Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A humán tárgyaknak mi a...

A humán tárgyaknak mi a lényege zanzásítva megfogalmazva? Miért kell ennyi haszontalan információval terhelni a tanulókat?

Figyelt kérdés

Pl. miért kell nekem Szent István, amikor az 900 mittomén hányban történt? Vagy miért kell tudnom az orosz forradalomról? Vagy mi közünk van a francia forradalomhoz és a felvilágosodáshoz? Vagy nyelvtanból ennyi kacifántos szabályt miért kell tanulni?

Vagy miért kell tudnom verset elemezni ráadásul az teljesen szubjektív és nem is lehet egységesen értékelni? Miért kell tudnom rengeteg költőnek és írónak az életét? Miért fontos a választékos kifejezőkészség? Szerintem ha valaki nem tud egy dologra olyan sok rokonértelmű szót, attól még szerintem képes kell legyen a gondolatai kifejezésére annyira, hogy a másik azt értelmi szinten össze tudja rakni és a lényegét megértse.



2015. dec. 15. 05:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Kedves, ha neked ez gondot okoz, akkor keress magadnak egy csinos barlangot. Pattintott kő baltát készíts magadnak, s figyeld, hátha arra téved egy karfogú tigris.
2015. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Úgy egyébként ezek a dolgok csak olyanok között nem hasznosulnak, akik megelégszenek azzal, ha fizikai munkát végeznek (ha egyáltalán dolgoznak), már reggel berúgnak, s a világ legjobb dolgának tarják a mónyika sót.

Minden más embernek igenis szüksége van ezekre a dolgokra.

2015. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"képes kell legyen a gondolatai kifejezésére annyira"

Na, itt a gond.

Mert még a legrosszabb értelmi fogyatékos debil is meg szokott itt sértődni, hogy "Há' mé', én tudok beszélni, csak te nem érted!" - persze nem ilyen választékosan szokta mondani.


Mindenki úgy gondolja, hogy az ő értelmi szintje, képzettsége tökéletesen elegendő bármilyen normális emberi kapcsolatra. Persze mindenki más alkalmazkodjon őhozzá, és találja ki, mit akar ő mondani.


Haver!

Emberek között élsz! Egyelőre...

tehát próbálj meg odafigyelni rájuk!

2015. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt feltehetnéd akár a reál tárgyakra kivetítve is? Miért kell tudnod mi az a kovalens kötés? Miért kell tudnod a zöld szemesostoros felépítését, vagy téglatest definícióját?

Ezeket és az általad említett dolgokat egyrészt azért kell tanulnod hogy szerezz egy általános műveltséget. Sajnos igazából manapság semmi tisztelete nincs annak ha valaki tud, ha valaki művelt, ergo nem ad semmiféle presztízst. Ettől függetlenül saját érdekedben jó lenne törekedni a művelődésre. Másrészt, amennyiben tovább tanul valaki egy adott tárgyból, már a megfelelő alapismeretekkel fog rendelkezni. Harmadrészt a reál és humán tárgyak különböző gondolkozásmódot fejlesztenek. Ezen belül is különböző tárgyak különböző kompetenciákat fejlesztenek, az agy különböző területeinek munkáját igénylik. Memória, társítás, logikai okok és okozatok felismerése, elvont tartalom értelmezése, szabályok és rendszerek alkalmazása, problémamegoldás mind az agy különböző területeit aktiválják, ezáltal nő az intelligenciád, összetettebb gondolkodásra leszel képes nem csak az iskolában hanem az életben is. Gondolom van akit így sem érdekli az egész. Erre azt tudom mondani hogy 16 éves korig tankötelezett az illető, menjen el akkor dolgozni. Én tisztelem a dolgozó embereket függetlenül végzettségüktől, és véleményem szerint ugyanúgy lehetnek értelmes, értékes emberek mint bárki más.

