Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a nyilvános...

Ti mit gondoltok a nyilvános fotózásról?

Figyelt kérdés
Például mentek az utcán és látjátok hogy egy modellt profi fotósok fotózzák! Mi a véleményetek, benyomásotok? Pozitív, esetleg negatív?

2014. máj. 17. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint mikor látok egy villanyoszlopot. Leszarom. Mármint nem megyek oda, hogy leszarjam, hanem nem érdekel.
2014. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
megnézem, megállapítom, hogy milyen vézna a csaj és továbbmegyek. kit érdekel? az más, ha videóznak, mert akkor behúzom a fejem, hogy véletlen se látszódjak:D
2014. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Az új Btk. életbelépése óta besétálok a képbe, majd felháborodva feljelentéssel fenyegetem meg őket, ha véletlenül rajta vagyok egy képen.
2014. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csináltam ilyet, 5-ből 4-szer aranyosak ez emberek, többnyire ők is fotóznak minket és barátságosak, próbálnak segíteni. Ritka a negatív hozzáállás.
2014. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3: Valószínűleg az új PTK-ra gondolsz, amiben a megfogalmazáson kívül semmi tartalmi/jelentésbeli változás nem történt, klassz volna elolvasni és értelmezni, mielőtt hülyeségeket beszélsz, mert így azon túl, hogy nem lesz igazad könnyen előfordulhat, hogy még tarkón is vágnak egy monopoddal amiért belesétáltál a képbe és akadályoztad a fotózást.


Akinek képen-, illetve filmen szereplés fóbiájuk van: Egyrészt totál tévhitben éltek azzal kapcsolatban, hogy pontosan miről is szólnak a jogaitok, a legtöbbetek megnevezni sem tudja normálisan őket, másrészről pedig pontosan miért is akarjátok érvényesíteni ezt a jogotokat? Konkrétan milyen hátrányotok származik abból, hogy szerepeltek egy 90% valószínűséggel törlésre/kivágásra kerülő képkockán? Klassz volna ha nem csak mindig a hülyeségben majmolnánk a nyugatot, hanem például felfognánk, hogy nem lopja el a fotós/filmes a lelkünket és nem dobálja utána egy vulkánba.

2014. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A lényeg meg lemaradt: általában pozitív az emberek hozzáállása az ilyesmihez, megvárják míg kattan a zár és csak aztán keresztezik a fényképezőgép látóterét, mosolyognak, ha kell kikerülnek, szerencsére egyre kevesebb a gyökér. :)
2014. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5, valóban, nem is tudom, hogyan lett Btk. a Ptk.-ból. :)


2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


Olvastam, ismerem. Tehát? Miért akarsz még testi sértést is elkövetni mellé?

2014. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: Azzal, hogy odamész egyrészt bizony kimeríted a ráutaló magatartás fogalmát, tehát hozzájárulsz, innentől kezdve pedig azt csinál a képpel amit akar, másrészt pedig, ha csak szerepelsz egy közterületen elkészített képen, amin mások is, de nem vagy kiemelve, az tömegképnek számít, tehát egy szavad nem lehet. A bírói gyakorlat is ez. Bízd ide,pereskedhetsz utána, de veszíteni fogsz. Ráadásul még tarkón is leszel vágva, ami hidd el, nem egy jó élmény. Aztán szaladgálhatsz feljelentést tenni, csak arra figyelj, hogy legyen mivel.


#8: Ezzel saját magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Amúgy ezt az analógiát követve, nyugodtan beleszarhat bárki a Te munkádba is. Rugdossuk fel az utcaseprők által összeszedett szemetet, borogassuk ki a kukákat, tépkedjük le a reklámplakátokat, mászkáljunk bele szándékosan a friss betonba/aszfaltba, rugdossuk le a frissen rakott téglafalakat, firkáljuk össze az utcai portrérajzoló által rajzolt képet és még sorolhatnám. Ez pedig nem annyira oké és előbb utóbb valaki (ha mást nem egy rendőr) irgalmatlanul tarkónvág érte, csak monopod helyett valószínűleg gumibotot fog használni és igaza lesz.

