Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gyűrűk ura és a Hobbit...

A gyűrűk ura és a Hobbit világában milyen mitológiai elemek, utalások, hasonlóságok vannak?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok


Erebosz a görög mitológiában az ősi sötétség Istene,

Később Erebosz, mint az ősi sötétség lekerült az alvilágba.


Erebor a törpök városa is a föld alatt van. (egy hegy belsejében ,de akkor is a föld alatt.


Tolkien miből merített ihletet?Felhasználhatta a különböző kultúrák mitológiáját?



2016. febr. 4. 12:26
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Én igaziból csak a filmet láttam, de azt imádom!!

Apával sokat beszélgetek erről, mert ezt ő is szereti és apa azt mondta, hogy a Gyűrűk ura egész világát Anglia és Brittania földrajza alapjára képzelte el. Az orkokat és a tündéket, valamint az embereket is a történelmük alapjai szerint, különböző népekként jelenítette meg. Az orkok, akik el akarják foglalni a világot, őket is az ő történetük szerint, akik az angolok legnagyobb ellenségei voltak. A tündék, akik csak néha segítettek, ők is egy olyan nép akikkel néhanapján szövetkeztek az angolok.

Ezek alapján használta fel a jó és gonosz szerepét a történeteiben. :)

2016. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tolkien maga azt mondta, hogy nem szereti az allegóriát, és nem is használt.


A kérdezőnek azt válaszolnám, hogy nézz utána az Eddának, északi történelem. Az edda mítoszokból használt Tolkien nagyon sokat. De ha meglesed a GYU történelmét, keresztény elemeket is lehet benne érzékelni, bár ahhoz tudni kell fordítani Tolkienról keresztényre, illetve valamilyen szinten a Bibliát is ismerni kell, különben nem jön rá az ember.


A GYU nyelvei Tolkien számára nagyon fontosak voltak, nem random módon talált ki szavakat és neveket, hanem megalkotta az ősi nyelvet, eredeztette belőle és szétválasztotta az újakat, történelmet épített a nyelv alakulása köré. Minden név jelent valamit s mivel az ősi angol nyelvészet doktora volt, nagy valószínűséggel onnan eredeztette a nyelveket, vagy valamilyen módon átformálta.

2016. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Alapvetően a germán és kelta mitológiát vette alapul, azonban néhol a középkori történelem is megjelenik benne. Például Gondor az én olvasatomban nagyjából megfeleltethető a hanyatló Bizáncni Birodalomnak, amely már fényében sem hasonlít elődjére.

A szilmarilokban a fent említett mitológiák mellett megtalálhatóak a finn mítoszok (Turin Turambar) és valahol a mélyén a kereszténység is.

2016. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!