Azért én javaslom ha másért nem akkor azért tanuljál hogy le tudj érettségizni, mert anélkül olyan munkákat fogsz kapni hogy nem biztos tetszeni fog...

2015. dec. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%

Hát én félek is ám az érettségitől... Főképp az irodalomtól. Verselemzés... xDD karó.. 😏

Na jó, nem komolyan mondtam. Nem tudom, ki az, aki szerint amagyar okosít, biztos bölcsész. Vannak humán és reál beállítottságú emberek. A reálost nem véletlen hívják. REÁLnak, és azoknak az embereknek ugyis csak szenvedés lesz a magyar... Most jut eszembe, milyen fura, higy angolul tdok, de Magyarul meg nem tudok fogalmazni

... Csak nem nem tanították?

2015. dec. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Na oké, javtok magamon. A humánnak nem minden része hülyeség. Pl. a nyelvtanulás, töri, és a helyesírás nem. Mondatelemzés tényleg hasznos lehet nyelvtanulásnál, ezt nem vitatom. Na de a verselemzés? Fejtse ki valaki légyszi...

Kérdező, arra kell ügyelni, hogy dogákban azért menjen, de amúgy le kell tojni magasról. Senkit se fog érdekelni, ha egyszer-kétszer nem ment, csak az irodalom tanárok szeretik úgy előadni, mintha ez valami világvége lenne.

2015. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Az meg tény, hogy a magyarra is szükség van, de ha megbocsátotok, én előbb olvasok el egy jó, humoros regényt, mint egy elégikus hangvételű verset.
2015. dec. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Egy vers vagy egy irodalmi mű értelmezése is lényegében problémamegoldás. Van egy látható, kézzelfogható része a műnek, de emellett van egy elvont tartalma, amit nem értek. A folyamat ami során ezeket a bizonyos kódokat megfejti az ember, olyan emotív és kognitív funkciókat vesz igénybe ami más nem igazán megmozgatható, bár más-más formában akármilyen művészeti alkotás lényegének megértése hasonló elv alapján működik. Egyfajta elvont gondolkozást igényel.

Másrészt egy igazi irodalomi alkotás, mint akármilyen művészeti alkotás, túlmutat a kézzelfogható világon és különböző érzelmeket, értékeket, ideákat jelenít meg. Márpedig szerintem normális esetben az embernek szüksége van arra hogy elmerüljön magasabb rendű dolgokban, túl azon hogy itt létezik fizikai formájában és kielégíti biológiai szükségleteit. Igény van rá, ezért létezik művészet, és ezért gyönyörködtet, jobb esetben nem csak gyönyörködtet hanem formál is. Többek között ez az igény és képesség különböztet meg minket az állatoktól.

Egy egyszerűbb, humoros, populáris nem feltétlen színvonalas könyv, természetesen vonzóbb lehet, hiszen könnyebben emészthető és semmiféle belső konfliktust nem él át közben az ember, csak szórakoztat. Mondhatnék címeket, meg jelzőket de inkább nem teszem. Ezek is kellenek természetesen, nincs semmi baj ezek olvasásával csak nem irodalom órára valók.

2015. dec. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Én akkor sem értem XD A költők nagy része meg a halálra utalgat non-stop. Lehet, hogy állat vagyok, de nekem ez nem kell, köszi.
2015. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

9-es! Ja! Főleg akkor, ha az olvasó ismeretei hiányosak, nem gondolkodik stb.

Sajnos tanárok is beleesnek ebbe a hibába.

Pl. Petőfinek a Szeptember vége című költeményét szeretik nagy pátosszal mondani, s tanárok egy része is azt meséli be, hogy előrevetíti a korai halálát, s hogy Szendrey Júlia gyorsan megfeledkezik róla.

A valóság az, hogy ez egy szerelmi vallomás. Évődés, kedveskedés. Nincs férfi, aki friss és boldog házas, a nászútján a halálról elmélkedjen.

2015. dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!