Légyszi valaki segítsen megoldani.! 1. Egy szabályos nyolcszög oldala 14cm, számitsd ki a sokszög kerületét, területét! 2. Mekkora a kör területe, ha kerülete 8cm?
Egy szabályos nyolcszög kerülete és területe:
K=n*a
Az "n" ebben az esetben 8. Ha pl. szabályos hatszögről van szó, akkor pedig 6 és így tovább...
Az "a" pedig az oldal hossza, tehát 14 cm.
K=8*14=112 cm
A területszámításra sajnos már nem emlékszem.
A kör kerülete:
K=2r*pí
Azt tudjuk, hogy a kerület 8 cm, a pí pedig 3,14 tehát:
8=2r*3,14 |:3,14
2,547=2r |:2
r=1,27
Tehát a sugár (r) 1,27 cm, a kör területének képlete pedig ez: T=r*r*pí
T=1,27*1,27*3,14
T=5,06 cm2
köszönöm!!
lenne itt még egy ha lehetne..
Egy négyzet és egy rombusz oldala is 13cm. A négyzet területe kétszerese a rombusznak.Mekkora a rombusz magassága? :/
a=13 cm
A négyzet területe *2 = a rombusz területével
A négyzet területe:
T=a*a
T=13*13
T=169 cm2
A rombusz területe:
T=a*m (m, mint magasság)
Mivel a rombusz területe fele a négyzetének, így:
169/2=13*m
84,5=13*m
m=6,5
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!