Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha csak önköltségesre kerülök...

Ha csak önköltségesre kerülök be az egyetemre mennyi az esélye hogy felvesznek a koliba? (corvinus/bme)

Figyelt kérdés

(A Balatonnál élek és anyukám tart el engem és a testvéremet,a mamám is velünk lakik.)

Milyen a kolis élet? Lehet ott is rendesen tanulni,vagy csak bulizásról szól a egész?

Aki albérletben lakik sokról marad le? Sokkal nehezebb albérletesként barátokat,ismerősöket szerezni?

Vélemények a corvinusos/bme-s kolikról?



Bocsi a sok kérdésért,remélem azért akad majd valaki, aki ellát infókkal:)



2016. máj. 5. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem ezekre az egyetemekre jártam, de nálunk úgy volt, hogy aki önköltségesre járt annak drágább volt a koli, a felvételinél viszont nem volt különbség.
2016. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha csak önköltségesre kerülök be az egyetemre mennyi az esélye hogy felvesznek a koliba?"

-> úgy tudom, BME-n nem kevesebb az esélyed, mint akit államire vettek fel..


"Milyen a kolis élet?"

-> Szuper, megéri kipróbálni. De csak max néhány évig..


"Lehet ott is rendesen tanulni,vagy csak bulizásról szól a egész?"

-> A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ha akarsz, bulizol, ha akarsz tanulsz.


"Aki albérletben lakik sokról marad le?"

-> Nem sokról, de azért nem tapasztalja meg annyira az egyetemi életsílust.


"Sokkal nehezebb albérletesként barátokat,ismerősöket szerezni?"

-> Nem sokkal, de kicsit biztos hogy nehezebb. Bár ez attól is függ, hogy mennyire elegyedsz csak úgy valakivel beszélgetésbe, mert ha sok óra előtt/után teszed ezt, akkor még az is lehet, hogy több ismerősre/barátra teszel szert, mint azok akik koliban kockulnak...


"Vélemények a corvinusos/bme-s kolikról?"

-> BME-s kolik karfüggőek. Nem kerülhetsz be akármelyikbe. Van lepusztult, de frissen felújított is. A jó hangulattal, élhetőséggel a koli felujítottsága viszont semennyire nem korrelál.


"Bocsi a sok kérdésért,remélem azért akad majd valaki, aki ellát infókkal:)"

-> Megbocsátva.

2016. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 7. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!