Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliában élek, és autóval...

Angliában élek, és autóval jöttem ki. De tönkre ment az autóm, és nem tudom hol van autó bontó, vagy h hogyan keressek rá?

Figyelt kérdés

MAgyar autóvval jöttem ki, de tönkrement, és nem tudok vele elindulni haza. Szeretném bontóba leadni, de úgy h kapjak egy pappírt, h az autó le lett amortizálva. Mivel Otthon csak így tudom kivonatni a forgalomból.

Előre is köszi a segítséget.



#autó #autóbontó #csrap #rubbish for a car
2015. aug. 13. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
lökd bele a folyóba és jelenest be hogy ellopták.
2015. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy volt annyi eszed, hogy nem angoltudás nélkül költöztél ki egy angol anyanyelvű országba. Google-ba beírod angolul, amit keresel, esetleg mellé még a város nevét, ahol élsz, és voilá! Ha egy szó nem jut eszedbe angolul, ajánlom a szótár használatát.
2015. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miből feltételezed? Ismersz?

Tudás nélkül jöttem ki 1 éve. És lengyelekkel dolgozom együtt, most sem beszélem a nyelvet.

Segítségre van szükségem, tapasztalatokra. Esetleg címre, vagy h hogyan is működik ez itt pontosan.

Köszönöm.

2015. aug. 13. 13:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Abból feltételezem, hogy értelmes ember tudja, hogy olyan országban nem lehet boldogulni, aminek nem beszéled a nyelvét. Látod, még egy autóbontót sem tudsz találni magadnak segítség nélkül, mivel nem tudsz angolul. És ez még a jobbik eset, gondolj bele, ha pl. valami baj érne, nem tudnál mentőt, rendőrt se hívni. A létező legnagyobb felelőtlenség nyelvtudás nélkül külföldre költözni. Kérdezd meg a lengyel barátaidat, tudnak-e valamit, aztán kezdj el végre nyelvet tanulni, hogy legközelebb meg tudd magadnak oldani a problémáidat!
2015. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A google magyarul is működik, nézd, mit találtam neked: [link]

Ennyi talpraesettség nyelvtudás nélkül is lehetne benned. Ők mind tudnak magyarul, és benne vannak a szakmában, náluk érdemes érdeklődnöd.

2015. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ludwigvan válasza:
Kedves Kérdező! Ugyanez a problémám. Neked hogyan sikerült megcsinálnod?
2019. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia. Már nagyon régen volt, de sikerült elintézni valahogy. Az akkori angol tanárom keresett egy telefonszámot. Neten regisztrálni kellett ami nagyon egyszerü volt. Aztán jött egy alkalmazott. Feltette a trailerre és elvitte.

Nálam mikor kivonattam a forgalomból volt egy kis hiba a papír kitöltésével. Valami címet nehezen fogadtak el az okmáirodában. Figyelj rá hogy mikor megkapod az adásvételit rendesen ki legyen töltve. És nem árt ha Te is írsz egyet amit nekik alá kell írniuk.

Sajnos csak ennyit tudok segíteni. Sok sikert.

2019. okt. 9. 08:33
 8/8 ludwigvan válasza:

Ha esetleg valaki más is kerül ilyen helyzetbe, leírom, hogy hogyan lehet megoldani: Sehogy.


Akármilyen papírt kapsz Angliában (valószínűleg semmilyent nem fogsz kapni), az nem lesz jó Magyarországon. Soha nem fogják kivonni a forgalomból. Ha nem fizeted rá a biztosítást, akkor a biztosító ideiglenesen kivonja. De csak ideiglenesen. Ha nem akarsz többet hazaköltözni, ne foglalkozz vele, ha igen, akkor vidd haza, és otthon add le egy bontóba. Ha ez valamiért lehetetlen, akkor: 1. told bele a folyóba, és jelentsd be a rendőrségen, hogy eltűnt (hozzáteszem, hogy azt a papírt, amit az angol rendőrségtől kapsz sem biztos, hogy el fogják fogadni Magyarországon); 2. a papírjait, rendszámát küldd haza, és fizess le egy otthoni bontót, hogy mondják azt, hogy leadtad náluk. Valószínűleg ez a második lehetőség az egyetlen, ami a magyar hatóságok számára elfogadható lesz. Látszólag illegális, de annyira megkönnyíti az ügyintézést, hogy ettől legálissá válik. Úgy értem, hogy ha egy rendőrnek, ügyintézőnek, polgármesternek, miniszternek elmondod, hogy így csinálod, semmi kifogása nem lesz ellene.

2021. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!