Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen típusú fegyverhez...

Milyen típusú fegyverhez tartozhat ez a lőszer?

Figyelt kérdés
Ma találtam a mezőn egy töltényhüvelyt (elég rozsdás volt szegény), aminek hossza 5cm és a tölténytalpon (négyes felosztásban) az áll felül h "IV"; alul, hogy "B NF"; bal oldalon, hogy "19"; jobb oldalon, hogy "17". Nem tudja valaki, hogy mikori lehet és hogy milyen típusú fegyverhez használhatták?
2010. máj. 8. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Gépfegyver talán? Többet én sem tudok :D
2010. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de ha lehet pontosabb adatra gondoltam volna.:D

Amúgy szerintem ez inkább valamilyen puskához tartozik, csak kérdés, h milyenhez konkrétan.:) De ha könnyít valamit rakok fel róla képet.:)

2010. máj. 8. 20:40
 3/10 anonim válasza:
ha raksz fel képet megkönnyítenéd a dolgunkat:)
2010. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak így tudtam megoldani a képfelrakást.

*****

Azóta amúgy keresgéltem és én 7,62*54R-re tippelnék, de ez egyáltalán nem biztos, úgyhogy minden véleményt örömmel fogadok!:)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 8. 23:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Mármint a töltény típusa ez, nem a puskáé.:)
2010. máj. 8. 23:08
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

Amúgy meg üres rar fájlt adott ki. :/

2010. máj. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oh..:( Na akkor mégegyszer, remélem mostmár jó lesz.:)


[link]

[link]

2010. máj. 9. 01:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgymeg mostmár tárgytalan, kiderítettem.:)
2010. jún. 26. 21:41
 9/10 anonim válasza:
ez egy nagant töltényhüvely 1917 ből add el jópénzt kapsz érte gyűjtőtől
2011. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
8 év utàn. A töltény hüvely 8x50 es kaliberű mannlicher típusú puskàkban volt hasznàlatos.még fekete lőport tartalmazott a lőszer. Lövedéke ovàl jegyű volt. Gyàrtó: BMF , azaz Berndorfer Metallwaren Fabrik -Austria. Gyàrtàsi év: 1917. Lehet vilàghàborús szàrmazàsa,de lehet vadàszatból is,mivel akkor a vadàszok is hasznàltak hadipuskàkat.Érdemes àskàlódni ,ahol talàltad,hàtha rejt még valamit a föld. Kicsit meglepődtem azon,hogy sokan azt sem tudjàk ,hogy milyen típusú lőszerről van szó,annak ellenére ,hogy teljesen korrektül leírtad adatait,és ennek ellenére oltàri nagy b.romsàgokat képesek neked írni. Üdv.
2018. aug. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!