Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes vagy őrültség?

Érdemes vagy őrültség?

Figyelt kérdés

Na most,sokat gondolkodtam rajta hogy megérné -e kipróbálni valamilyen hallucinogént (gomba,LSD,meszkalin stb.) vagy inkább őrültség?

Azért lehetne őrültség mert huzamosabb ideig fogyasztottam kannabiszt és pszichotikus illetve bipoláris beteg lettem,majdnem megőrültem mindegy ez hosszú történet.

Most jön a megérné rész,hatalmas önismeretet szereztem és másokon túl magamat is elfogadtam és felderítettem és ha jól tudom az ilyen szereket főként önismereti célból használják.

Szerintetek kockázatos,veszélyes sőt őrültség vagy egyszer beleférhet? (A nem felé hajlok)

Összefoglalom tömören a kérdést: Hogy ha a cannabis kihozta a rejtett pszichés betegségeim a hallucinogének ugyanilyen hatással lennének rám,mégha az élmény maga jó is lenne?



2014. nov. 24. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Normális vagy? Majdnem rámentél a szaros drogokra, túlélted és most újra elakarod kezdeni???
2014. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam erről hogy állítólag csomóan alkalmazzák ezt ilyesmire, de te pszichésen sérülékenyebb vagy, így neked szerintem abszolút nem ajánlatos... Finoman szólva. De kérdezz meg egy orvost vagy pszichiátert, vannak akik kifejezetten pszichedelikumokat kutatnak, ők tudnának ebben inkább segíteni, nem az ide írók.
2014. nov. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem a fű jobban kihozza a pszichés zavaraimat, mert szerintem az önelemzés nem teljes, ott van az eufória. A többi pszichedelikum teljesen más, nincs semmilyen áll öröm, mélységes önkutatás van.
2014. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3-as mondasz valamit.

Amúgy utánanéztem a dolgoknak és érdekes hogy régebben skizofrénia kezelésére is használták a pszichedelikumokat pedig az a betegség maga a pszichózis.

Szerintetek egy tapasztalt évtizedek óta jártas pszichiáter képes kontrollálni egy ilyen intenzív élményt?

2014. nov. 25. 17:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Gondolom azért használták csak régebben, mert pont hogy nem hatott, nem..?:D Sok mindent csináltak régen, amiről utólag rájöttek hogy hülyeség, ez mindig így megy. Milyen intenzív élményt is pontosan, a hallucinogén hatását?
2014. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
igen azt.
2014. nov. 25. 18:24
 7/17 anonim ***** válasza:
Sok hatékony önismereti módszer van: pszichodráma, művészetterápia, pszichoterápia, DREAM terápia, családállítás. Ami ingyen van, és szintén segíthet az önsimeret fejlesztésében: barátokkal beszélgetés, pszichológiai témájú vagy önismereti könyvek olvasása. (Popper Péter, Bagdy Emőke, Pál Feri atya stb... Tele a piac velük). De az is segít, ha meditálsz. Szóval sok, kevésbé veszélyes módszer van, amire nem megy rá a mentális egészséged. Ha beszélgetnél, egyszer-egyszer felhívhatod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Telekom vagy T-mobile számról éred el (fülkéből is) hétfőtől szombatig 9-21 óra között.
2014. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha skizofrénként veszel be LSD-t, olyan leszel, mint más "normális" ember. Egyébként nekem szociálisfóbiám van és semmi negatív hatással nem volt rá a legális LSD az LSA. De ezeket a szereket csak kellő időben kellő felkészültséggel, és kellő segítséggel szabad használni. Olvasd a Daath.hu-t és Feldmár András könyvei is nagyon hasznosak a témában, főleg, hogy segítik az önismeretet. De az már egy jó pont ha önismereti céllal akarod használni, mert tudod milyen céllal indulsz neki az utazásnak. Ilyenről a gyk-án nem jó érdeklődni, mert nem sok tapasztalttal rendelkezik a többség a témában, persze pár daath-os is megfordul itt.
2014. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nos hát még mindig rengeteg gondolkodom és arra jutottam hogy ha egy olyan ember lenne mellettem aki képes kirántani egy bad trip-ből akkor talán-talán belemennék,de még úgyis 100x átgondolnám ezt az egészet,egyébként hajnalka mag-ról azaz LSA-ról milyen tapasztalataitok vannak?
2014. nov. 27. 13:54
 10/17 anonim ***** válasza:

Olyan ember, aki 100% kiránt a bad tripből? Hát ilyet kereshetsz :D A bad tripből elsősorban magát tudja kirántani az ember. Na jó, persze nem árt, ha van melletted egy témában jártas ember akiben megbízol, de úgy ne kezdj bele a dologba, hogy "nem vállalod a felelősséget", szóval hogy "jó tripet ide, bad trip phujj!". Azt mondják, minél kevesebb elvárással megy bele az ember egy ilyenbe, annál jobb. Velem is ez volt, annyian mondják, hogy csak a bad trip miatt nem próbálják ki stb... én valahogy soha sem paráztam emiatt.

Mondjuk az meg a másik, hogy egy bad trip is lehet nagyon hasznos önismereti szinten, úgyhogy ha ez a célod, hát... Te döntésed

2014. nov. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!