Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen esetben...

Mit lehet ilyen esetben csinálni? (öröklés)

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek,és sajnos öröklésre került a sor ! Az öröklés tárgya,a szülői ingatlan,(ház és telek) egy nagyobb területű erdő, és az életbiztosítás összege. Kedvezményezett nincs megadva a biztosítónál, és végrendeletet sem írtak a szüleink. A probléma ott kezdődik, hogy egyikünknek, jókora apeh,banki, és különböző tartozásai vannak, aminek az összege, kb. úgy 8~9 millió körűl van. Az apeh, és a bank részéről már jöttek foglalni, de eddig sikertelenűl, mert az ingatlanba, vagyis még az udvarra sem tudtak bejutni, mivel nem tartózkodik ott senki, és jól le van zárva minden.Kérdésem a következő lenne : Hogyan tudnánk kihagyni, az örökségből, azt a testvérünket, aki "kissé" kicsapongó élete miatt ilyen helyzetbe kerűlt, és nagy ívben sz**ik az egészre ! Mert ugyebár, nem szeretnénk elherdálni azt, amit a szüleink keservesen összekuporgattak. Köszönöm a válaszokat !

#öröklés #örökösödési vita
2016. máj. 26. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A le írásod alapján, ki hagyni nem lehet, és ki zárni sem lehet az örökségből. Mivel sem végrendelet, sem egyéb végintézkedés nincs az örökhagyó részéről. Így az örökhagyó egyenes ági (szülő -> gyermek) jogos örökös lesz. Vagyis ugyan annyi joga van az örökséghez, mint neked. Vagyis a hagyatékin osztani fogják az örökséget, ahány örökös van. Jelen eseteben négy felé, a négy örökösnek egyenlő arányban. Mivel az örökséget a le írásod alapján nem terheli adósság. Így az örökséget elméletileg ésszerű át venni. Az adós testvérrel pedig, meg kell egyezni. Mivel ha az adott adós testvér, át veszi az örökséget, akkor már lesz miből végre hajtani. Az örökölt ingatlanokra, természetesen jelzálogot fognak bejegyezni, illetve a biztosításra is. De ezt is csak az adós részére, a többieké tiszta marad. De emiatt viszont, eladni az ingatlanokat nem fogjátok tudni. Épp ezért a megegyezésre kell törekedni. A legjobb ha, eladjátok az ingatlanokat, és az ingatlanokból befolyt összeget el osztjátok négy felé. Vagy, rá beszélitek az adós testvért, hogy mondjon le az őrök részről. Amiről nem köteles le mondani. De egy próbát megér. Azért írtam megegyezés kérdése.
2016. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Mi már nem lakunk az örökölt ingatlanban, vagyis egyik testvér sem, csak akinek az adósága van, neki ott az állandó lakcíme, de nem lakik ott. Már többször volt, bírósági végrehajtó, hogy érvényesítse a végrehajtást, mivel az adósnak ott van az állandó lakcíme, csak eddig nem járt sikerrel. Az adós testvér, pedig sz**k, az egészre, és nem hajlandó egyezkedni, sőt örűl is annak, ha nem kapnánk semmit ! (Sajnos ilyen idióta !Pedig már nagyon sokat segítettünk neki !)Az apeh-tól, vagy a nav-tól már kaptunk levelet, hogy így, vagy úgy, de érvényesíteni fogják a követelésüket. Na ezért vagyunk megilyedve !
2016. máj. 26. 15:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ijedtségetek jogos, a NAV érvényesiteni fogja a követelését. És minden bizonnyal erről a hagyatéki tárgyalást vezető közjegyző is tudomást szerez. Kérdezzetek meg ügyvédet, mi a legcélszerűbb eljárás, esetleg adószakértőt is. A NAV-nak jó ügyvédei vannak, szóval kemény ellenfél és nem szokta állambácsi hagyni az efféle kijátszást. Ráadásul ha a testvéreteknek ott van az állandó lakcime, azt a lakást eladni is gyakorlatilag lehetetlen, mert egy ingatlan értékesítéséhez minden tulajdonos egyértelmű akarata kell. Nem egy könnyen megoldható helyzet. Mennyit ér az ingatlan? Fedezi az ingatlan negyedének ára a testvéretek tartozásait? És ő hol lakik a valóságban? Mert irod, hogy nincs otthon senki, amikor megy a végrehajtó. A testvéretek magatartása a kulcskérdés. Ha pl. nem megy el a hagyatéki tárgyalásra, a közjegyző egyértelműen köteles az ingatlan negyedét neki adni.
2016. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a 2. hozzászóló válaszát ! Az ingatlan értéke, úgy 4 ~ 4,5 millió, ( szabolcsban van, egy faluban ) az erdő, 8 ~ 10 millió körűl van. Na most, a testvérem adóssága, olyan 8 ~ 9 millió forint. De ugyebár, az adóhatóság, vagy a bank, ha lefoglalja a fent emítetteket, és árverésre bocsájtja, lehet,a kettőért, nem kapnak csak 5 milliót, és oda az örökségünk, (mármint a mi részünk is) és még az adóságnak is megmarad egy része ! Közben próbáltam én is 1 ~ 2 ügyvédet felkeresni ezzel az üggyel, de eddig semmi jóval nem bíztattak ! Mégegyszer mekgöszönöm, a hozzászólásokat !
2016. jún. 11. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Próbálj meg a NAV-nál tanácsadást igénybevenni az ügyfélszolgálaton, hogy legalább az eljárás módjával tisztában legyetek. A hagyatéki tárgyaláson jelentősége lehet, hogy fel tudjatok készülni válaszokkal. Például szerintem lényeges kérdés, hogy az ingatlan tulajdoni lapjára a NAV mikor teteti rá a széljegyet? Már a hagyatéki tárgyaláson a közjegyzővel rátetetik? Elvileg szerintem ezt nem lehetne, de akkora hatóság a NAV, hogy lehet hogy ehhez is joga van. (A közjegyző küldi át a földhivatalnak az átirási iratokat.) Egyáltalán, Ti értékesithetitek az ingatlant avagy a NAV árverezi el? Ti csak együtt tudjátok eladni, minden tulajdonosnak alá kell irnia az adásvételi szerződést, tehát mindenképp kell a testvéred jelenléte, együttműködése.

