Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen DSLR gépet vegyek?

Milyen DSLR gépet vegyek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy milyet vegyek.

A kiszemeltem egy Nikon D-3400 de a 5300 ast is nézegetem kicsit. :S Mivel az meg kihajtható képernyős.

Amire használnám az a égbolt fotózás csillagos vagy viharos.

Rendezvényfotózásra s videókészítésre.

S mellékesen tárgyak részletes fotózására, makro s távoli kép formájában.

Meg minden másra ami még úgy beugrik.

Nem karok használtakat venni mert nagyon gari mániás vagyok s első tulajnak jobb lenni.

A pénz a következő fizetéssel meglesz csak nem tudom mikre figyeljek választásnál meg persze a lehetőségek használatnál.az obikhoz kicsit se értek. O.o

Kellene a segítség.

Azért ez a 2 tő a kiszemelt mert mindkettő 24.MP-es s ez nekem nagyon kell.A többi mellékes hogy mennyi obit lehet hozzá venni s milyen állvány kell hozzá.



2018. szept. 13. 10:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Persze, van az a terület ahol hasznos lehet, de nem egy laikusnak aki azt hiszi hogy a minél nagyobb szám az jobb (szebb, élesebb, akármi) képet jelent. Majd kizárólag úgy használja fel a 24 Mpx-es képeket hogy az 0,5-2 Megapixeles képeket tol fel a netre, majd teljesen alaptalanul a teljes méretű képeket tárolja a gépen és csodálkozik hogy miért fogy a helye a 20-25 MiB/darab képalbummal. Úgy, hogy a képméret miatt veszi a rossz fényképezőt (amit 99%-ban nem használ ki/fel), és a tévképzet mellé a lehetőség 99%-át nem használja ki a gépnek, mert ő csak kattintani akar automata módban és elvárja hogy a végén jó képet dobjon ki.
2018. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

a leírtak alapján teljesen mindegy, melyiket veszed. a te szempontodból nincs köztük különbség, mert úgysem érted és nem is érdekel, hogy mit jelentenek a különféle paraméterek és nincs is semmilyen tapasztalatod, ami segítene belőni, hogy mi fontosabb neked. menj el egy boltba, vedd őket a kezedbe és vedd meg azt, amelyik szimpatikusabban néz ki, jobb a fogása, jobban tetszik a kezelése, vagy amelyiket árulják neked tetsző színben.


ha neked fontos, vagy csak jónak tűnik a kihajtható LCD, akkor ez el is döntötte a választásodat. ha nem érzed szükségét, vagy kifejezetten zavarónak tűnik, akkor meg ez alapján válassz. elég sok fotósnak sosem hiányzott és meg vannak nélküle (a profi gépek többségén pl. nincsen kihajtható LCD, szinte csak az amatőr gépeken van). én is megvoltam egy csomó ideje nélküle, most is csak az egyik gépemen van kihajtható LCD és általában nem hiányzik a többiről. amelyiken van, azon is csak ritkán használom, de néha jól jön és nem bánom, hogy van. viszont hogy mennyire fontos szempont, hogy legyen? ki tudja...


nem rossz indulat, tényleg így van! az első gépnél az emberek 70%-ának tök mindegy, hogy milyen az első gép. vagy azért, mert úgysem használja ki a gép tudását, így nem lesz hiányérzete, vagy azért mert egy idő után úgyis többre vágyik majd, mint a gépe nyújt és akkor úgyis le kell cserlénie. nem véletlenül hívják őket belépő szintű gépeknek. akiknek még nincs tapasztalata ilyen gépekkel, azoknak megfelelnek és vagy életük végéig jó lesz, mert nem is akarnak majd soha többet, vagy pont arra jó, hogy megismerkedjenek általa a fotózással és a következő gépüket már megszerzett tapasztalatok alapján bölcsebben utdják majd kiválasztani.

2018. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nos köszönöm a kommenteket s igen jogos a állításotok hogy úgyse érteném meg egyebek.

Voltam már szőke most vágattam le azt a rész.t :P


No de A elsődleges szempont a képélesség.

Nagyon unom a telefonokkal ezt nyomkodd még fél óráig hogy jól fokuszáljon majd egy homályos szart kapjak. :/

bosszant.

