Számítógépes korszak előtt az egyetemen hogy történt a tárgyfelvétel, hogy tartottak órát prezik nélkül?
Anyukám azt mesélte, hogy sorba kellett állni az oktatókhoz, aki gyors volt, az befért, aki nem, az rosszul járt.
A prezik helyett táblára írás volt, diavetítés, és a tanár magyarázata.
Én 2001 és 2006 között jártam egyetemre, az ELTE TTK-ra, de a számítógépet már akkor is feltalálták. :D
Mindenesetre volt olyan tanárom, nem is egy, főleg az öregek közül, akik hagyományos írásvetítővel vetítettek ki kézzel, vagy írógéppel írt fóliákat.
A tárgyfelvétel már az én időmben is elektronikusan történt. Viszont az első egy két évben, minden félévban papír alapon is be kellett iratkozni minden szorgalmi időszak kezdetén. Ez úgy zajlott, hogy volt egy fél A/4-es lap, amin volt egy előre kinyomtatott szöveg. Azt kellett kitölteni. Kb annyi volt rajta hogy X.Y. az adott tanév, adott félévében Z szakra beiratkozik. Dátum, aláírás. Ezt a lapot a T.O.-n kellett személyesen leadni a papír alapú Indexszel együtt.
A leadás kb 1 percet vett igénybe, de mindig jött a sok "Problémás Józsi", akiknek mindenféle nyűgjük volt és vagy fél órát bent voltak.
Emlékszem, hogy volt olyan félév nem egyszer, amikor a T.O. nyitás előtt egy órával már beálltam a kígyózó sorba, kb reggel 8-kor, és délután 5-kor jutottam be. Addig ott álltam folyamatosan, étlen-szomjan. Pisilni is csak úgy tudtam elmenni, hoyg szóltam az előttem-utánam állónak, hogy tartsa pár percig a helyemet, amíg visszajövök.
Hát így visszagondolva sem volt kellemes élmény...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!