Miért tanuljuk az irodalmat meg a történelmet?
Történelem azért, mert az életben a mindennapi politika eseményei erre alapszanak. Továbbá megad egy nemzeti identitást is, illetve egy európai identitást.
Az irodalom pedig a kultúra, ami alapvetően hagyományörző, és a nemzeti hovatartozás legfontosabb alapja. Magyarországon is vannak olyan dolgok, amik egyedülállók, mind az irodalomban, mind a történelemben, és ez tesz minket magyarrá.
Mert erettsegi tantargyak, eletbe soha senki nemfogja kerdezni, hogy tudsz-e verset elemezni vagy mi volt a 2.vh kitorese elotti kulpolitikai helyzet mo.-n. De ha akarsz erettsegit akkor meg kell tanulni.
Ne probalj meg ilyenen gondolkozni mert csak rosszabb lesz. Meg kell tanulni es kesz.
Mert ezek szerint rosszul tanítják.
A történelmen én is sokat gondolkoztam, hogy mi a francnak kell. Jó sok évvel később arra jutottam, hogy leginkább arra lehet jó, hogy megpróbáljuk idejében felismerni a lehetséges következményeket, tanulva az eddigiekből. Ennek nagy hasznát vennénk.
Az irodalomnak sem az lenne a lényege, hogy mindenáron meg tudd nevezni melyik mű mitől az ami, meg hogy milyen elemeket ismersz fel benne. Ezeket inkább azért tanítják meg, hogy egyáltalán tudjon róla az ember beszélgetni. Ez még akkor is a sokadlagos szempont lenne. Ami szerintem elsődleges fontosságú az a szövegértés, és ehhez szorosan kapcsolódva a szöveg mögötti tartalom megértése. Bár nem tűnik annyira hasznos dolognak, de sokat segítene az emberek életén, ha minél pontosabban tudnák kifejezni a gondolataikat, érzéseiket, és ezt a fogadó fél is ugyan olyan pontossággal tudná venni. A nyelv és irodalom szerepe ez is lenne. Mindamellett, hogy több olyan képességet fejleszt amit más eszközökkel nem feltétlen lehetne, és hogy van amikor csak úgy önmagában szép tud lenni, attól, hogy van.
Hát csak azért, mert abból indulnak ki, hogy nem mindenkinek az agya verébnyi.
Az emberi élet nem abból áll, hogy megszületünk, eszünk, iszunk, szaporodunk, meghalunk. Ha csak ennyi lenne az egész, akkor nem lennénk többek egy kisegérnél.
És tudod, azt is hiszik, hogy te sem tartod magad olyan kevésre, hogy cigi, drog, berúgás és hasonlók legyenek az életedben.
Tudod vannak mérnökök, akik vonatot terveznek, mások házakat. Meg vannak, akik felszállnak a csillagokba.
Élnek olyan emberek, akik könyvet írnak, s azt elolvasod.
Azért erőltetik hogy ne maradj ostoba, tanulatlan, műveletlen, bunkó paraszt. (Elnézést a földművelőktől, nem úgy értem)
Ebből a sok anygból egyébként sem fog túl sok ilyen részletesen megmaradni, inkább csak ami érdekel, de akkor is lesz egy átfogó képed a világról és hasznosabb tagja leszel a társadalomnak mint ha annyit tudnál mint egy marék molylepke.
Irodalmat többek között azért, hogy amikor majd nehéz helyzetbe kerülsz az életben, akkor legyen arról valami fogalmad, hogy milyen döntésednek mi lehet a következménye. Ha ismersz egy csomó regényt, akkor könnyebb lesz kitalálni a hogyan továbbot.
Történelmet meg azért, hogy tanulj meg tanulni a múlt hibáiból.
Jó tanuló vagy. Ha ezt a két tantárgyat nem szereted annyira, akkor ezekből ne akarj ötös lenni, hanem foglalkozz inkább azokkal, amik a kedvenceid. Ne legyél maximalista. Az is elég, ha ezeket hármas-négyesre tudod.
Egy nagyon egyszerű dolog pl: most itt sokan félnek tőle, hogy mi lesz, ha majd a robotok elveszik a munkánkat.
NEKED mi erről a véleményed?
Ja, a nyelvtant ugyan nem kérdezted, de problémáid vannak vele, tanuld még egy kicsit!
Aki lepontozta, az milyen meggondolásból?
Tiltott kérdés, vagy mi a probléma?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!