Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van hogy a 30-30 év...

Miért van hogy a 30-30 év feletti nőknek nincs pl derékig érő haja?

Figyelt kérdés
Általában csak félhosszú-rövid hajú ilyen korú nőket látok.Jó, tudom, gyereknevelés meg stb...de össze lehet kötni, meg gondozni sem nehéz...... Lehet modortalanul fogalmaztam, de máshogy nem jutott eszembe. Válaszokat előre is köszönöm

2017. márc. 13. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
mert a tobbseg ennyi idosen mar regen rajott hogy mennyire maceras az ilyen hosszu haj.
2017. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
26%

Alábbiakban a személyes véleményem, take it or leave it:



Nem értem miért lenne "modortalan" a megfogalmazásod, habár én (sem?) nem értem a szociális jeleket meg a szavak mögött rejlő mondanivalót, ami másoknak úgy tűnik, hogy egyértelmű.


Szóval részemről, aki megsértődik olyan szövegen, amiben nincs direkt és nyílt ártó / sértő szándék, az egyszerűen csak egy punci.


//////


"Most hogy tisztáztuk a formalitásokat", én sem látok 30-40 körüli nőket hosszú hajjal. Feltételezem ezt ugyanaz magyarázza, ami azt a tényt, hogy már "túl erősek és függetlenek" ahhoz, hogy akár csak családjuk legyen, lehetőleg kettőnél több gyerekkel... Ez pedig a feminizmus.


Számomra a tény, hogy a dédanyámnak 90 éves korában is hosszú, derékig érő haja volt, csak megerősíti ezt az állítást.


Azt pedig tudjuk, hogy az amerikai feministák szeretik fiúsra vágni a hajukat, mert a nőiesség minden megnyilvánulása a gonosz férfiak évezredes elynomását testesíti meg nekik.


/////


Persze, valószínűleg a fenti állításaim csak néhány esetben igazak a magyar nőkre. Szerencsére hozzánk ez a fertő még csak indirekt módon ért el. A magyar női többség a megadott életkorban szerintem egyszerűen azért nem növeszti meg a haját, mert ezt látták és látják maguk körül.


A dolgok pozitív oldalán viszont, számomra úgy tűnik hogy kezd felnőni egy ifjúság, ami (végre) rájött, hogy a legfőbb lázadás és forradalmi tett manapság a tradicionalizmus; így egyre inkább akadnak olyan fiatal lányok, akik hosszúra növesztik a hajukat, nem isszák le magukat minden hétvégén, és nem fekszenek le minden arra járóval.


És az újabb és újabb fiatalok egyre inkább tolódnak "jobbra és fel". :)


21/F

2017. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
elozo, te nem vagy teljesen komplett.
2017. márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem derékig ér és egyáltalán nem macerás rendben tartani.

Persze ez hajtípustól is függ.

Szerintem ennek nem annyira ideológiai oka van hanem nincs igényük a hosszú hajra, inkább vesznek egy csomó sminket meg kiegészítőt.

A hajukat meg rövidre vágatják és befestik a szokásos koromfeketére vagy pirosra.

2017. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

"Nekem derékig ér és egyáltalán nem macerás rendben tartani. "


Mennyi ideig is szaritod?

2017. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinél más lehet az oka

A, ez tetszik neki

B, erre van ideje, hogy foglalkozzon vele, szárítsa stb.

C, olyan munkát végez, amiben a hosszabb haj hátrányt jelentene

D, fiatalkorában hosszú haja volt, és ki akarta próbálni, hogy milyen a rövid haj

Mást nem tudok mondani, kérdezd meg ezektől az ismerőseidtől.

2017. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Este mosok hajat, nem szárítom, bő két óra alatt magától megszárad.
2017. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

Hja ertem, te raersz.


Mondjuk egy no, aki dolgozik, gyereket nevel, csaladot lat el, es reggel mossa a hajat, annak nem fer bele ket ora lablogatas.

2017. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

40 vagyok és derékig érő hajam van.

Ez tetszik, és ez a legkényelmesebb számomra.

Sok mindent kipróbáltam már az évek során, de mindig visszanövesztettem.

Nekem, minél rövidebb, annál több macera van vele.

Ezt csak megszárítom és kész.

Rövidnél mindig beszárítani, kiszárítani kellett, vasalni, mert össze-vissza állt.

Persze, akinek vékony szálú szögegyenes haja van, annak jó lehet rövidebben is.

De nekem ha pl. vállig érő vagy váll alá, akkor már felugrik, össze-vissza áll.

Egyébként nagyon sok barátnőm, ismerősöm van, aki hozzám hasonló korú és nekik is derékig érő hajuk van kb.

És amikor huszonéves voltam, abban a korosztályban sem láttam több derékig érő hajút, mint most amennyit most látok a saját korosztályomban.

Szóval a kérdést annyira nem értem.

2017. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9, merre szoktál járni?

Nagyon kevés ilyen van...

2017. márc. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!