Úgy viselkedne, mint ők, követné őket?
Egyrészt vannak ösztönei, másrészt követi a "szülőt" és a példát. Mindig az adott helyzet dönti el, mit csinálna.
Hallottam már olyat, ahol egy macska kacsákat is nevelt a saját kölykei mellett, és szoptatta is őket.
Hallani sok mindent lehet, utsó. De azt te sem gondolod komolyan, hogy a kiskacsa nekiáll szopni, ugye? Részint, mert az ösztöne mást diktál, részint pedig mert a csőre ezt lehetetlenné tenné.
A kérésre: a kiscsibe nem menne a "testvérei" után a vízbe.
50 éve vidéken, a nagyszüleimnél cseperedtem. Előfordult, hogy kotlós keltette ki a kacsatojásokat. Na, azt látni kellett volna. A kiskacsák egyenesen beszaladtak a vízbe, a kotlós meg kétségbeesve rohangált a tó partján föl, s alá.
Na, Miquel, te is megtaláltad a szarva közt a tőgyét.
Először is: az, hogy egy FELNŐTT állat hogyan viselkedik, más kérdés. Itt most nem erről volt szó.
A kiskacsában benne van az ösztön a vízhez.
Az összes állatban benne van a táplálkozás ösztöne, szóval, ha egy macska csecséből jön az étel, akkor azzal fog megbirkózni.
Az meg, hogy a csibe belemenne-e a vízbe... mondtam, hogy a körülményektől és az ösztöneitől függ. A követés ösztöne nagyon erős.
Akkor írhatnád biztosra, ha LÁTTÁL volna ilyet. Nem tyúkot, hanem csibét, egy kacsa fészekaljban.
Ja. A kacsa szarva közt a macska tőgyét... :-))
Nem, kedves utolsó, nincs igazad. A követés ösztöne messze nem írja felül a létfenntartási ösztönt. Márpedig a tyúkfélék irtózása a víztől nem tanult, hanem atavisztikus berögződés. Fiatal korban ugyanis gyatra a hőháztartásuk, és ha a mellükön átázik a toll, hamar elpusztulnak. Tehát nem, nem menne bele a vízbe.
Azt meg, hogy a macska csecséből étel jönne, megint nem írom alá. Egy szárnyasnak a tej nem étel! A kiskacsának az ételt a planktonok, algák, apró magvak, zsenge zöld növényi részek jelentik. De még ha lenne olyan ízlésficamos kiskacsa, amelyiknek a tej lenne minden vágya, akkor sem találná meg. Ugyanis az emlősök első szopása nem a táplálkozásról szól, hanem magáról a szopásról. A csecs biztonságáról, az anya melengető közelségéről. Ezt akkor kezdték el vizsgálni, amikor felfedezték, hogy ha a kiscsirke lábára gallért raknak, tehát ha nem látja a saját lábacskáit, éhen hal, mert a lábuk látványa nélkül nem indul be a csipkedési ösztön. A kiskacsában nincs szopási ösztön, így még a legelvetemültebb vegán csirke, vagy kacsa sem találna rá a tejre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!