Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondtok jó idézeteket?

Mondtok jó idézeteket?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 21:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
"Ha elkezdesz valamit, mindig vidd végig, soha ne h..."
2010. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Az élet egy cigi és mindannyian megszívjuk


Az élet szar tanulj meg lapátolni

2010. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

"Találkozunk. Mosolygok. Boldognak látsz. De vajon a szememben is ezt látod? Nem figyeled. Talán észre sem akarod venni, hogy a mosolyom esetleg nem őszinte. Lehet, hogy nem is akarom, hogy észrevedd."


Gyakran megesik az életben, hogy elfelejtjük azokat a dolgokat, amikre emlékeznünk kellene, és olyan dolgokra emlékszünk, amiket el kellene felejtenünk...


"Megfolyt a tudat,hogy mással vagy,más térben,de egy

időben velem,és boldog vagy nélkülem!"


Ha megcsókol 1000 pillangó repdes a hasamban. <3

2010. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
"A gonosz győzelméhez csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak."
2010. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ez ugyan nem magyar de:

"We must secure the existence of our people and a future for white children"

2010. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
"Becsületünk a hűség"
2010. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Az ember véges számú esélyt kap arra, hogy újrakezdhessen valamit ebben az életben, véges számú esélyt, hogy ha a múltján nem is, de a jövőjén változtasson.

Sarah Dessen


Valakinek meg kell halnia, hogy a többiek megbecsüljék az életet.

Michael Cunningham


Annyi jósággal találkoztam az életemben. Annyi boldogsággal. Nem tudtam, rászolgáltam-e valamire mindebből.

Khaled Hosseini


Annyi jósággal találkoztam az életemben. Annyi boldogsággal. Nem tudtam, rászolgáltam-e valamire mindebből.

Khaled Hosseini


Marcus Aurelius mondja, hogy negyvenéves korára egy férfi, akiben világít egy szikrája az értelemnek, mindent megélt és mindent tud, ami előtte történt az időben az emberekkel, s ami az utána következő időben történhet még. A részletek lehetnek változatosak és eltérőek, de az alapélmény – minden emberi élet közös alapélménye – negyven év alatt csakugyan megtörténik minden emberrel. Megélte a szenvedélyeket, tapasztalta a természeti törvények állandóságát, és teljes bizonyossággal tudja, hogy halandó. Többet nem tudott Caesar sem, Antonius sem, Marcus Aurelius sem, többet nem fog tudni az ember az időben önmagáról és a világról soha. Minden más csak ismétlődés.

Márai Sándor


Úton lenni a boldogság, megérkezni a halál.

Cserna-Szabó András


Amit játszunk, az maga az élet.

Louis Daniel Armstrong


Az élet nem más, mint utazás a halál felé.

Lucius Annaeus Seneca



Akármit csak teszel, próbálj meg okot találni rá!

Winston Groom 21



Tetteinket a képességeink szabják meg. Képességeink kritériuma a tett. Ebből a boszorkánykörből sohasem tudunk kitörni. Ezért irracionális egész életünk.

Akutagava Rjúnoszuke 7



Úgy is ki lehet szívni az élet velejét, hogy nem akad meg a csont a torkunkon.

Holt költők társasága c. film 68



Film

Az a fontos, hogy érezz, szeress, remélj, remegj, élj. Elsősorban ember légy, s csak aztán művész.

Auguste Rodin 55



Művészet

Álmod úgy valósul meg, ha apránként építesz. Ne tégy sokat, de azt jól, öröm lesz a bére. Életedért szabadon szánj időt a szépre, kőre követ nap mint nap, titkod lassan érik. Így növekszel nap mint nap, míg felérsz az égig.

Napfivér, Holdnővér c. film 91



Film

Köszönöm, amit látok:

a teremtett világot,

hogy még a rossz sem céltalan;

mindennek jelentése van.

Vas István 23



Az élet oly` rövid, hogy az ember ne fossza meg magát az örömtől, még ha az öröm veszélyt rejteget is!

Stendhal 81



Bátorság

Ha tényleg élni akarunk, a legjobb, ha máris kipróbáljuk.

Wystan Hugh Auden 124


Carpe diem

És így van ez mindig, de mindig, és nincs nyugtom saját magamtól, érzem, hogy emésztem a tulajdon életemet, hogy a legszebb virágok porát gyűjtöm ahhoz a mézhez, amelyet odadobok valakinek a vakvilágba, és közben letépem a virágokat is, és letaposom a tövüket. Hát nem őrült vagyok én?

Anton Pavlovics Csehov 13



Az élet értelmét nem keresni kell, hanem nekem kell értelmet adni az életnek.

Palotai Erzsi 39



A holnap nem ígéret, csupán egy esély.

Rachel Joy Scott 68



Valóság

Veszteni? nyerni?

- ne, soha! csak játszani

szeretnék. Mindig.

Fodor Ákos 42



Miért kutatnám az élet titkait, amikor mindenre van közmondás?

