Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1 Bar az hány Jolulnak felel meg?

1 Bar az hány Jolulnak felel meg?

Figyelt kérdés
IGEN TUDOM, hogy Bar az nyomás a Joule, meg energia, de valami számítás csak van, nem?
2014. aug. 29. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
nem, mivel ahogy írtad az egyik nyomás a másik energia....
2014. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

Előbb mond meg, hogy 1 kg, az hány perc? Illetve hogy 1 V, az hány méter.


Ezek nem átváltható mennyiségek. Ahhoz, hogy mondjuk kiszámold, hogy egy adott nyomású gáz mekkora munkát képes végezni mondjuk egy pneumatikus berendezésnél, ahhoz ismerni kellene azt, hogy pontosan milyen állapotváltozás történik. Mert itt nem mindegy, pl. hogy a hőveszteséget, a nyomáscsökkenésből származó hőmérséklet csökkenést is bele akarod-e venni, vagy sem. Egyáltalán milyen termodinamikai állapotváltozásról van szó?

2014. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát az a nagy helyzet, hogy a Co2-s puskámat alakítanám át pcp-re mármint sűrített levegősre. De ott a teljesítményt Bar-ban adják meg... És van egy másik rugós légpuskám, ami "erősebb" az átlagnál 17J arra lettem volna kíváncsi, hogy a pcp tartály ami 90 Bar-t ad le az erősebb lenne mint 17 J?
2014. aug. 30. 13:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Már megkaptam a választ! Megközelítőleg 12 Joule.
2014. aug. 30. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!