Tehetek bármit is? Többi lent.
Ugye mindenkinek voltak olyan dolgai, amit nagyon szerettek volna, de sohasem kaphattak meg. Velem is ez van most. Amikor kicsi voltam, megtanítottak, hogy van olyan hogy "nem", tehát nem kaphatok meg mindent. Ezt megértettem. Nem kértem semmit, de volt amikor kaptam egy kis ezt, egy kis azt,csokit vagy plüssöket stb. Nagyon hálás voltam érte, cserébe jól tanultam, segítettem a házimunkában stb. Mindig is "értettem" a zenéhez. Születésemtől kezdve hallgattam a zenéket, még amiket a testvérem mutatott. Mindig nagy álmom volt a gitározás, sokszor kértem, hogy kaphassak egyet, de nem kaptam. Azzal az indokkal, hogy úgyis megunnád, aztán magántanárra nem lenne idő/pénz. Mondtam hogy nem kell tanár sem, mert én magamtól/netről/barátoktól megtanulok. Sajnos nem engedte. Ezt kb. 5 évig hajtogattam. Aztán jött a dob, de már meg sem mertem kérdezni, de azért nem is voltam úgy oda. Aztán jött a nagy zongora imádatom. Egyre jobban próbáltam segíteni mindenben, főzés, takarítás. Megbeszéltük, hogy amiket kapok pénzt azt úgy csináljuk hogy mindenkié egyben van, mert úgy is ránk lesz költve, ha kell valami. Kérdeztem, hogy a gitárt/zongorát nem e "tanulhatnám". De nem engedte sajnos. Kb. egy éve azt mondta, hogy majd ha lát a "turkásnál"(vagy nem is tudom hogyan lehet nevezni, aki ilyen használt dolgokat árul.), akkor vesz. Többször is volt, mutattam is neki, de mintha nem is érdekelte volna. Gondolkoztam rajta, hogy ha pár év múlva dolgozni kezdek, majd veszek magamnak, de akkor úgy is az lesz, hogy ne gitározzak/zongorázzak mert hangos, vagy ilyenek. Nem értem miért ellenezné ennyire, hogy azt csináljam, ami érdekel, amiben jó vagyok. Pedig mondtam, hogy semmi mást nem kérnék csak ezt. Próbáltam azzal felvágni, hogy mások pasiznak,cigiznek stb. én meg csak zenélni szeretnék. Annyit mondott, "engem nem érdekelnek mások". Sokat gépezek, mert csak ez az egy dolog van ami lekötne, a zenén kívül. Az összes könyvünket kiolvastam, rajzoltam,festettem,írtam,kötöttem,horgoltam de valamelyik nem is megy, a többi meg nem is nagyon érdekel. A zene nyugtat meg, kikapcsol, ellazít. De sajnos csak a fülhallgatóból jövő hangokat hallhatom. :C
Nagyon hosszúra sikerült, ezért elnézést, de már nagyon el vagyok keseredve. Ui. a szüleim elváltak, anyuval élek, és van egy nővérem. Előre is köszönöm mindenki válaszát!
14/L
Már ne is haragudj, de anyádnak részben igaza volt a "majd megunod" résznél. Azzal, hogy kis szüneteket tartva háromszor három, egyre drágább dologgal rukkoltál elő, csak tovább erősítette benne, hogy ezek csak hirtelen fellángolások nálad. Ez nem segített abban, hogy megszerezd a gitárodat.
Döntsd el, mit akarsz, és utána ne válogass, meg ne gondold meg magad, ne húzz elő újabbnál újabb hangszereket. "Ja, nem most inkább tangóharmónikát...vagy nem is, hárfát, deee...lehet, hogy inkább orgonát?"
Szóval ezt ne. :D
Aztán ha ki van választva számodra az áhított hangszer, akkor ahhoz ragaszkodj, legyen egyértelmű számára, úgy ülj le vele beszélni. Érzékelje, hogy komolyan gondolod.
Manapság jófogáson vagy vaterán is lehet olcsón tökéletesen használható gitárokat kapni (kb 8000 ft-tól), de nem sokkal drágább, ha újat veszel (10en akárhány ezertől). Nem minden gitár kezdődik 30 vagy 300 ezertől. :)
Ha erre is azt mondja, nincsen pénz, vállald el, hogy te keresed meg rá. Erre nem lehet kifogása, ha nyomatékosítod benne, hogy neten keresztül, autodidakta módon tanulnád, és hogy ez neked hatalmas örömet okozna, mert nagyon szeretnél zenélni.
