Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nemek létrejöttét hogy...

A nemek létrejöttét hogy magyarázza a Darwin-i elmélet?

Figyelt kérdés
Az a kérdés merült fel bennem, hogy oké, szép a Darwin-i elmélet, de mi a magyarázata annak, hogy kell két nem, a női és a hím a fennmaradáshoz. Mert ha a baktériumok tudtak osztódással szaporodni, akkor nem egyszerűbb lenne, ha a többi állat is úgymond saját magát termékenyítené meg? Vagy nem épp az a lényege az evolúciónak, hogy minden, ami redundáns továbbfejlődik valami jobbá?
2010. máj. 1. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem az a lényege, hogy minél többen legyünk....
2010. máj. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
+ közlöm hogy a bacik egyszerű lények, minél bonyolultabb, magasabb szinten áll valami, annál fejjlettebb a szaporodása is
2010. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor sem értem, miért kell két nem? Miért fejlettebb az hogy van nő és férfi?
2010. máj. 2. 08:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok előnye van a szexnek -- HOSSZÚ TÁVON. Azonban az evolúció ,,vak'', nem ismeri a hosszú távú előnyöket. Csak az az elmélet tudja megmagyarázni a szex kialakulását, ami meg tudja mutatni, hogy RÖVID TÁVON is miért okozott előnyt ez élőlényt alkotó géneknek a szex föltalálása.


A nemek kialakulására, úgy tudom, még nincs teljes bizonyossággal elfogadott elmélet. Elmondok egyet, amit több neves biológus is támogat, mert valószerűnek tűnik.


Az elmélet szerint addig, amíg nem voltak élősködők, baktériumok, általában véve betegségokozó lények, addig tényleg nem volt szükség a nemekre.


Később azonban egyre fejlettebbek lettek az élőlények, és egyre többféle fajta élőlény is lett. Megjelentek az élősködő, betegségokozó lények, akik más, fejlettebb lényeken szívóskodtak.


Ezen a ponton jelent meg az, hogy a nem nélküli szaporodás hátrányai előjöttek. Mert ha nemek nélkül szaporodunk, akkor az utódaink ugyanolyanok leszen, mint mi. Ugyanazokra a betegségekre is lesznek fogékonyak. Ha egy baktériumcsoport sikerül kiaknáznia az én testem gyenge pontjait, immunrendszerem ,,kiskapuit'', akkor onnantól kezdve az a baktériumcsoport nemcsak engem fog uralni, hanem az összes utódomat is (gyerekeimet, unokáimat).


A nemek megjelenésével a természet feltalálta azt a módot, amivel biztosíthatja, hogy az utódok ne legyenek egészen ugyanolyanok, mint szüleik. Még ha egy baktérium/élősködőfaj ki is használja valakinek az immunrendszeri kiskapuit, gyenge pontjait, akkor sem lesz képes feltétlenül az utódokat is uralni. Mert az utód egy kicsit más lesznek, mint szüleje volt, és akkor arra az élősködőknek újra ki kell kisérletezniük a gyenge pontokat, kiskapukat.


Szóval az elmélet szerint ott jelent meg a szex, ahol megindult az élősködőkkel való verseny. Az élősködőkkel való verseny adta azt az evolúciós nyomást, aminek a révén a nemi szaporodást ismerő élőlényke előnybe tudtak kerülni.


Hozzá kell tennem az egészhez, hogy az evolúcióbiológiai könyvek eléggé sok részletet tárgyalnak, elméletek jönnek és mennek, vannak jó érvek, de sokszor a további részletek fényében ellenérvek, finomítások bírálják fölülezeket, szóval elméletek versenyeznek egymással, a tudósok is különböző feltételezésekkel próbálkoznak.


[link]


amit itt elmondtam, az ebből ez:


[link] #Increased_resistance_to_parasites

2010. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ!
2010. máj. 2. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!