Miért a január a leghidegebb hónap?
Figyelt kérdés
Tudtommal dec 24-e az év legsötétebb napja. Logikailag, mivel ekkor van a legkevesebb fény, ennek kellene a leghidegebb napnak lennie (illetve időszaknak), illetve a tél közepének is, pont ezen okok miatt. Mégsincs igy. A tél közepe ugye január közepére esik, és tudtommal a január a leghidegebb hónap. A kérdésem az, hogy miért van ez így?2016. nov. 30. 01:37
2/3 nemma válasza:
Tél 3 hónap, első december, a második január, a harmadik február...szerinted ebből mi következik?
3/3 anonim válasza:
A sötétségnek sok köze nincs ehhez. Ráadásul a Nap is pont télen van a legközelebb a Földhöz.
Tk. a fény hatással van az télre, de nem a világosság hossza a döntő. Rengeteg környezeti változás felborítja az időjárást.
Gyermekkoromban (60-as évek) nem volt ritka (Budapesten élek!) a november elejétől március végéig kitartó, havas-jeges hideg idő.
Ez volt a megszokott. Nyáron meg nagyon meleg volt. És olyan tiszta volt még a levegő, hogy a derült nyári ég már-már fekete volt, nem is kék.
A természetkárosító tevékenységünk nagyon rossz hatással van világunkra. Részben mi is felelősek vagyunk az évszakok eltolódásáért, változásáért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!