Állatvilág és emberek terén Európa miért ilyen unalmas?
Európa unalmas állatok és emberek terén egyaránt.
Ami az állatokat illeti, semmi különleges sincs, se zsiráf, se gepárd, se panda, se kacsacsőrű emlős vagy ilyenek.
Erről bővebben egy kérdés:
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__8856655-..
Embereket illetően: Svédországban, Olaszországban, Lengyelországban és Törökországban ugyanaz van, mint Horvátországban, Spanyolországban, Németországban és Oroszországban.
Míg Ázsia és Afrika állat/ember téren izgalmasak, addig Európa egy rohadt nagy unalom (bocsánat a csúnyaszóért).
Ázsia esetében lássuk pl. Indiát és Kínát.
Annak ellenére, hogy egy földrészen vannak, mégis van különbség állatvilágban, lásd: panda Kínában él, oroszlán meg Indiában.
Az indiaiak és a kínaiak nagyon különböznek egymástól, míg a törökök és a hollandok aligha (abba, hogy a törökök muszlimok, ennyi).
Az érdekesebb állatok jó részét kiirtottuk.
Az emberek nagy része pedig pár nagy bevándorlóhullám eredménye (Ázsiából, lásd R1a, R1b és N haplotípusú emberek), akik aztán itt jól össze is keveredtek. Nálunk nincs pl Himalája meg hatalmas sivatagok, amik szétszabdalnák ezt az elég egységes kontinenst. És mérete sem akkora, mint Ázsiáé pl.
Ami az állatokat illeti, azért unalmas mert itt élsz, ezt szoktad meg. Egy afrikainak ugyanolyan különleges egy medve, farkas vagy róka mint neked egy oroszlán vagy egy hiéna.
Embereket illetően pedig Európa borzasztó kicsi. Nyilvánvaló hogy sokszorta nagyobb területen vizsgálódva sokszorta nagyobb eltérések lesznek egyes népcsoportok között.
Mert Európában nagy a népsűrűség és a sok ember szinte letarolta itt az élővilágot és erdőt hisz egyrészt kellett nyersanyagnak és tüzelőnek, másrészt meg az erdő helye kellett mezőgazdasági művelésre hogy a sok ember ehessen.
Míg például Dél-Amerikában hatalmas őserdők vannak, plusz az éghajlat is kedvez a változatos élővilágnak. Az ausztrál sivatagokban igaz hogy nincsenek erdők, de ember sincs aki kiirt mindent, még önmagát is. Európában például a mezőgazdasági művelésű területeken az ember csak egy élőlényt tűr meg, amit éppen termeszt. Minden mást akár vegyszerrel kiirt.
Kínában még a méheket is, jól ismertek azok a fotók amin a kínaiak ecsettel végzik a növények beporzását. Ez ám a civilizáció előre törése!
"Mert Európában nagy a népsűrűség és a sok ember szinte letarolta itt az élővilágot és erdőt hisz egyrészt kellett nyersanyagnak és tüzelőnek, másrészt meg az erdő helye kellett mezőgazdasági művelésre hogy a sok ember ehessen."
Pl. Indiában is nagy a népsűrűség, ráadásul népessége 1,3 milliárd, de mégis élnek ott érdekes állatok, mint a bengáli tigris, indiai orrszarvú, indiai elefánt, kobra, ázsiai oroszlán, majmok, stb.
A páva is Indiában őshonos, de háziasítva mindenütt tartják, talán emiatt nem tűnik olyan egzotikusnak.
Indiának magasabb a népsűrűsége, mint Oroszország európai részének:
Fontos az éghajlat is. Sőt talán a legfontosabb. Nyáron Európának is változatosabb az állat- és növényvilága. Például megjelennek a költözőmadaraink is. Indiának is kedvező az éghajlata a dús növényvilág számára, és a dús növényvilág kedvezőbb az állatvilág számára is. Meg persze nem mindegy hogy évente hány hónapos a nyár. Itt csak három, de az a három hómap is észrevehető az élővilág változatosságának növekedésében.
Itt a mi éghajlatunkon hogy élnének meg például a trópusok színpompás madarai? Télen mit ennének a természetben? A trópusokon egész évben ellátja őket a természet. Ugyanígy a ragadozó állatoknak is kedvezőbb a trópus, ott több a zsákmány.
A dús növényzetű trópus valójában az embernek is kedvezőbb. Például a Polinéz szigetvilágban nincsenek rászorulva arra hogy valami jó állásért tolongjanak mert fűtésszámla nincs, élelemmel meg a természet is ellátja őket. Más a helyzet a kedvezőtlen éghajlatú Európában. Itt az ember rá volt kényszerülve a munkára, a fejlődésre, ki kellett találnia hogyan nem fagyhat meg télen meg hogy mit egyen télen. Meg az amúgy is szegényes természet kizsákmányolására is jobban rá van szorulva.
Röviden, a jó éghajlatot kell keresni és az biztosan nem unalmas. Ahogy a mi nyarunk sem az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!