Az adótartozás nem egyetemleges, az csak a testvéredé, árverezés esetén sem foglalhatja le a NAV a Ti részeteket, csak a NAV-nak tartozó testvéred részét. A NAV-nak is az az érdeke, hogy minél magasabb áron menjen el az ingatlan, mert eszerint az adótartozás több, mint az ingatlan egynegyedének értéke.

Tehát Ti énszerintem hozzá fogtok jutni a részetekhez, csak az a kérdés, hogy az mennyi lesz? Ha a NAV árverez, ott hiénák is megjelenhetnek... Mindenképpen szükségetek lenne a testvéretek együttműködésére...

2016. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: Nem tudom, hogy ügyvédek mit mondtak, de tulajdonképpen, ha nem akarnátok eladni az ingatlant, akkor a NAV csak az egynegyedét árvereztethetné el, arra meg nemigen szokott jelentkező lenni. Szóval még az is lehet, hogy a NAV-val szemben jó a tárgyaló poziciótok... De a testvéretek állandó lakcime azért lényeges kérdés, mert az ingatlan eladása esetén ő "utcára" kerül, erre vonatkozóan nem tudom mi a jogi helyzet.

Van egy jogiforum.hu oldal, ird be oda is a kérdésedet, ott tapasztalt jogászok is szoktak válaszolni.

[link]

2016. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Újfent megköszönöm a 3-as nak, a válaszokat ! A hejzet az, hogy nem szeretnénk eladni az ingatlant sem, és az erdőt sem. A szüleink, nem azért doldoztak egy életen át, hogy mi elherdáljuk az ő munkájukat ! A kicsapongó életet élő testvérünket, nem igazán érdekli, mi lessz az örökségünkel, sőt még örűlne is neki, ha elvennék tőlünk, hisz, akkor az ő adósága jócskán lecsökkene. Egyszerűen, nem hajlandó semmiféle együttműködésre ! A jövő héten, megpróbálok beszélni az apeh munkatársával, hátha segítene valamelyest.
2016. jún. 11. 18:18
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: Ebben az esetben, ha a NAV elárverezi a testvéred negyedét, akkor megvásároljátok, és onnantól kezdve hármótoké lesz. Esetleg árverésen kivül meg kell egyezni a NAV-val, nem tudom, hogy erre van-e jogi lehetőség. Mindenképpen elővásárlási jogotok van a testvéretek tulajdonrészére, hogyha az eladásra-árverezésre kerül, mert a társtulajdonosnak elővásárlási joga van. Kiváncsi lennék, mit mond erre a jogi helyzetre a NAV, ha lehetőséged lesz rá, ird majd meg.
2016. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!