2014. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azzal, hogy odamész egyrészt bizony kimeríted a ráutaló magatartás fogalmát, tehát hozzájárulsz, innentől kezdve pedig azt csinál a képpel amit akar"


Ha nincs tudomásom a fotózásról, akkor nem is járulhatok hozzá. Sőt, gondolhatom azt, hogy ha átmegyek az utca túloldalára, akkor nem fogok szerepelni a képeken - oszt' mégis. Ne gondold, hogy azzal, hogy jelen vagyok, egyből hozzá is járulok. A ráutaló magatartás kicsit több annál, mint hogy épp arra járok.


"másrészt pedig, ha csak szerepelsz egy közterületen elkészített képen, amin mások is, de nem vagy kiemelve, az tömegképnek számít, tehát egy szavad nem lehet."


Ez pedig téves értelmezése a jognak - ergo marhaság. Ennyit ír a jogszabály: "Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén." Egyrészt szó sincs benne közterületről. Másrészt mivel a tömegfelvétel fogalma nincs definiálva, így én joggal gondolhatom, hogy 3-4 ember még nem számít tömegnek.


Továbbá ismét csak azt látom, hogy míg én érvelek, te veréssel fenyegetsz - ami megint csak nem fog jól mutatni a bíróság előtt, ha esetleg arra kerülne sor.

2014. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az új Btk. életbelépése óta besétálok a képbe majd felháborodva feljelentéssel fenyegetem meg őket, ha véletlenül rajta vagyok egy képen."


Ebből pedig az következik, hogy szándékosan sétáltál oda. Ne próbáld félremagyarázni és a vita közben változtatni az alapfelálláson. Amúgy ha már itt tartunk miből tudod meg, hogy szerepelsz-e bármelyik ott készült képen? Mert ugye megmutatni nem köteles a fotós, innentől kezdve pedig fenyegetőzhetsz feljelentéssel, csak röhögni fognak rajtad (a rendőrök is, ez ugye még mindig nem a BTK). Az pedig, hogy a ráutaló magatartás megvalósul-e szerencsére nem Te hanem a polgári perben eljáró bíró fogja eldönteni, aki ha azt látja, hogy a kamerába nézve sétálsz a kamera felé (így tudod elérni, hogy biztos szerepelj egy-egy fotón) nyilván nem fogja elhinni, hogy Te nem is tudtál semmiről. Amúgy ilyen esetben, az élesség a modellre van beállítva, ha nem állítja át a fotós azért, hogy téged fotózzon, és a hátteret és az előteret elmosva amúgy tág rekesszel fényképez, azt is igen nehéz lesz bizonyítanod, hogy az egyáltalán Te vagy a képen. Egy 135mm F/2 objektívvel, FF vázon, F/2 rekesszel egy életlen foltként szerepelsz majd ott, ami újabb röhögés tárgyát képezi majd a tárgyalóteremben.


Ha már itt tartunk, Te nem érvelsz, hanem tévesen értelmezed a dolgokat és megpróbálod úgy félremagyarázni a jogot, hogy az neked kedvezzen, csak sajnos a tárgyalóteremben ez senkit nem fog érdekelni. Az pedig, hogy, Te magad mit gondolsz tömegnek, megint csak a kutyát sem érdekli. Mivel nincs definiálva a törvényben, a bírón múlik. Egyébként én nem fenyegettelek semmivel, csak azt írtam, hogy ne lepődj meg rajta nagyon, ha nyakon vágnak illetve azt, hogy SZERINTEM igazuk lesz és bár nem lesz JOGOS reakció én abszolút megértem.


Kicsit olyan ez mint amikor valaki kihajt a 90km/h-val érkező 80tonnás kamion elé, mert elsőbbsége van (szerinte). Meg is érdemled. :)

2014. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!