Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan kellene...

Szerintetek, hogyan kellene felkészülnöm az érettségire?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék főiskolára menni, nevezetesen a BGF-re, és mivel egy ösztöndíjas szakra szeretnék menni, két tantárgyból akarok emelt szintű érettségit( angol+ vendéglátás)tenni. Nem tudom, hogy, hogyan tudnám a leghatékonyabban beosztani az időmet, ezért kérném a segítségeteket.

2014. dec. 12. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Az angol emelt szint nem olyan nehéz. Töltsd le az eddigi feladatsorokat(azt hiszem 2005 óta van kétszintű érettségi, tehát kb 20 db van) és töltsd ki őket, abból látni fogod hogy melyik az a rész amit gyakorolni kell még.


A szóbeli gyakorlatilag egy beszélgetés, nem annyira lehet rá készülni. Nekem az olimpiáról kellett beszélnem, a vita meg gyerekjátékokról volt. Ha nyugodt tudsz maradni akkor menni fog.


Vendéglátás mint tantárgy nekünk nem volt, fogalmam sincs hogy az milyen.


Hajrá!

2014. dec. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, egyébként már csináltam, és folyamatosan csinálok emelt szintű feladatlapokat angolból, valamint már megtanultam a vendéglátás tételek felét(mondjuk ezek még csak a középszintű tételek, ehhez még kellenek fogalmak, meg az emelt szintű kiegészítések). Viszont a többi tantárgyból még sok van hátra: történelemből, még csak 6 tételt tudok, és ennyi is van kidolgozva. Magyarból 4 tételt, és nyelvtanból csak egy tételt tanultam. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mikortól melyikből készüljek.
2014. dec. 13. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!