Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet meg tanulni szaltózni?

Hogy lehet meg tanulni szaltózni?

Figyelt kérdés

Előre vagy hátra a könnyebb? Milyen izomzat kell hogy fejlettebb legyen? Hogy kell gyakorolni? vízben, vízalatt?

Mindent írjatok le amit tudni kell róla!

Előre is köszönöm!


2010. márc. 23. 23:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Előre sokkal könnyebb... nem kell nagyon sok izom hozzá, inkább csak azt kellene gyakorolnod, hogy minél magasabbra tudj ugrani elvégre ez az egyik lényege!


Előre szaltó:

Tehát páros lábbal felugrasz, minél magasabbra közbe előredőlsz, de ez jön magától remélem neked is és mindenkinek, mintha a levegőben csinálnál egy bukfencet..

A lényeg a lendület: a kezeiddel is lendíts, de ami a legfontosabb az a TÉRDEK FELHÚZÁSA annál a pontnál amikor már félig átfordultál emiatt esel talpra és nem pedig a hátadra!! NE ELŐRE, HANEM FELFELE MAGASRA UGORJ és úgy dőlj előre remélem érted, tehát ne ferdén ugorj hanem kifejezetten felfele!!!


Hátra szaltó!

Egy vagy két emberre szükséged lehet ehhez, mert életveszélyes.. az előreszaltónál általában a hátukra esnek a kezdők.. szinte mindenki.. de a hátra szaltónál ha a fejedre esel kitörheted a nyakad..

Tehát két ember melléd áll és amikor felfekszel a levegőre és behúzod a térdeidet (itt még fontosabb a lendület mint az előzőnél) segítenek átforgatni az utolsó szakaszban, ha látják, hogy nem megy.. a kezükkel folyamatosan a hátadat tartják mielőtt felugrasz, már akkortól egészen addig amíg minden rendben van..

ITT IS FELFELE UGORJ, NE HÁTRA FERDÉN HANEM FELFELE!!!!! MINÉL MAGASABBRA!!!!



Nézegess videokat.. de linkelek én is:


[link]

itt sok más hasznos trükk is van..


http://www.youtube.com/watch?v=521NIVPIxWs

ezt meg mindenképp végig kell nézned, eddig ez a legjobb amit találtam..


Az előre szaltót mindegy hol gyakorlod, szerintem simán elég a fű, homok.. a hátra szaltónál figyelj oda, először teremben szivacsokkal csináld, utána jöhet a víz és a homokozó.. de csak óvatosan!!!!!!



Sok sikert, remélem segítettem!!!

2010. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit zavaros, de nézd el nekem, éjfél van :)
2010. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk olyan combmagasságig érő vízben egyedül simán lehet gyakorolni szerintem.
2010. márc. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
És még véletlenül se legyen súlyfölösleged, mert szenvedni fogsz. Gumiasztal nagyon hasznos tud lenni.
2010. márc. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Az elsőnek! Köszönöm! nagyon de nagyon sokat segítettél!

Hát felesleg az van egy kicsi! :S De majd először azon fogok dolgozni! Erő az van bennem csak kicsit kövér vagyok! Köszönöm a segítségeteket!

2010. márc. 24. 19:34
 6/28 anonim válasza:
78%
az előre szaltó egyáltalán nem könnyebb.példa: csinálj előre szaltót helyből: beleálsz?nem-.-" helyből hátrába?igen:) már aki tudja... na szóval. ne vízbe próbálgasd mert ott nem fogod könnyen megtanulni. kimész egy játszózérre vagy ahol puhább a talaj (homok,kavics)és elkezded szépen az előre flikket. ha ez megy. próbálj meg egy előre szaltót úgy hogy felugrasz összehúzod magad és ha érzed hogy kipörögted nyiss ki.de nem kell izomból lendíteni.csak arra ügyelj hogy vádliból fellögd magad és érzésből lendíts ne idegbetegen mert rosszabb:) utána ha megy szépen az előre akk csavarsz egy 90fokot bele. amiből ki fog jönni az "oldalra szaltó". hátra szaltó megtanulása egyszerű.ha parázol akkor go szivacsra. de ha bízol megadba akkor elmondom: kezd el a hátra flikk megtanulását. először kicsit oldalasan ugord utána egyre egyenesebben. ha ez megy akkor egy 30-40 centis vmit rakj oda és próbáld meg onnan úgy hogy egy picit rakod le csak a kezed és picit be van húzva a lábad. először térdre fogsz esni de 4-5ötdjére menni fog:) persze ezt is jáccótéren próbálgasd:) semmi nehéz nincs ezekbe bárki megtudja ha megvan a kitartása. ha naponta 1-2 órát foglalkozol vele akkor 1hét alatt menni fog^^
2010. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
tudom 2 éve kérdezted de egy haverom (akimég bukfenceznise tud EGY UGRÁLÓ VÁRBA CSINÁLTA GYEREKNAPON NaGYON KÖNNYű AZ ELŐRE de a hátra nehezebb
2012. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Mort9 válasza:
14%
HÁTRA SOKKAL KÖNNYEB ÉN EGY HETE PRÓBÁLTAM MIND A KETTŐT DE A HÁTRA A KÖNNYEB
2013. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem könnyebb hátra.

Előre 100 szor könnyebb...a legtöbb embernek, meg nekem is.

Amúgy meg kinek mi...

Bár nekem még előre sem nagyon megy pontatlanul, néha seggre esek

2014. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
100%
Figyelj az előre azért könnyebb mert nem.nagyon kell hozzá izom! De viszont abba igaza van egy válaszolónak hogy az előrébe nem mindig lehet bele állni. Én már 1 éve csinálom (nem verseny szerűen tornázok) én pl egy játszótér homokozójába tanultam meg. Szintböl szintbe próbálgasd először. Mintha tigris bukfencezni szeretnél csak magasabbra ugorj. Először is össze zárt lábakkal állj egy helyben aztán fuss neki egy picikét, páros lábbal dobbats, ugorj magasra majd mind a két kezeddel ráncs előre, utána mikor kb a levegőbe vagy a lábadat gugoló helyzetbe kell helyezned, majd még kell érintened és ha mindent jól csináltál akkor menni.fog. De sokat kell gyakorolni mert nem megy egyről a kettőre. Egyébként lány vagyok 14 éves szóval ha nekem ment neked is fog:)
2014. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!