Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatom meg hogy egy...

Hogyan tudhatom meg hogy egy házat a hagyatéki eljárásban mennyire értékeltek?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy ingatlant, ami miatt jelenleg peres eljárás van folyamatban. Az ingatlant az eladó a szüleitől örökölte és rövid úton el is adta nekem. Álláspontom szerint értékaránytalanság áll fent, de az eladó nem hajlandó megnevezni azt az összeget, amelyre a hagyatéki eljárás folyamán az ingatlan értékelve volt. A bíróságtól kértem, hogy hivatalból kérje, ki de erre ez idáig nem került sor.

2017. jún. 9. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Mi a per tárgya? egy ingatlan piaci értéke annyi, amennyiért el lehet adni. az teljesen független a hagyatéki értéktől. a hagyatéki érték egyébként alacsonyabb szokott lenni, mint a piaci érték. Kérdésedet ne értem. semmi közöd a hagyatéki értékhez.
2017. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!