Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért használják az emberek...

Miért használják az emberek ien sokszor a "gonosz" jelzőt és mit jelent tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre hogy az emberek nagyon könnyedén dobálóznak evvel a szóval. Ha valakit nem kedvelnek az rögtön "gonosz". Szerintem vigyázni kéne evvel a szóval mivel a "gonosz" egy elég relatív fogalom. Általában azt vezik "gonosznak" akinek az elvei és erkölcsei nem eggyeznek a sajátjaikkal de akkor mega másik minket tarthat "gonosznak" ugyanezen oknál fogva. A legtöbb "gonosznak mondott emberről ha jobban belegondolunk kiderül hogy nem is az csak: pszihopata, szocihopata, lelkileg sérült stb... nagyon kevés a csak úgy szimplán "gonosz" ember. Meg szerintem a "gonoszság" nem egy alapvető e mberi tulajdonság csak egy érzelmi állapot amit egy igen radikális negatív élmény vált ki és elöbb vagy utóbb elmúlik(erre találták ki a pszihológust ha jól tudom). Kibételek persze itt is vannak és ezek ugye erősítik a szabájt.... Nektek mi a vélaményetek? A verbálisan legkreatívabaknak megy a zöld kéz.:)

2015. dec. 13. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na jó... próbálok röviden reagálni.

A "verbálisan legkreatívabb" alatt azt érted, hogy úgy ír, mint te? Tele helyesírási hibákkal, nem létező kifejezésekkel?

Pszichopata, szociopata - így írják. És nem mindegyikük gonosz. Ha ezeket a személyiségzavarokat nem tekintjük, elmondható, hogy a "lelkileg sérült" emberek baromira nem gonoszok, egyáltalán. Az, hogy valaki nem beszámítható, nem tud empatikus lenni és nincs tisztában mások mentális állapotaival, még nem gonoszság.

A pszichológust pedig nem arra "találták ki", amire te gondolod. De ebbe ne menjünk bele mélyebben.


Nem tudom, te milyen körökben mozogsz, az én környezetemben senki sem dobálózik a gonosz szóval. Nálunk senki sem mondja arra, hogy gonosz, akinek más elvei és erkölcsei vannak. Nálunk a gonosz szót arra használják, aki eredendően rosszindulatú, másoknak direkt kárt akar és esetleg okoz is.

2015. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért bocs telefonról írok így elírni a szabakat elég könnyü. Verbálisan kreatív alatt azt értem hogy a vélaményét alátámasztja nem cak úgy "ez van ne kérdezd miért".
2015. dec. 13. 14:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy ment a zöld kéz. Én iskolás vagyok és nálunk ha csak valai nem ért a másikkal teljesen egy véleményen akkor az már rögtön:"gonosz, gasiszta, kommunista, zsidó, náci" így egyben.
2015. dec. 13. 14:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ezt most újra: Ha nincs a másikkal teljesen egy véleményeb.
2015. dec. 13. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!