Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én tulajdonképpen gonosz...

Én tulajdonképpen gonosz vagyok? Vagy csak elkényeztetett? Netalán késői lázadó?

Figyelt kérdés

Húszas éveim elején járó fiú vagyok. Az a lényeg, hogy tudom, mik a gondjaim és megkapok minden támogatást a szüleimtől, mégsem teszek meg mindent, hogy megoldjam őket. Középiskola óta vészesen döntésképtelen vagyok, nem tudom eldönteni, hogy mit akarok, mert egyrészt mintha mindent szabadna (hiszen minden támogatást megkapok), másrészt nagyon félek attól, hogy rossz döntést hozok, mivel nem látok bele még most, hogy egy adott végzettséggel milyenek lesznek az esélyeim később. Tudom magamról, hogy nyitnom kéne az emberek felé, de nem nyitok és nem járok el igazán. Találtam egy remek lehetőséget arra, hogy fejlesszem a lányokkal való ismerkedés képességét, de ezzel sem éltem. Sportolni is van lehetőségem, edzéstervem is van, mégse nagyon csinálom. És a tanulásra is csak a legminimálisabb energiát fordítom, mert motiválatlan vagyok. Mást akarok tanulni, amire szintén megvan a lehetőségem, de nagyon félek a váltástól és az új környezettől, ezért ebben a témában sem lépek. Mindenben egy amolyan se itt - se ott állapotban vagyok. Azt hiszem, valami kimaradt a fejlődésemben, mert túl kevés dologban vettem részt és nem igazán alakult ki egy identitásom, ami irányt szabna. Szakemberhez járok, aki kezel, de igazából már ő is ugyanazt mondogatja egy ideje: teljesen mindegy, hogy elméletben mit vezetek le, amíg nem CSELEKSZEM. És nem cselekszem évek óta.



És ez az egész rossz nekem, ehhez semmi kétség nem fér, de mégis így élek és nem változtatok. És azt hiszem, valahol jól esik ragaszkodni a depresszióhoz, a problémákhoz, a döntésképtelenséghez. Kényelmes.



Tehát tudom, min kéne változtatni, megkapok minden eszközt arra, hogy kibontakoztassam és helyrehozzam magam, de ragaszkodom a dolgok rossz oldalához és a szenvedés dacára lustálkodom és gondot okozok ezzel a szüleimnek és kérdést írok ki erről. Ebből akkor az következik, hogy alapvetően rossz vagyok, mert kihasználom a szüleimet? Félre lettem nevelve? Vagy saját magamat nem neveltem meg? Gyerekként soha nem hittem volna, hogy ilyen leszek huszonévesen. Mintha még mindig kamasz lennék.



2014. nov. 20. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán a lustaság is benne van, meg el is vagy kicsit kényesztetve.

Szedd össze magad! Döntsd el mit akarsz és csináld végig. Benne van a bukta is és benne van, hogy sikerül. Ha sikerül nagyot nőlhet az önbizalmad, ha nem, akkor sincs semmi. Mert mi volna ha valami nem sikerül? Újra kezded, ennyi. Ha nem teszel semmit, akkor maradsz a dagonyádban, ami majd évek után megfullaszt! Döntsd el mit akarsz, én az életet választanám a helyedben.

2014. nov. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi az amit most tanulsz? És mit szeretnél tanulni?
2014. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, segítene, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt: www.pecs.gyitosz.hu
2014. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!