Tabi László 20



Vicces

Élet: folyamatosan felfedezni egy új világot magadban, folyamatosan tágítani önmagad határait, és rájönni, mit vagy képes elérni azáltal, hogy új dolgokat tanulsz meg és sajátítasz el. Az élet az, ahol lehetőséget kapsz valóra váltani az álmaid.

Marie Clarence 26


Motiváció

Lám, az egész élet csupán nézőpont kérdése. A szomorú persze nem lesz ettől vidám, ám ha így nézem, talán később leszek totál neurotikus. Ily módon egy lelket már megmentettem, nemde?

Vavyan Fable 18



Nézőpont

Nem csupa bosszúság a földi lét, jó és rossz, fény és árny váltakozik benne, tán ettől olyan szórakoztató, sőt, izgalmas.

Tabi László 11


Mindennapok

Minden elmúlik, minden visszajön; így forog örökké a lét kereke.

Friedrich Nietzsche 13



Rezeg az emberben minden atom,

És csak az téved el, aki él!

De ha csak dünnyögsz, mardosod magad,

És nyaldosod a sebeidet,

Ami ma még az ajtón bejön,

Holnap a kulcslyukon kimegy.

Quimby 14



Dalszöveg

Ti boldogtalanok, nem egyedül vagytok,

Előttetek egy ember ment el

S utánatok is jön egy ember.

József Attila 8



Halál

Az élet érzése olyan hatalmas volt benne, hogy a halált is csak valami szörnyű életnek képzelte.

Anatole France 8



Halál

Aki reményre szorul, az vagy ne a Földet válassza, vagy ne vegye túlságosan komolyan az itt folyó játékokat.

Richard Bach 12



Döntés

A lét határozza meg a bűntudatot is.

Feleki László 1



Lélek

Megint benne voltak a drótok és csövek. Az üvegdoboz lecsukva. Nem mozgott. Fehérbe burkolva feküdt. Pihés volt a haja, egyenes szálú, sötét. Szerettem volna megérinteni, megérinteni a bőrét, érezni az ujjaimmal, milyen puha. A két kis keze szorosan ökölbe szorítva feküdt kétoldalt a feje mellett. Nem szóltunk semmit. Hallottam a saját lélegzetem, a szüleim szapora, ijedt lélegzetvételét mellettem. Hallottam, ahogy visszaszippantják a könnyeiket. Figyeltem. Erősen figyeltem, és a zajokon át egyszer csak meghallottam a kicsit, lélegzete finom, távoli sípolását, mintha másik világról jönne. Erősebben figyeltem, míg azt nem hittem, a szívverését hallom. Azt mondtam magamnak, ha elég erősen figyelem a légzését, vigyázok a szívdobbanásaira, nem hal meg.

David Almond 7



Remény

Oh! ne nézz rám oly sötéten

Pályatársa életemnek,

Mint midőn az őszi-felleg

Húzza árnyékát a réten;

Nézz szelíden, nézz mosolygva:

Férfié az élet gondja.

Arany János



A folyamok is úgy mennek, ahogy mennek, és nem úgy, amint az emberek szabályozzák őket.

Mikszáth Kálmán 17


Bölcsesség

Tégy valamit annak érdekében, hogy újra megteljen az életed fantáziával. A fejünk fölött itt az égbolt, amelyet az emberiség évezredes megfigyelések során már annyiféleképpen magyarázott. De most felejts el mindent, amit a csillagokról tanultál, és újra angyalokká változnak, vagy gyermekekké, vagy bármivé, amiben éppen kedved van hinni. Ettől még nem leszel buta, hiszen ez csak egy játék, de gazdagabbá teheted az életed.

Paulo Coelho 147



Képzelet

Élet-halál kérdésekben a megfelelő pillanat csak egyszer jön el. Egyszer, s aztán mindörökre odavan.

Stephen King 106


Halál

Lehet, hogy két életünk van: az egyik nappal, a másik pedig álmunkban... De sose fogjuk megtudni.

Jacques Attali 37



Gondolkodásom elfogyó erejével lassan tapogattam a titokzatos élet megfoghatatlan értelmét.

Zilahy Lajos 12



A világ csendéletszerű: kicsi és minden részletével zsúfoltan összetartozik.

Márai Sándor 29



Legtöbbször nem tudjuk, valójában mire várunk. Vannak, akik olyan állhatatosan várnak, hogy közben elmúlik az ifjúságuk, elsuhannak mellettük a lehetőségek, elszáll az életük, és nem veszik észre, hogy valami olyasmire vártak, ami mindig is ott volt körülöttük. (...) A fenébe is! Mikor kezdünk már el úgy élni, hogy megértjük az élet sürgető dübörgését? Ez itt most - ez a mi időnk, ez a mi napunk, ez a mi nemzedékünk... nem pedig a múlt valamely aranykora vagy a jövő ködös utópiája... Ez itt az időnk... akár lelkesedünk érte, akár nem. Ez itt a mi időnk még akkor is, ha gyakran kiábrándítónak, fárasztónak, unalmasnak találjuk. Ez az élet, ami nekünk adatott... és múlik, múlik... Mi a csudára várunk hát?