Egy jó kamera meg kihívás s csak jó képek készülnének vele ha tudom hogy kell használni.


Közösségi oldalakra meg ilyenekre nem akarok feltölteni.

Saját hobbit s családi vállalkozást kell fotóznom s tárolni a képeket nagyon részletgazdagan hogy ha netán megint akarunk csinálni olyat akkor kép alapján j legyen.


Olvasgattam a alapok közt hogy ezeknek a DSLR gépeknek a kép alkotó chipje nagyon érzékeny s nagyon jól tud fotózni s nem annyira zavarja be a csillanó napfény.

(telefonnál ezt untam meg. Vidd árnyékba hajolj főle vidd a lakásba csak hogy lőj egy fotót de az is szar s olyan szemcsés mintha olajfestékkel festettem volna)


No de Tény a lcd kijelző csak arra lenne jó mikor rendezvényen beállítanám állvánnyal a gépet s akik elé mennek azok látnák hogy még "benne vannak-e a képben"

Ez mellékes.


No de ne gondoljátok hogy annyira magas szinten akarom űzni.

Nekem egy gép kell ami nagyon jó élességel s színérzékelésel dolgozik nem egy borsószemnyi érzékelővel mint a telefonok. S azért ha van rajta automata azért azok a képek is valamennyire jók legalább a pillanat megörökítéshez.

S majd beletanulok fotós emberek mellet a gépkezelésbe ha megismerek párat.A egy fotós ismerősöm sajnos egy ideje nincs elérhető közelben ezért kérdeztem itt.


Akkor azt ajánljátok ne 170-250 körüli DSLR nézzek hanem lentebb? Használtat semmikép nem akarok csak garanciális újat.Mánia.... a pénz meg nekem nem gond.

2018. szept. 15. 14:29
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
El kell, hogy keserítselek. Nemzetközi szinten (el)ismert esküvőfotós vagyok. Az általad említett belépő szintű gépek árának nagyjából hússzorosát öltem bele a felszerelésembe és még mindig rengeteget hibázik az automatikus élességállítási rendszer, számomra még mindig túl zajos a szenzor és még sorolhatnám a hibáit. Ezért most el fogom adni azt amim van és egy másik gyártó, másik rendszerére fogok elkölteni közel négymillió forintot és az sem lesz tökéletes. Tévedsz abban, hogy a jó géppel és tudással csak jó képek készülnek. Nem állítom, hogy mindent tudok a fotózásról, nyilván mindenkinek van hova fejlődnie, de azért elég sokat tudok róla. Jó ha tudod, hogy egy átlagos 5-6 ezer nyers képből álló nyersanyagból jó ha 5-600-at adunk át és ennek csak egy részét teszi ki az, hogy sokan szerepelnek a képeken, pislognak, vagy épp belevakuznak egy-egy képünkbe esetleg belelép valaki. A kiszórt képek jelentős része fókuszhiba, a fotós által vétett technikai hiba, a rossz körülmények által hozott gyenge kép, vagy ezek tetszőleges együttállása miatt kerülnek kiszórásra. Szóval sajnos a legjobb technika mellett is vannak hibás képek, nem is kevés, akkor is ha Te magad is a toppon vagy, hát még ha nem.
2018. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nos okés ezt megértem így. :)

Az azért komoly összeg de nekem a max keret 900ezer/1-3 millió maximum ennyit engednek meg nekem.


Belépő szintnek meg ezeket mondták s ez a 200ezer alap obival nekem megfelelő lenne biztos De mondom nekem átlagos képekre gyakorlásra bőven elég. :)

Nem értem miért gondoljátok hogy háborogni fogok a minőségek miatt meg egyebek.A lényeg hogy gyakorolni megismerni a fotózást a másik oldalról is.

A kijelentés hogy mikre használnám csak esetleges célirány.

Csak mivel rengeteg a szabadidőm ezért unatkozom szeretném jobban megismerni a fotós létet. :)

2018. szept. 15. 14:44
 16/19 anonim ***** válasza:

Gyakorolni-tanulni bőven elég, ez tény, bár én lehet egyébként valami MILC-et néznék inkább és már alapból Sony vonalra építenék. Sony A6500-at nem néztél például?