Remélem segítettem. :)
Köszi a válaszokat. :)
Lehet hogy tényleg fellángolásnak gondolhatta, de a dobot nem is mondtam, mert az tényleg csak fellángolás volt, a zongorázást meg szinte csak így említettem hogy nem e véletlen lehetne e . Gondoltam, hogy nem egy olcsó mulatság az ilyen, de végül is egyben van a pénzünk. Nem is szoktam kérni, telefont,tabletet vagy még mi egyebek vannak. A laptopomat is csak azért kaptam, meg tesómét használtam mindig, de volt amikor nem tudtam megcsinálni az iskolai dolgomat, mert nem engedett oda, vagy csak késő este. Elgondolkodtam ezen egy kicsit, megbeszéltük hogy külön fogja mindenki tartani a pénzét, amit kap karácsonyra, szülinapra stb. és arra költi amire akarja. Viszont nem hinném, hogy most összegyűjtök egy gitárra, inkább gyűjtögetem aztán ha kell valamire, akkor jó lesz ha van. Mondjuk iskolakezdésnél, vagy ha valami történne neadjisten, akkor van mihez nyúlni. Ha eddig kibírtam gitár meg ez-az nélkül, akkor ezután is kifogom bírni. :) Amúgy, hogy így visszaolvastam a kérdésem eléggé hisztis pitsának éreztem magamat, hog nem kapom meg amit akarok :D
Nem fellángolások, nem is tűnhetnek annak értelmes ember számára. A muzsikus muzsikus, még akkor is, ha sose volt hangszere. Mindenen boldogulni fog előbb vagy utóbb. Akár fellángolásszerűen is, de ettől nincs eldobva a muzsika maga, tehát valamilyen hangszeren vagy hangszereken csak kiköt majd. Más kérdés, hogy legtöbbünk számára a profizmus, vagy legalábbis saját zenei kiteljesedésünk sokkal egyszerűbb úgy, hogy megállunk a legjobban tetsző hangszernél. De nem kell előre eldönteni, hogy márpedig én cimbalmos leszek. Nem olcsó játékszerek, legalábbis ha már a későbbi elkedvetlenedés okai közül szeretnénk kihúzni a hangszer minőségét, tehát főleg a használhatóságát és magát az élményt, a megszólalást. Különösen annak megy bele sok pénze, aki tényleg az a típus, akit négy-öt hangszer folyamatos gyakorlása tesz boldog emberré. Látni youtubeon jónéhány ilyet: több hangszeren ugyanaz az ember mint egyszemélyes zenekar, esetenként igen élvezetes színvonalon és muzikalitással.
Olyan, mintha mondjuk kellene egy versenymotor. Ki kell gazdálkodnod. Ha nem az van, hogy alád tesznek mindent, márpedig nem az a hétköznapi még akkor se, ha ott a gazdagság hozzá, akkor neked kell terveket szövögetned, és sajnos ugye rangsorolnod kell a vágyaidat, lassan és egyesével kell valóra váltanod őket. Törvényszerű, hogy nálad senki nem törődik jobban a terveiddel, és egyedül te vagy alkalmas arra, hogy véghez vidd őket. Nekem is az a terv, hogy kevésből is teszek félre, és időnként jó ár/érték arányú eszközt veszek, kimondottan költekezésként gondolva a dologra. A befektetés jellegű kiadások természetesen előrébb vannak sorolva, mert azok viszonylag könnyen fordulhatnak nyerőre, amiből hamarabb lesz több hangszer, stúdiótechnika, kamera, tube karrier, ilyesmi... :)
Az akusztikus zongorák, még használtan is nagyon drágák és nagy helyet foglalnak. A pianínóknak kevesebb hely kell, de ezek is drágák és az állandó gyakorlás kikészíti az együttlakókat és a szomszédságot.
Kaphatók viszont (akár használtan is) digitális zongorák, amelyek hangja egy hangversenyzongoráé, mégis kisebb helyen elférnek és fejhallgatóval is hallgatható a hangjuk. Fontos, hogy kalapácsmechanikás típus legyen a billentyűzet valódi billentésérzésének megszokásához.
Ilyenen tanulva egy igazi zongorán játszani sem lesz probléma.
Relatíve olcsóbb típus pl. a Korg SP170 (új ára sajnos még ennek is 160 eFt). Nekem Korg SP250-esem van, de nem dicsekvésnek írtam, hanem a többéves jó tapasztalatra hivatkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!