Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit írjak a fogalmazásomba?

Mit írjak a fogalmazásomba?

Figyelt kérdés

Holnapra kell írnunk egy fogalmazást ezzel a címmel: "Tényleg káros szenvedély a mobilozás?"

Mit írjak bele?



2018. márc. 13. 19:38
 1/9 1112 ***** válasza:
76%
Elmegy az emberek fölött az élet, nem merik már csak neten felvállalni magukat, művies kapcsolataik lesznek, de már nem számíthatnak egymásra, több áramot kell fizetni, mert többet kell tölteni a telefont, Einstein is mondott ilyet, hogy eljön az az idő, amikor a készülékek, kütyük fontosabbak lesznek az embereknél egymásnak, emberi kapcsolatoknál, nemtom , mi az idézet; meg nemtom, pl nem használják az agysejtjeiket közben, eltunyulnak az agysejtjeik; sokan képeik alatti lájkokból határozzák meg, hogy ők mennyire fontos emberek, és elmehet tőle az önbizalmuk. Volt valami gyerek, aki át akart kelni a síneken, és zenét hallgatott, nem figyelte, nem hallotta hogy jön a vonat, nemtom, hogy a lámpákat nézte -e, de ráment a sínekre a gyerek, a vonat meg elcsapta szegényt, annyira bele volt temetkezve a telefonjába. Vagy pl emberek megharagudhatnak egymásra, mert pl telefonos chat-en beszélgetnek,és ott írásban nem annyira jönnek át a hangsúlyok, pl hogy lehet, hogy úgy érzékeli, hogy a másik valamit dühös hangsúllyal írt, és megsértődik, amire a másik is megsértődik, és már nem is akarják élőben megbeszélni, hogy lássák a másik reakcióit, amúgy meg eltávolodnak egymástól. Meg csak neten élik ki magukat, és nem vesznek részt az életben, nem lesznek igazi barátaik, akikkel együtt csavaroghatnak, lófrálhatnak az utcán, kirándulgathatnak mindenfele, mert beszippantja őket ez a digitális világ. Voltak tv-ben emberek, kipróbálták, hogy egy teljes napra full kikapcsolták a telefonjaikat, eleinte nekik még nagyon rossz volt, mert már függők voltak tőle, de utána jobb lett. Van sok kép neten, hogy családi/baráti összejövetel, és néha mosolygunk rajta, de komolyan azért jöttek/gyűltek össze, hogy akkor mindannyian, közösen a telefonjukat nyomkodják? Meg pl egy kisgyereknek sok játékkal, sokféle készséget kellene fejlesztenie, de így meg csak egy tabletet, telefont nyomkod, és egyes készségei, képességei talán nem fejlődnek úgy, ahogyan amúgy az számára (a kisgyereknek a számára saját magának) optimális lenne ; így elmaradhat 1-2 dologban. Meg pl az is rossz szerintem ,amikor tényleg pl sms-ben szakít valaki, akkor lehet, hogy a gyávaságával összetöri mégjobban a másiknak a szívét, hogy még arra se méltatta, hogy nyíltan mondja el élőben, hogy szakít, és hogy mi volt a baj.
2018. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 1112 ***** válasza:
76%
*nemhogy a madárdalt, meg a szép zöld dombot, de még a közelgő vonatot sem veszik észre, az elég káros. Meg pl ha iskolában se beszélget a társakkal, hanem a telót nyomkodja. Meg pl ha órán nyomkodja folyamatosan , és fontos elhangzó dolgokra nem figyel, akkor meg rosszabbak lehetnek a tanulmányi eredményei, osztályzatai.
2018. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szavakat.
2018. márc. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros. Csak egy eszköz. Régen károsnak gondolták a mozit, a rádiót de még régebben a könyvet is. Amit #1 írt, az sztereotíp hazugságok.
2018. márc. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 1112 ***** válasza:
100%
Valóban, a pozitívumairól meg is feledkeztem szót ejteni. Csak a negatívumokra koncentráltam, csak az jutott el az agyamig:D
2018. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A mobiltelefon olyan telefonkészülék, amivel vezetékes kapcsolódás nélkül lehetséges kommunikálni, és hordozható. A működéséhez szükséges egy mikrohullámú kommunikációs hálózat, és maga a „mobilnak” mondott, hordozható készülék, ami lehetővé teszi a hozzáférést a hálózathoz, amin szöveges, beszéd-, képi, video- és adatátvitel is lehetséges. A készülék vezeték nélküli működése akkumulátor révén történik, amit bizonyos időközönként fel kell tölteni egy erre alkalmas eszköz, a mobiltöltő segítségével. Ezt leszámítva semmilyen más vezetékes kapcsolatra nincs szükség a készülék alapvető használatához. A mobiltelefonok tulajdonságai nagyon gyorsan fejlődnek. Kezdetben tömegük meghaladta az 1 kg-ot, ma már 100 g körül vannak a telefonok. A fejlesztő cégek egymásra licitálva látják el a készülékeket legkülönfélébb funkciókkal. Amíg az egyik gyártó mobilja mutatni tudta az időt, a másiké már ébreszteni is tudott, a harmadiké szöveges üzenetet tudott küldeni, és ezek a fejlesztések mennek évről évre. Az alap beszédközvetítő funkción kívül a mai mobilok számos egyéb szolgáltatást támogatnak, így például az SMS-t (szöveges üzenet), e-mail, internet, MMS (multimédia üzenet, fotók, videók küldése), valamint WAP, fényképezőgép, számológép, naptár, napló, stopper, rádió, mp3, videokamera, tévé, érintőképernyő stb. 2005 körül indult hódítóútjára az okostelefonnak is hívott mobilkészülék-típus, melynek fő tulajdonsága, hogy sokkal több funkcióra képes, s ezek közül a telefonálás csak egy a többiből, ezért nem is feltétlenül lehet pusztán telefonként meghatározni. Jellemzői a számítógépekhez hasonló képességei, amelyekkel képes az internethez kapcsolódni, alkalmazásokat letölteni és használni. További gyakori tulajdonság az érintőképernyő megjelenése, ahol a bekapcsológomb kivételével nincs fizikai billentyűzet, minden egyéb funkciót a képernyő virtuális felületén lehet elvégezni. Az „okostelefon” megnevezéssel egy időben a korábbi, alacsonyabb technikai színvonalú készülékekre – jellemzően azokra, amelyek csak a beszédet preferálják – megjelent a „butatelefon” kifejezés is. A legtöbb használatban lévő telefon egy bázisállomásokból álló mobil kommunikációs sejthálózatra kapcsolódik, amely összeköttetésben áll a hagyományos PSTN telefonhálózattal is (a többiek műholdas hálózatra csatlakoznak).

