnek, és lehet, hogy családból kiemelve gondozásba vesznek és egy lakásotthonban helyeznek el. Neked kell mérlegelni, hogy jobb-e otthon verve, bezárva, mint lakásotthonban betartva a házirendet.
Tudnod kell, hogy a gyámhivatal nem rendelkezhet úgy, hogy a barátod családjánál élhetsz nagykorúságodig. Legfeljebb ha van más közeli rokonod, aki vállalja a gondozásodat, akkor nem lakásotthonba küld a gyámhivatal, hanem elhelyezhetnek annál a rokonnál családba fogadással, de ez a rokon nyilatkozatán, nála végzett környezettanulmányon és még néhány dolgon múlhat.
Az is elképzelhető, hogy a kiemelést indokoltnak tartja majd a gyámhivatal, és elhelyeznek otthonban vagy eltartásodat vállaló családtagodnál, de nem járulnak hozzá, hogy kiskorúként házasságot köss, mert e kiemeléseddel megoldódik a bántalmazástól való megóvásod.
A házasságkötés ingyenes, ha csak annyit kértek, hogy Ti ketten és a két tanú jelenlétében írjátok alá a papírokat. (de gyámhatósági engedéllyel sem megy máról holnapra, van 30 nap a bejelentés és a házasságkötés között az anyakönyvvezetőnél is). Ha házasságkötő teremben, munkanapon kötöttök házasságot meghívottak előtt, akkor van/lehet minimális költsége (kerületenként változik az ingyentől a 30.000 ft-ig, de nem kell feltétlenül saját kerületben házasodni, csak eleve ott kell a szándékot is bejelenteni, ahol kötni fogjátok a házasságot)
Kedves Kérdező!
Amennyiben gyermeket vársz, külön fontos, hogy ne legyél bántalmazásnak kitéve otthon, s ebben az esetben valószínűleg a gyámhivatalban is könnyebben kapod meg az engedélyt (ha orvosi lelet is alátámasztja a tényt), és ha ők megadták az engedélyt, a házasságkötésnél is kérhetitek a jegyzőtől (de az anyakönyvvezetőnél kell róla nyilatkozni), hogy ne kelljen kivárnotok a 30 napot a bejelentés és a házasságkötés között...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!