Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kit neveznek királylánynak?

Kit neveznek királylánynak?

Figyelt kérdés
nem a mesében
2010. márc. 10. 10:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
első voltam: azt teljesen nyilvánvaló, hogy családon belül nem ez a jelentése :) de azt a kérdéskiíró is tudhatta, miért kérdezte volna meg? számomra teljsen egyértelmű volt, hogy az árnyaltabb jelentésére kíváncsi. ennyi, nem is értem, miért kell ezt így túlspilázni.
2010. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha rád mondják, akkor légy szerényebb, vedd észre, másoknak hol tudsz segíteni, ne hagyj magad után elmosatlan kávéscsészéket, néha önként magadtól pucold ki a közös WC-t és, nyomd le személyesen afaxgombot. Hidd el, semmi bajod sem lesz, ha kiszolgálod magadat, netán időnként másoknak is kedvében jársz egy kicsit. Szolgálat! Tégy minden nap egy kis szolgálatot! Jézus is személyesem mosta meg a tanítványok lábát, sőt valamelyik királyunk is bizonyos napokon a nála vacsorázó szegényekét.Neked is csak javadra válhat. Hajolj le, piszkold be a kezed néha, és ne hidd, hogy szebb, jobb, kedvesebb vagy a többieknél.Egyformák vagyunk. Különböző tulajdonságaink vannak, de egyformán fontosak vagyunk. Nem vagy te sem fontosabb, mint a paplan alatt fekvő hajléktalan.

Szerintem ezt próbálják üzenni ezzel a "királylányozáással"

Míg királylány vagy, addig nem vagy felnőtt nő.

Láttam a bulvárban, valaki 70 évesen is az maradt. Elég siralmas volt.

2010. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%
Arra is mondják, aki "nincs képben" tájékozatlan a gyakorlati életben, naív, álomvilágban él.
2010. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%

Az elsőnek van igaza,királylánynak a nem éppen átlagos értelmi képességű,némileg idegesítő,akarnok nőket szokták hívni.

(családon belül persze más)

2010. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak a kedvesem hív így. Én minden negatív él nélkül.
2010. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az más. Neki te vagy a Királylány tényleg.
2010. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
én a második vagyok, szerintem az apu barátai (a doki meg az ügyvéd) azért hívnak így, mert tizenéves voltam, mikor apu meghalt, és nekik én még mindig az a kislány vagyok, aki tizenöt éve ott állt az apja sírjánál, és akit ők támogattak, segítettek ahogy tudtak (és teszik ezt ma is, hiába vagyok már feleség és anya). mindkettő agglegény egyébként, nincs családjuk, rám úgy tekintetek mint egy unokahúgra, mindig óvtak a széltől is, tényleg mint egy királylánnal úgy bántak velem. legjobb példa, amikor a lányom született: mikor az altatásból felébredtem ott volt, és ott is maradt jó sokáig. aztán mikor először fel kellett kelni (ha van itt valaki, aki szült már császárral, az tudja, hogy ez eléggé fáj), akkor is ő jött, nem a nővér. szóval számára talán tényleg "királylány" vagyok, legalábbis ha ott van, úgy érzem mintha az lennék :) ugyanakkor abban igaza van, aki írta, hogy amíg valaki "királylány" addig nem lesz felnőtt nő. én sem vagok az sztem belülről, főleg, hogy anyósom is eléggé elkapatott. de nem bánom :)
2010. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
engem a férjem cicamicatündérhercegőkirálylánynak és nagyon szeretem...
2010. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem suliban így hívtak azon egyszerű oknál fogva, mert a vezetéknevem Király, az egyik tanár meg mindenkit kisasszonynak ill. úrfinak hívott, így lettem királykisasszony meg királylány.
2010. márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!