Azért gondoljuk egyébként, hogy problémád lesz a minőséggel, mert mi is így kezdtük és mi is átmentünk ezen. Én legalábbis.

2018. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ez olyan picinek néz ki. O.o

Nem annyira nem néztem mást a nikon-t ajánlották meg egy két canon gépet. 400 ezer már szép érte de gondolom ehez aztán még drágábbak lennének a obik s egyéb kiegészítők ha megtanulnám kezelni nemde?


Hát hibákból tanul a ember. :) Sok hibám lenne az fix de időm s pénzem is van Csak menni fog legalább egy picit hogy ne legyen túl fényes meg egyebek.Csak a pillanat legyen meg.

2018. szept. 15. 14:58
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert pici is :D Kihagytak belőle néhány zavaró elemet, mint tükör, pentaprizma, kereső.... Emiatt laikusok számára kevésbé tűnik profinak. Viszont, hacsak nem szoktad meg, hogy belenézel a keresőbe vagy hogy falazótégla méretű géppel dolgozol, akkor nagyon is ajánlott MILC-be fektetni a pénzedet.



"A többi mellékes hogy mennyi obit lehet hozzá venni s milyen állvány kell hozzá."

Nagyon nem mellékes. Még csak azt sem lehet mondani, hogy sok kicsi sokra megy, mert egy jó precíziós állvány (ha nem akarod magadat szopatni tárgyfotózáskor), egy stúdióvakuszett, különböző obik is nagyon költségesek - de olyan röpködnek a százezrek szinten.


"Csak menni fog legalább egy picit"

"ne legyen túl fényes"

"Csak a pillanat legyen meg."

Szaktudás nélkül nem fog menni. Ez most kb. olyan, mintha a tűzhelytől várnád, hogy finom ebédet készítsen neked, nem az asszonytól, aki:

- tudja honnan lehet jó alapanyagot szerezni

- beszerzi

- ismeri a receptet

- tud főzés közben korrigálni (hm, ebbe mehet még egy kis bors)

stb.


Ha már saját bevallásod alapján van pénzed meg időd is a fotózásra, akkor arra is szentelj belőle, hogy tisztességesen kitanuld a szakmát (és tanulj egy kis tiszteletet, szakmai alázatot)!

2018. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

ha megtanulod a fotózás alapjait, akkor a mobiloddal is sokal jobb képeket fogsz csinálni. ha nem tanulod meg, akkor meg a sokkal komolyabb gépeddel sem fogsz feltétlenül jobb képeket csinálni ugyanolyan helyzetekben, mint a mobillal. ha nappal szembe fényképezel ugyanúgy be fog csillanni a profi tükörreflexes gép is, mert a fény már csak ilyen, hogy csillog az üveg felületeken. ha tudod kezelni a gépet, akkor sok féle módon tudod jól is használni az ilyen becsillanásokat, meg sok féle képpen meg tudod akadályozni (például hogy ugyanúgy az objektív fölé helyezed a kezed és árnyékolod a becsillanást, mint a mobilnál). ha csak a géptől várod, hogy jó képet csináljon, akkor sosem lesznek jó képeid, mert a jó képet nem a gép csinálja. az csak a technikai háttér, de ha a fotós nem tudja a fényviszonyoknak megfelelően beállítani a gépet és nem tud olyan fényviszonyokat teremteni (akár pl. derítőlappal, vakuval, elhelyezkedéssel), akkor nem lesznek jó képek.

a fotózás is ugyanolyan technikai sport, mint az autó versneyzés. marha sokat számíthat a gép, de ha nem tudod elég jól használni a gépet, akkor mindegy milyen jó géped van, önmagában még a gép jóságától nem fogod megnyerni a versenyt. éppen ezért szokott egy rakás ember akár profi géppel is telefonos szintű képeket gyártani tömeg számra, míg néhányan akár mobillal is képesek csodálatos képeket csinálni. mert nem csak, sőt nem első sorban azon múlik a kép, hogy mivel csinálták, hanem hogy hogyan...

2018. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!