Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » BME-n meg lehet azt csinálni,...

BME-n meg lehet azt csinálni, hogy megcsinálom a gépészmérnöki BSC-t, és aztán a mesterképzést már a járműmérnökin végzem el?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 18:03
 1/7 anonim válasza:

Szerintem lehet. De fordítva, hogy jármű bsc és gépész msc úgy tuti.

Gépészről járműre azért nem biztos, mert pl járművön repülős szakirányon olyanokat tanulnak, amiket gépészen sosem, szóval lehet ott beleütközik valami előkövetelménybe.

2014. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De mért tennél ilyet? Biztos hogy egy csomó tárgyat mellé kéne tanulni.
2014. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rengetegen mondták már hogy a gépészmérnöki szak az elismertebb. Nagyon érdeklődöm a gépjárművek iránt,ezért gondoltam azt, hogy megcsinálnám a 3 éves gépészmérnökit, aztán a járműmérnökin végezném a mesterszakot autómérnök szakirányon. Erről mi a véleményetek?
2014. nov. 19. 14:37
 4/7 anonim válasza:
Szerintem kb csinálhatnád újra a gépjárművek szakirányt bsc-n, mert semmit nem fognak oda elfogadni. Sőt talán még egyéb más tárgyakat is, amikre épülnek.
2014. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

4-es válaszolónak igaza van.


Nem mondom, hogy teljesen más szak a kettő, de valóban nem teljesen fedik egymást. Ha gépész Bsc-n kezdesz, akkor kezdheted majd járműmérnök Bsc-vel az elejétől.

2014. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát így 2 év alatt szakirány elött, nincs sok különbség, szinte mondjuk, hogy semmi. Van egykét közlekes tárgy, pl mitől marad fenn a repülő,meg példák járművekkel :O és ilyesmik, de semmi olyan, amit egy gépész ne tudna megoldani. Mondom gépészként, de tényleg. Viszont az alap óráik szerintem és szerintük is jóval rosszabb felépítésüek, szervezetlenebbek, és a tanárok is rosszabbak. És ez nem egy ember vélemény, többen jöttek át jármű bscről. Msct nem ismerem.
2014. nov. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Harmadéves járműves vagyok. Pont ezt nem ajánlom neked. Nálunk az MSc nagyon rossz, ezért mennek el sokan BSc után. Ha jármű érdekel, gyere KJK-ra BSc-zni.


Ha meg nem adja és inkább általános gépészként szeretnél boldogulni, ugyanúgy mehetsz. A járműmérnök az gépészmérnök, mindenhova mehetsz, ahova egy gépész.


De ha tényleg a járművek érdekelnek, akkor BSc-re gyere ide, aztán meglátod, hogy elmegy-e a kedved az egésztől vagy sem

2014. dec. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!