Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez a feladat rossz?

Ez a feladat rossz?

Figyelt kérdés

A sportversenyen a 4-szer 60 méteres futáson a gyerekek eredményei

12,3; 14,2; 10,7 és 10 másodperc volt.

Ha minden gyerek ugyanannyi idő alatt futotta volna le a távot, akkor mennyi időbe telt volna egy 60 méteres táv teljesítése?


Alapból nem tudhatjuk, hogy mennyi az az ugyanannyi idő (lehet az 10 mp is, de 13 mp is).



2017. jún. 24. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Tudhatjuk, ha kiszámoljuk. Ez a feladat.

(12,3+14,2+10,7+10) : 4 = 11, 8 másodperc.

2017. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Igen, ez a feladat rossz, úgy nincs értelme 1 versenynek, ha mindenki ugyannannyi idő alatt futja le a távot :))
2017. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

A 4X60 m azt jelenti, váltófutásról van szó. Miért ne lehetne mind a 4 váltótagnak azonos ideje?

2017. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Baluba ***** válasza:
24%
Hiányzik az a mondat, hogy a teljes távot ugyan annyi idő alatt teljesítették volna, mint az eredeti időkkel. E nélkül valóban értelmetlen a feladat, de nyilván ezt is hozzáértették a feltételekhez. Ekkor az első válasz adja a helyes megoldást.
2017. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Akármit próbáltok belemagyarázni vagy nem észrevenni, akkor is #1 megoldása a helyes.
2017. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Baluba ***** válasza:
#5: A feladat melyik feltételének mond ellen, hogy minden gyerek c idő alatt futotta a maga 60 méterét? c helyére tetszőleges nemnegatív valóst írhatsz.
2017. jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Baluba!

A feladat azt kérdezi, hogy ha a váltó mind a négy tagja ugyanannyi idő alatt futotta VOLNA le a maga 60 méterét, akkor mennyi idő alatt teljesítettek VOLNA 60 métert. Magyarul az átlagot kérdezi.

Még mindig nem értem, mit nem lehet ezen érteni?

(#3 és #5 voltam)

2017. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Baluba ***** válasza:
18%
A feladat szövegének melyik mondata jelenti számodra azt, hogy ebben a feltételes futásban ugyan annyi a váltó végeredménye, mint a valósban? Számomra egyik sem, ezt elfelejtette kikötni a feladat.
2017. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Az ugyanannyi idő nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez az átlagot jelöli. Jó, oké, a kulcsszavakban is szerepel hogy "5. osztály", így valószínűsíthető hogy az átlaggal kell számolni. A pontos megoldás szerintem az, hogy odaírjuk, hogy: "Abban az esetben ha mindegyikük az eredményeik átlag idejét futják" - majd ahogy az #1 is írta kiszámolni az átlagot.

(Én a biztonság kedvéért nem csak az átlaggal számoltam volna ki. A legvalóságosabb eredmény akkor jött volna ki, ha a 14,2-es eredményt vesszük alapul, hiszen egy ilyen versenyen valószínűsíthető, hogy mindegyikük a maximumot nyújtja, így aki a 14,2-t futotta gyorsabbat már nem tudna futni, de a többiek még lassabban tudnának.)

2017. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!