Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudok venni nyaralót, hétvégi...

Tudok venni nyaralót, hétvégi házat, esetleg egy présházat ha nincs állandó lakcímem?

Figyelt kérdés
Igen vagy nem..!?
2016. dec. 31. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Településszintű lakcímkártyát tudsz csináltatni, és azzal tudsz venni.
2016. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm választ

Ezek szerint ezt településszintű lakcimkártyát gondolom az adott település önkormányzatánál kell igényelni ahol az ingatlant szeretném venni.Ilyen ingatlanokhoz is kihozza azért néha a postás a villanyszámlacsekkeket leveleket stb-t? Úgy értem ha a településszintű lakcimkártyámon lakcím gyanánt mondjuk csak egy helyrajzi szám van feltüntetve mert mondjuk az adott ingatlannak nincs házszáma utcaneve stb?

2017. jan. 1. 10:30
 3/3 anonim ***** válasza:

A településszintű lakcímkártya azt jelenti, hogy a lakcímkártyádon lakcímnél csak a település szerepel, utca és házszám nem. Ez lényegében olyan, mintha hajléktalan lennél. Ez az a település, ahol általában életvitelszerűen tartózkodsz (tehát nem feltétlenül az új ház szerinti település).


Így lesz lakcímkártyád, és az ügyvéd meg tudja csinálni az adásvételi szerződést.


A megvásárlás után tudsz új lakcímkártyát csináltatni (ha egyébként alkalmas a lakhatásra), hogy az új lakcímed a megvett ingatlan. Ezzel kapcsolatosan nem tudom, hogy kimegy-e a postás (ez nyilván településfüggő, meg hogy mennyire esik ki nagyon a városon kívülre, de célszerű az adott településen a postát vagy esetleg a szomszédokat megkérdezni).


Ha a tulaj megengedi, akkor bejelentkezhetsz állandó lakcímre a megveendő ingatlanba is (még az adásvétel előtt), és akkor egyszerűbb a dolog.

2017. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!