Miért jön Magyarországra ilyen sok külföldi? Török, Kinai, stb, és mind egyből vállalkozást csinál, nem mi alkalmazzuk őket, a magyarok meg dolgoznak mint alkalmazott éhbérért, ezt nem értem, ennyire muja a magyar ember?
Persz hogy tönkremene M.O. mivel kipusztitották a magyar cégeket és átvették a helyüket a külföldiek,tök mind1 hogy török vagy kinai vagy bármi,az én cégemtől ha te vásárolsz valamit én a hasznomat itt költöm el M.O.-on,de egyszerű képlet. Ezt sajnos évek alatt a kormányaink akik 99% bűnőző
alakitották ki! De nem akarok belefolyni jobban! Nehéz néha a karikának elmondani,hogy mi is az a háromszög!
Érdekes hogy egyesek mennyire nincsenek tisztában alapvető dolgokkal se. A magyar országon termelő multik nem kevés adót fizetnek. Jobban fizetnek ezzel a bérek is emelkednek. És a pénzét a magyar milliárdos se itthon tartja általában. Kíváncsi lennék mért lennének attól sokan boldogabbak ha a tulajdonos akivel sosem találkozik pont magyarul beszélne.
Az igazi probléma azokkal a multikkal van aki itt csak értékesít, de nem termel és nem ruház be semmit. Pl Apple Intel ezek a cégek viszik ki az országból valóban a pénzt.
"Persz hogy tönkremene M.O. mivel kipusztitották a magyar cégeket és átvették a helyüket a külföldiek,tök mind1 hogy török vagy kinai vagy bármi,az én cégemtől ha te vásárolsz valamit én a hasznomat itt költöm el M.O.-on,de egyszerű képlet."
Én valahogy úgy emlékszem, hogy '89 után a magyar munkás emberek ha csak tehették, nem Lehel hűtőt vettek, hanem mentek ki a Ladával, és hozták be a tetején a Gorenje hűtőt. Nem annyira Videoton képmagnót, hanem Akai-t meg mittudomén milyet akartak venni.
Magyarán pont leszarják, hogy hol költik el a pénzüket. Magyarországon sem figyelnek oda az emberek arra, hogy magyar terméket vegyenek, ez a második ellenérv.
Mészáros Lőrincnek ezer vállalkozása van, magyar, szerinted ő a pénzének hány százalékából vásárol Magyarországon magyar terméket?
Ahhoz egyébként, hogy a magyar piac versenyképes legyen a külföldiekkel, nekünk is változni kéne, és ez nem csak pénzkérdése, hanem mentalitásé is. Én nagyon meggondolom, hogy piacra menjek-e vásárolni, amikor állandóan hülyének akarnak nézni, nincs lehetőségem arra, hogy leelenőrizzem helyben a súlyt, pláne, hogy kiszámoljam, hogy a bizonyos súlyú zöldség valóban annyiba kerül, mert olyan szépen számolnak hasra ütés szerűen, pénztártól való távozás után meg reklamáció nincs, de te vagy a bunkó, ha nem hiszel...
A zöldségek között sem válogathatsz, mert egyből beszólnak. Rohadt sok helyen az alkalmazottak iszonyat bunkók, beszólnak az ügyfélnek...
Kínai áruházakban, török éttermekben amúgy is túlnyomórészt kínai, török alkalmazottak dolgoznak, nem magyarokat zsigerelnek ki, hanem saját nemzettársaikat. Ez a sérelmed sem állja meg a helyét. A multiknál lehet igazság, de ott meg mondjuk általában nem minimálbérért dolgoznak az emberek, de ha ez nem tetszik, te döntöd el, hogy hol dolgozol, ill. ha akarsz te is vállalkozhatsz itthon is és EU-ban is.
Ami a rendszerváltás utáni vállalkozásokat illeti, ne felejtsed el, hogy a szocializmusban a vállalkozások száma jelentős részben veszteségesek, de legalábbis nem annyira nyereségesek voltak. Egyrészt a KGST piaci beállítottság volt ennek az oka, másrészt meg az, hogy 100%-os foglalkoztatottságot kell biztosítani, ezért gyakori volt a túlfoglalkoztatottság egy cégen belül. Korábban karteleztek egy-egy piacon az állami cégek, a kapitalizmusban meg egyrészt leépítések voltak, versenyek alakultak ki, és emiatt is rengeteg cég lehúzta a rolót. Akkor nagy igény volt a külföldi termékekre hiszen azok sokkal jobb minőségűek is voltak.
Jó, valóban voltak gyárbezárások stb. az EU csatlakozások idején is, viszont rengeteg vállalkozás kapott jutott eu-s támogatású megbízást. Hogy ezt a politikuskáink saját embereik vállalkozására szabták, és rengeteg túlárazás volt, na emiatt nem lehetett igazán felzárkózás, csak felélés. Jó esetben jól is kijöhettünk volna. Nem a külföldi vállalkozásokat kell tehát hibáztatni, hanem máshol keresni a felelőst. Soha nem volt ekkora arányban az EU-s támogatások elcsalása mint most a fidesz idejében.
Ezeknek a török, kínai, arab stb. vállalkozásoknak az alapja is fontos. Sokszor illegál dolgok árusításából illetve abból, hogy nem fizetnek rendesen adót, abból alapozzák meg ezket a vállalkozásokat.
De sok magyar kisvállalkozó is ugyanúgy élt azzal a lehetőséggel, hogy számlát nem ad stb.
Úgy tűnik ez a réteg folyton megmarad csak a nemzetek változnak...
A kínaiak a vállakozásuk elsõ éveiben adómentességet kapnak. Nem tudom, hány évet -- mondjuk négy. Mielõtt letelik a négy év, a vállalkozást papíron felszámolja, a boltot meg papíron "eladja" valamelyik rokonának, aki kezdi az egészet elölrõl, újra adómentesen. És ezt akármennyiszer el tudják játszani, nagy a kínai rokonság, a magyarok meg úgyse tudják megkülönböztetni õket.
Így tudnak minden magyar boltnál lényegesen olcsóbbak lenni és lenyomni az egész piacot. Nincsenek olyan aggodalmaik, hogy a házigazda országgal szemben ez nem tisztességes, a kínaiak teljes gazdasága arra épül, hogy lenézik, hülyébe veszik és kiszipolyozzák a fehér embert. Ott tartunk, hogy minden nagy ország, még az USA is hatalmas hitelekkel tartozik, és pénzügyileg Kína markában van. A silány hamisítványokat mind nyugatra gyártják, mert az igénytelen barbár nagyorrúaknak úgyis mindegy.
A környékünk igazi multikulti városrész. Vannak törökök, azeriek, vietnámiak, tibetiek, cigányok, stb. Kifejezetten ezt szeretem benne. Egyikük sem ilyen, mint a kínaiak. Mind folyékonyan tudnak magyarul, a vietnámiak jellemzõen angolul is.
A kínai pont lesz.rja a vevõit, a nyelvet sem tanulja meg rendesen, úgyis csak addig marad amíg élõsködhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!