Mi a humán tárgyaknak a "know-how"-ja vagy "How-to"-ja?
Alapvetően reálos beállítottságú vagyok, de valamilyen szintem érzem a humán dolgok létjogosultságát is. 9. osztály óta érzem magamon, hogy a humán tárgyaknak úgy szólván nem vagyok képes elcsípni a lényegét. Az életrajzok között néha látok párhuzamokat vagy közös jellemzőket, de mondjuk töriből egy picit olyan össze-vissza katyvasz az egész. Idén fogok érettségizni és szeretném a magyart meg a törit is ésszel tanulni és nem csak szárazon úgymond bemagolni.
Milyen szempontokat kövessek egy életrajz tanulásánál? Történelemből milyen dolgokat célszerű sorra venni, hogy logikusabban összeálljanak a dolgok a végén? Vagy hogyan tudnám egy műnek a tartalmát logikusabban visszaadni az elolvasása után? Vagy egy verselemzésnél milyen sémát kell követni? (Tudom, hogy keletkezési körülmény és társai, de valamivel részletesebben ha ki tudnátok fejteni megköszönném.)
töri pl. van egy harc m kell hozzá, min múlik a győzelem ,miylen következményei vannak az országra nézve, min múlik egy csata... a töri konkrétan ok okozat szóval annyira nem magolós ha megérted.
a magyar ugyanez vki élt írt ,tanult vhol, vmit csinált ,elítélték, vagy szerették stb kb. ilyen sablon szerint kell tanulni.
A te bajod az, hogy azt hiszed minden között an logikai kapocs... hát sajnos nincs.
A történelmi események gyakran a leg logikátlanabb elrendezésben vannak,
Egy irodalmi mű minél logikátlanabb annál 'jobb' szokott lenni, persze ezt ne szó-szerint vedd.
Ez sajnos nem matek, itt nincsenek kapcsolatok.
Sok sikert az érettségihez, nem lesz olyan nehéz, mint hiszed, üdv: tavaly végzett :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!