Milyen tanulási módszerrel tudnám elsajátítani a történelmet?
Figyelj, en kb semmit nem tanultam az egeszre, es mindenbol otost kaptam
Ha jo gimibe jarsz akkor rohadt nagy esesr fogsz tapasztalni az elvarasokban mikor eled teszik a papirt
Toribol odaraknak eled 2 oldalnyi forrast
Van vagy 30 perced kidolgozni
Azert nehogymar :D olyanbol feleltem amirol nem is rudram hofy benne van a tetelek kozott, mert valamit rosszul mondott a tanar
Ha figyeltel orakon sima az egesz
Magyarbol meg nalam az a 10 perc a nyelvtan es az irodalom volt egyutt
Ki kell kísérletezned, hogy számodra mi a legmegfelelőbb módszer a történelemanyag elsajátítására.
Először is azt ellenőrizd, hogy megfelelő forrásból készülsz-e, vagyis a "kidolgozott tételek", amelyeket tanulsz megbízhatóak-e. Például az internet hemzseg a "kidolgozott tételekben", azonban ezek közül sok olyan minőségű, hogy nem állja meg a helyét. Lehet, hogy Te is olyan anyagokból próbálsz tanulni, amelyek valóban érthetetlenül fogalmazzák meg az összefüggéseket stb.
Sokféle módszer van, amellyel tanulhatod a történelmet. Ha a sokszori olvasgatás nem válik be, akkor akár azt is megteheted, hogy a lényeget vázlatosan kiírod magadnak, s például az ok-okozati viszonyokra nyilak segítségével is rávilágíthatsz a vázlatodban stb. Használhatsz karikázást, keretezést, esetleg két uralkodó szembenállását jelölheted kétvégű nyíllal, majd egy kettős nyíllal jelölheted a következményt, például egy csatát, amelyben megütköztek, majd a csatából húzhatsz egy újabb kettős nyilat, s odaírhatod a béke nevét, majd a béke után húzhatsz egy egyszerű nyilat, s egymás alá felsorolásjellel felírhatod a béke főbb tartalmát, majd ezeket összekapcsolhatod egy kapcsos zárójellel amelyhez odaírod a béke következményét stb. Így lényegében a legfontosabb gondolatok kerülnek a papírra, s a köztük lévő kapcsolatot nem szavakkal leírva jelzed, hanem nyilakkal – így pedig könnyen átlátható lesz, és akár könnyen tanulható is. Ezután ezen vázlat alapján próbáld meg felmondani (akár hangosan, akár magadban). Ez csupán egy példa volt, van, aki például ezzel a módszerrel nem tudna tanulni, mert mondjuk ő csak úgy tud hatékonyan, ha a kidolgozott tételben különböző színekkel aláhúzza a fontos dolgokat.
A kiindulás az, hogy a kidolgozott tétel rendben legyen. Ezután jöhet a tétel megtanulása, amelynek a módszerét te magad kísérletezed ki. Mint írtad, Károly Róbert uralkodása könnyen megmaradt, lehet, hogy pont azért, mert a kidolgozott tétel valóban az összefüggésekre világított rá, ráadásul érhetően.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!