A mobiltelefont meg kell különböztetni a drót nélküli telefonoktól, amelyek általában csak a korlátozott hatósugarú alapállomás környékén működnek, és jellemzően egy-egy lakáson belül használják őket. Technikailag a mobiltelefon kifejezéssel jelöljük a műholdas telefonokat is és az előző generációs MTS telefonokat, amik nem ún. sejthálózaton működtek.

A készülékeket generációkba is sorolhatjuk, a hálózati képességeik alapján osztályozva. A (betárcsázós) WAP oldalakat elérő készülékek első generációsak (1G), a csomagkapcsolt adatátvitelre képesek a 2G-s készülékek (fő jellemzőjük a GPRS és az MMS-küldési képesség, ami nem tartozik szigorúan össze, hiszen volt GPRS-képes telefon, monokróm kijelzővel (Siemens C55, M55)).

A megemelt sávszélességet (és csomagkapcsolt átvitelt) alkalmazó készülékek 2,5G-sek. Ezekkel (2G-2,5G) elvileg megoldható, hogy a készülék állandóan csomagkapcsolt üzemmódban legyen, de ez nagyon fogyasztja az akkumulátort. Lényegében ennek amerikai megfelelője a CDMA. A 3G-s készülékek az MMS-küldés mellett videohívások lebonyolítására is képesek. Meglévő másodlagos kamera esetén minket is látnak, de a technológia lehetővé teszi, hogy pl. csak a másik felet lássuk. Ezt a lehetőséget a WCDMA (Egyesült Államok, Ázsia) illetve az Universal Mobile Telecommunications System (Európa) nyújtja.

Az ennél is nagyobb hálózati teljesítményt nyújtó 3.5G-s készülékek HSDPA adatátviteli technológiát használnak.

A negyedik generáció (4G) új szabványa az LTE, amellyel száz megabites sebesség is elérhető.

2018. márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
mondatoka
2018. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
t
2018. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viswlkedesi addikciokrol irj, fejtsd ki es irj pro es kontra listat! Bekezdesekre tagolva kb 20 - 30 mondat.
2018. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!