Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a megfelelési kényszer?

 1/2 Krisz_39 válasza:

A saját válaszom írom, nem a google verziót.


Én ezt egy negatív érzésbe sűríteném. Amikor valamit meg kell tenni, de te nem akarod.


Valakinek valami elvárása van feléd de benned ellenálások vannak az üggyel, dologgal kapcsolatban. Mégis meg kell tenned, mert ha nem...


A megfelelési kényszernél a félelem vagy egy rossz érzés és gondolat miatt, nem érzed a választási lehetőséget.


Fájdalom és frusztráció van benned, mert nem akarod megtenni amire köteleznek, vagy kérnek.


Úgy érzed meg kell felelned és nincs választásod, nincs másik út.


Megoldás lehet: Tudatosan élni.

Meglátni hogy van másik lehetőség.

Az érzelmi terheket csökkenteni azzal hogy kimondod amitől félsz, ami fáj.


Nem jó megoldások: Kűzdeni ellene, tagadni hogy nincs is.

"Leszarom" technika nem működik egy olyan személynél esetleg gyereknél aki hiperérzékeny az emberekre, dolgokra. Képtelen rá.


Helyette inkább tudatosítani hogy épp mit él meg, mi váltja ki, elfogadás és a tudatos szembenézés.


Én erre jöttem rá. :-)

2018. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az, ami tönkretesz az életben, amitől bezúzódsz lelkileg, megsebződsz.
2018. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!