Talmud 146



Carpe diem

Ma már tudom, hogy az életünk örökké változó, mint ahogyan a tenger hullámai sem maradnak ugyanazok. Minden küzdelmünk, győzelmünk és szenvedésünk hamarosan nem lesz más, mint egy tintafolt a papíron.

Arthur Golden 32



Halál

Néha, ha belegondolok, hogy jelentéktelen dolgok milyen súlyos következményekkel tudnak járni, elfog a kísértés, hogy kijelentsem: jelentéktelen dolgok nincsenek.

Bruce Barton 60


Bölcsesség

Ha nagy csapás, lelki fájdalom ér, mindenekelőtt gondolj arra, hogy ez természetes, mert ember vagy. Mit is képzeltél? Ember vagy, tehát kedveseid meghalnak, barátaid elhagynak, s minden, amit gyűjtöttél és szerettél, elrepül, mint a por a szélviharban. Ez nem csodálatos, hanem a természet rendje szerint való, ez az egyszerű és természetes. Inkább az a csodálnivaló, hogy nem érnek mindennap nagy csapások. Ember vagy, tehát szenvedned kell; s szenvedésed nem tart örökké, mert ember vagy.

Márai Sándor 379



Fájdalom

Nagy időpazarlással keresik a fölöslegest, és sokan élték le az életet úgy, hogy csak az élet eszközeit keresték? Vedd szemügyre az egyént, vizsgáld az összességet: nincs, akinek élete ne a holnapra irányulna. Hogy mi rossz van ebben, kérded? Végtelen sok. Hiszen nem élnek, hanem élni készülődnek. Mindent elhalasztanak. Még ha odafigyelünk, akkor is lehagy bennünket az élet; így pedig, ha késlekedünk, elfut mellettünk, mint valami idegen; az utolsó napon ér véget, de mindegyiken elvész.

Lucius Annaeus Seneca 32



Idő

Bolond az, aki a saját világában él. Én bolond akarok maradni, és úgy akarom élni a életemet, ahogy megálmodom, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják.

Paulo Coelho 462



Ma sem volt könnyű élni

Nem lesz könnyű sosem.

De érdemes volt! - s mindig

Érdemes lesz, - hiszem!

Váci Mihály 155


Ballagás

Az élet olyan, mint a tízsebességes bicikli. Legtöbbünknek vannak soha nem használt sebességfokozatai.



A Zárkózott, a Félvér, a Szoborszép, a Bölcs, a Zömök, a Bohóc és a Kígyó kijelölt magának egy utat a világban. Mentek-mendegéltek, mígnem egy nagy hegynek ütköztek. Mivel útjukról le nem térhettek, úgy döntöttek, lebontják a hegyet, az úgyis eltakarja előlük a Napot. Nekiveselkedtek, s hordták, mindegyre hordták a követ, azzal sem törődve, hogy hátukról veríték, körmük alól vér serken. S ahogy a hegy tetejét elhordták, hát látják ám mögötte a következőt!

Vavyan Fable 56



Vicces

Úgy kell énekelned, hogy ne érdekeljen, kapsz-e érte pénzt.

Úgy kell szeretned, mintha sosem bántanának.

Úgy kell táncolnod, mintha senki sem figyelne.

Szívedből kell jönnie, ha azt akarod, hogy jó legyen.

Andrew Matthews 70



Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

Forrest Gump c. film 224



Film

Láttam, hogy az emberek folyton a szabadságra hivatkoznak, holott ezen alapvető joguk mellett, annál inkább rabszolgái szüleik vágyainak, egy olyan házastársnak, akinek annak idején megígérték, hogy "holtomiglan-holtodiglan" kitartanak mellette, az üzlet mérlegének, a rendszernek, félbemaradt projekteknek, szerelmeknek, akiknek nem tudták azt mondani, hogy "nem" vagy, hogy "elég", a hétvégéknek, amelyeken kötelező együtt ebédelniük olyan emberekkel, akikhez semmi kedvük. Rabszolgái a luxusnak, a luxus látszatának és a luxus látszatának látszatának. Rabszolgái egy olyan életnek, amit nem ők választottak maguknak, csak elhatározták, hogy végigcsinálják - mert valaki meggyőzte őket, hogy így lesz a legjobb. És így telnek teljesen egyforma napjaik és éjszakáik, és számukra a kaland csak egy szó valami könyvben és csak egy kép a tévében, ami mindig be van kapcsolva.

Paulo Coelho

2010. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Star wars


Luke, én vagyok az apád


Óvakodj az Erő sötét oldalától! A harag, félelem, erőszak – ez mind az Erő sötét oldala, könnyű a csapdájába esni. S ha egyszer megkaparint magának, uralni fogja a sorsodat örökre, míg végül elereszt!


Vissza a jövőbe


Magasságos egek!

Te vagy Calvin Klein?

Mit bámulsz fafej?

2010. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
az utolso elotinek az elso 5 idezetet a call of duty 4 bol szette abba volt benne ez
2010. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
"Az emberek azt hiszik, hogy birtokolnak egy elmét, holott az elméjük az, ami fogva tartja őket"
2010. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!