Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan történik a szinkronizálás?

Hogyan történik a szinkronizálás?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd valamikor rajzfilmet csinálni és később leszinkronizáltatni is szeretném, de fogalmam sincs, hogy hogyan zajlik a folyamat. Szeretném tudni, hogy kb. mennyibe szokott kerülni, mi a folyamata a szinkronizálásnak, mit kell hozzá csinálnom nekem, hogy sikeresen elkezdődjön a szinkronizálás, stb. Minden információnak nagyon örülnék ezzel kapcsolatban.

2016. dec. 16. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Később leszinkronizáltatás" nincs. Egy rajzfilm készítésnél mindig a szinkron a legelső lépés (természetesen a forgatókönyv és társai után). Ha az összes hang megvan, csak azután kezdik el magát a rajzfilmet csinálni. A hanganyagot behúzzák a programba, így miközben a rajzfilmet rajzolják (vagy modellezik), hallják is a beszédet, szóval a karaktereket ennek megfelelően tudják igazgatni (nem kell méregetni, számolgatni, hogy mikor mondjon a karakter 'o'-t, mikor 'á'-t, mikor 'b'-t stb).


Átlagárat nem lehet mondani, attól függ, kiket választasz illetve milyen hosszú a rajzfilmed. Egy professzionális szinkronszínész elviheti egy felnőtt átlaghavi keresetét is (vagy még többet), vagy választhatsz amatőröket, akik talán ingyen is vállalják (bár magyarok között elég nehezen fogsz ilyet találni plusz az ingyen szinkronnál be kell vállalnod azt is, hogy nem lesz túl jó minőségű).


A folyamat is változó, szinkront lehet online és élőben is csinálni. Online, amikor neked semmi közöd hozzá, elküldöd neki a szöveget, ő felmondja, és visszaküldi neked a hangfájlt, ugyanezt megcsinálod a többi szinkronszínésszel, majd ha minden megvan, akkor beleömleszted az összeset egy hangvágó programba (én Adobe Auditiont használok, tudom ajánlani, nagyon profi), és egyberakod az összeset, hogy kialakuljon a történet.


Élőben ennél egyszerűbb, olyan értelemben, hogy ki lehet hagyni a "programba ömlesztés" részt. De gondolom nincs hangstúdiód, úgyhogy ez nem jöhet szóba. Habár megoldható házilag is, de a telefon minőségű hangfelvevők erre alkalmatlanok, szóval ha élőben és házilag akarod csinálni, akkor egy nagyobb összeget rá kell szánnod mikrofonra és egy pulira (ez utóbbi nem kötelező, de jó, ha van a jobb minőség érdekében).


Az élő felvevés hátránya, hogy a környezetedből kell szinkron jelöltet keresned. Előnye viszont, hogy amikor több karakter beszél egymással, akkor csak leültetsz mindenkit a mikrofon elé, és akkor párhuzamosan tudják felmondani a szöveget. Plusz te is ott vagy, le tudod őket állítani, ha nem azt az érzelmet ragadják meg, amire szükséged van vagy ha máshova szeretnéd a hangsúlyt, míg online szinkronnál megy a csiki-csuki, hogy "ez most nem jó, küldd el újra, még mindig nem az igazi, még egyszer vedd fel, oké, most már jobb, de még itt egy kicsit hangsúlyosabban, csináld meg még egyszer" stb. Azért is jobb élőben, mert az online szinkronjaidnál nem tudod a minőséget sem kordában tartani. Valakinek lehet, hogy jó minőségű mikije van, a másiknak meg borzalmasan recseg, élőben legalább azt a cuccot használják, amit te vettél, szóval a te felelősséged a hangminőség és te tudod irányítani.


Végül pedig a "mit kell hozzá csinálnom nekem" részre: keresni-keresni, amíg nem találod meg a tökéletes szinkron csapatot (az egyik órámon ezzel kapcsolatban a tanár úr hangsúlyosan kifejtette, hogy ne féljünk nemet mondani arra a szinkronra, ami nem tetszik, mert elveszíthetjük a filmünket vele), szóval keresned kell még magadban egy jó adagnyi határozottságot és bátorságot is. És persze nem árt egy forgatókönyv, meg mellé egy szövegkönyv. Ez utóbbinál arra gondolok, mint ami pl. az irodalmi drámáknál van, hogy szinte csak a karakterek beszédéből áll a történet, nincsenek helyszín leírások meg cselekmények. Ezeket a szövegkönyveket adhatod majd a szinkronszínészeidnek, ami alapján felmondhatják a szövegeket. Minden szinkronszínészednek legyen egy példánya belőle. Ha élőben akarod a szinkronfelvételt, akkor érdemes kinyomtatni is. A saját példány azért is jó, mert akár utazás közben vagy az iskolában órák helyett is lehet olvasgatni, ami segíti, hogy a szinkronszínészed bele tudja élni magát a szerepbe.

2016. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. dec. 20. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!