Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hungaristák, esetleg magatokat...

Hungaristák, esetleg magatokat "nagymagyarnak" vallók, idekattintanátok?

Figyelt kérdés

Csupán arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán van arról fogalmatok, hogy mi is történt Trianonban, esetleg mesélnétek nekem Magyarország és Erdély történelméről úgy, hogy nem használjátok pl. a Wikipédiát?

Vagy szimplán divatból nyomjátok, és valójában fingotok nincs róla, mi is az a "Nagymagyarország"? Esetleg a terepszínű gatyóval, és a fekete Kárpátiás pólóval próbáljátok elterelni a figyelmet a megereszkedett testetekről?

Kíváncsian, sőt, érdeklődve várom válaszaitokat. =D


2010. febr. 18. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Provokáló ez a kérdés, ilyenkor mindig azt gondolom, hogy a kérdezőnek nincs túl sok fogalma.

Figyelmedbe szeretnék ajánlani egy jó tanácsot. Tőlem- Neked.

Az aki terepmintás nadrágban és kárpátiás pólóban feszít, kart lendít és ordibál két kukagyújtogatás között, az egyszerűen nem normális. Én nemzeti érzelmű vagyok, de ezt a külsőm nem árulja el, ahogy az ellenkezőjére sem utal.

Megtanultam, hogy a legintelligensebb nemzeti emberek, látszólag "senkik" és ezt kérlek hidd el.

Ha van konkrét kérdésed trianonról, vagy bármi másról, ami neked szemet szúr, tedd fel; válaszolok, pedig nem vagyok több 18 évesnél. Azt gondolom, hogy egy magyar embernek magyar érzelműnek kell lennie, ahogy egy olasznak, litvánnak, kanadainak, stb. Ebbe semmi kivetni való nincs, a történelmünk egyedülálló és sok helyen szégyenteljes is, az iskolában nem feltétlenül tanítják az igazságot. Ha valakin van egy magyar címer, egy kokárda vagy akármi más, rögtön náci, fasiszta, újnyilas csőcselék, legalábbis a média és a közélet szerint, pedig lehet, hogy csak egy szimpla magyar ember?

2010. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Így is túl hosszúra sikeredett a hozzáfűzés, így csak a lényeget emeltem ki. =D

Hát, ha hiszed, ha nem, én is hasonlóképp mélyérzésű magyarnak vallom magam, bár az én öltözködésem sem sugallja, és én sem vagyok több 18-nál.

DE:

-Magyarország történelméről órákat tudnék beszélni, sőt, párhuzamban az ekkor kialakulóban lévő európai történelemről is.

-Mindig könnyeket csal a szemembe a Himnusz, a Szózat, vagy a Székely Himnusz, mert ilyenkor belegondolok, hogy voltak olyan emberek, akik az életüket áldozták a hazájukért.

-A kérdésem nem Neked, vagy a hasonló, értelmes (nem pejolatív értelemben, valóban értelmes vagy) embereknek szólt, hanem a sok divatb*zi, Kárpátiás hungaristának, aki egyik napról a másikra elhatározta, hogy nagymagyar lesz, és eképpen fog öltözködni.

2010. febr. 18. 22:16
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Örülök, hogy vannak még ilyen értelmes gondolkodású emberek. Én is ugyanígy érzek, mint te. Volt már többször is, hogy megkönnyeztem a Himnuszt, imádom a magyar irodalmat, történelmet és kultúrát, DE: ezektől a trianonozó, elvakult, gyűlölködő emberektől a hányinger kerülget. És azt is leírom, hogy miért: mert az egyik legszebb, legtisztább érzést, a hazaszeretet bemocskolják utálkozással, szitkozódással, politizálással. A kettőt külön kéne választani, nem egy lapra tartozik. Az meg főleg undorító, hogy a művészetet, főleg a költészetet felhasználják a saját céljaik érdekében. Nézd csak meg szegény József Attilát: a kommunizmusban ők használták, mint szegény áldozat, a nép gyermeke, most meg a szélsőjobbosok hangoztatják a verseit. Nem szabad összekeverni a művészetet a politikával, de ennek a megértéséhez már kell egy bizonyos agyi szint.

Egyébként engedd meg, hogy kijavítsalak: azt pejoRatívnak kell írni.

2010. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok.


Ha te is nemzeti érzelmeket táplálsz, akkor nem értem, miért kell így felrakni ezt a kérdést.

Kedves második! A politikát nem lehet elválasztani semmitől, mert bele ette magát az emberiség sorsába. És a "trianonozás" sem ok nélküli. Azt mondom legyen százezer divatb.zi "szkinhed" mint egyetlen nemzeten élősködő idegen.

2010. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Megnyugtatlak, külön lehet választani a politikát, csak ész kell hozzá, és megfelelő beleérzőképesség más emberek helyzetébe.
2010. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Én nem vagyok ilyen nagy "nemzeti érzelmű". Például a himnuszt kifejezetten unalmasnak tartom, de imádom a magyar népdalokat és a verseket. Szóval "magyarellenes" sem vagyok.

Minden ország történelme egyedülálló és megismételhetetlen, a mienk is: se több, se kevesebb.

Ezeket csak azért írtam le, hogy nyugodtan, beskatulyázás nélkül kommentelhessek: egészen sok ilyen terepgatyás, kárpátiás embert ismerek, és meg kell mondanom, primitívek (tisztelet a kivételnek <-- na ilyennel még nem találkoztam), de az eddigi kommentelők és a kérdező hozzáállása szimpatikus, ha ilyen lenne minden "nemzeti érzelmű", boldogabb országban élnénk.

Uff, szóltam.

2010. febr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Minden ország történelme egyedülálló és megismételhetetlen, a mienk is: se több, se kevesebb."


Nem ismered kellőképpen a történelmünket. Mindenféle hajcihő nélkül mondom, hogy ez bizony nem hasonlítható a többi országéhoz. Mindig a vesztes oldalon álltunk és folyton megrendezett és előre lejátszott meccsek áldozatává váltunk.


Hungarorum eliminates, tudjátok mit jelent? Hogy a magyar kiirtassék.

2010. febr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Te is csak azt tudod, amit vkitől/vhonnan hallottál, olvastál. Senki sem vett részt a trianoni békén a ma élők közül! És nem minden hungarista hord terepgatyót! Én egyáltalán nem vagyok hungarista, de kicsit "érdekes" a kérdés...
2010. febr. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja és aki terepgatyát hord + kárpátiás pólót, nem feltétlen hungarista. És pont az olyan nem igazi "nagymagyar", aki annyira hangoztatja... Nagyon sok magát hungaristának valló ember van, akiknek a külsején nem vennéd ezt észre!

/előző voltam/

2010. febr. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És még egyet fűznék hozzá :D : én is utálom az olyat, aki csak divatból hungarista, és igazából fogalma sincs az egészről, csak kiabál! Nem az öltözködéstől leszünk vkik...

/megint az előző voltam :D/

2010. febr. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!