Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » BME Mérnökinfó digitális...

BME Mérnökinfó digitális technika tárgy segitség?

Figyelt kérdés
Először is, a billentyűzetemen nincsen hosszú i, bocsi. Szóval, 5. hét folyik BME mérnökinfón az első félévemből. Eddig nagyon tetszik, a tárgyak kihivást jelentenek, de élvezem ezeket elfogadni és megcsinálni. Viszont van ez a digitális technika, amit egyáltalán nem látok át. Előadáson az előadó a tárgyhonlapon lévő prezentációt nemes egyszerűséggel felolvassa, amivel sokat nem nyerek, csak rengeteg ismeretlen eszköz működési elvét, stb. Gyakorlaton a gyakvez megold egy feladatot, mi közben azt irjuk, de nem derül ki, hogy amúgy mi miért van. Laboron Verilog nyelven irunk programokat, majd teszteljük egy FPGA kártyán, ami nagyon érdekes, csak az előadás és a gyakorlat alapján egyedül esélyem se lenne összerakni egy ilyen programtervet. Valaki, aki már elvégezte, kérlek mondj valamit, honnan kellene tanulnom/mit kellene tanulnom, mi lesz a ZH-ban, mennyire vészes, mennyire nehéz kettes-hármast megszerezni belőle, vagy ez az egész egy álarc és amúgy a ZH nem is húzós belőle? Válaszotokat előre köszönöm.

2018. okt. 4. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan én villamosmérnökire járok, de kb ugyanaz a tananyag. Mi is nagyon megszenvedtünk vele. Nálunk FPGA csak 5. félévben meg ágazaton volt. Nem is értem, miért kell nektek azt is lenyomni ott az elején.

Vannak YouTube-on, és VIKwikin segédanyagok, igaz nem olyan sok. Nézz körül a villanyban is, kicsit más jelölések, de kb. ugyanaz. Én azt javaslom, oldd meg otthon többször is a gyakorlati példákat. Itt úgy is az az elsődleges, hogy tudj példákat megoldani rutinszerűen. FPGA-hoz meg vannak példák a neten, bár azoknak akkor van értelmük, ha már vágod az alapokat.

Hol tartotok jelenleg? Az igazságtábla/Karnaugh-tábla megy?

2018. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Még így is szerencsétek van, hogy a MIT oktatja, nem pedig az IIT. Azoknál inkompetensebb alakokat nem láttam még. Láttam a MIT-es az előadásdiákat, és ha az ember már tudja miről szól ez az egész, akkor egész jók. Bár nekünk lett volna vmi hasonló annó. Nyilván ez rajtad nem segít... Nem is értem titeket miért kínoznak ezekkel ilyen mértékben.

Én sem voltam egy bajnok ezekből (villanyon), csak azt tudom mondani, hogy be kell gyakorolni mindent, és valahogy átmenni. Nézni a VIKwiki-s cuccokat meg a gyakorlatok anyagát a portálon. (Nem akarok azon lovagolni, hogy nekünk mennyivel rosszabb volt, de pl nekünk nem is töltötték fel a megoldásokat, kész csoda, hogy átmentem belőle/belőlük.) Mi tankörin oldottuk meg a házikat együtt, segítettük egymást.

2018. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
76%
Én tavaly kezdtem, 4-est kaptam a tárgyból. Röviden: igen, ez az egész egy álca és a zh meg a vizsga is könnyű. Az előadások tényleg elég rosszak és a diasor se az igazi, de azért viszonylag meg lehet érteni belőle. Én zh-ra úgy készültem, hogy elolvastam a diasort meg átnéztem a laborfeladatok megoldását (ugye ez is fent van a honlapon). Nézd meg a honlapra feltett minta zh-t, az igazi zh kb teljesen ugyanolyan. Értsd meg, hogy hol miért az a megolás ami. Ha valamit nem értessz, arra keress rá. Csak a minta zh meg vizsga megértéséből lehet hozni legalább 3-asra a tárgyat.
2018. okt. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!