AWI / TIG tényleg ugyanazt a hegesztés fajtát/technológiát jelenti mindkettő elnevezés? Mindkettővel lehet rozsdamentes/savállót hegeszteni? Ez/ezek alkalmasak a legszebb hegesztési módra inoxnál vagy van más mód a legszebb varrat elérésére?
Vvan aki awi-nak Argon_Wolfram ívhegesztésnek,illetve a gyakoribb az AVI azaz Argon Védőgázas Ívhegesztésnek hívja.
A TIG az Tungsten Inert Gas rövíditése,németül WIG.
A második kérdésedet nem értem,hisz egy technikáról beszélünk eleve.
A legjobb minőségű varratok készíthetők ,és mindenféle fém elhegesztető vele. Hozzá teszem a legnehezebb is,de aki kitanulja ezt jól az művész.
Ajánlom figyelmedbe a youtubon
"weldingtipsandtricks" és a"Brazilwelds" portálját.
Igen sok hasznos dolgot el lehet lesni.
Épp tegnap nézegettem youtube filmeket de ma megnézem az ajánlottat is. ( gyönyörűség! )
Ha volna Budapesten valaki aki hajlandó lenne élőben is megmutatni és esetleg elmesélni mit hogyan kell ....... keressen meg priv legyen kedves! Dél Buda vagy vonzáskörzete előnyösebb lenne.
És nőből vagyok de nem most találtam mindezt ki hanem sok-sok éve . ( tehát nem fellángolás csak eddig nem állt módomban )
Nem csak megtanulnám hanem vennék is kütyüt de amig nem vagyok képben addig mit........
Tehát vállalkozó szellemű "oktató" jelentkezésének nagyon örülnék!!!!!!
( a többit priv . )
Az előttem válaszoló leírta a lényeget.
Többféle megnevezése is van az eljárásnak, de igazából ugyan azt takarják. AWI, AVI, TIG, WIG, GTAW.. Az eljárás lényege, hogy Argon védőgázt használnak, és egy wolfram rúd (elektróda) segítségével hozzák létre az ívet.
Tényleg minden hegeszthető vele, bronz, réz, inox, szénacél, titánium, szerszámacél, de akár alumínium is. Igaz alumínium hegesztéséhez olyan AWI gép kell ami tud váltóáramú hegesztést is, aminek segítségével az alu oxidrétegét fel tudja törni. Tehát mindenképpen AC/DC gép kell hozzá.
S igen, valóban ezzel az eljárással lehet a legszebb varratokat létrehozni. Hátránya, hogy nehéz kitanulni, és általában sokkal lassabban lehet vele hegeszteni mint egy MIG géppel, vagy sima kis MMA inverterrel. Nagy kézügyességet, és gyakorlatot igényel, stabilan kell tartani az ívet, plusz a másik kezeddel a hozaganyag pálcát is szépen egyenletesen kell az ívbe tolni.
Általában olyan helyen használják ahol nagyon lényeges a varrat minősége, és-vagy szépsége.
Ha viszont a cél a sok hegesztés, és a varrat kinézete másodlagos, akkor sokkal inkább érdemes MIG eljárással nekiállni. Egyszerűbb, és sokkal-sokkal gyorsabb.
Tanítani én tanítanálak, de sajnos nem tudlak. :) Jómagam csak az elméleti részét tudom, révén hogy hegesztéstechnikai boltot vezetek, de hegeszteni nem tudok szépen.
Remélem találsz valakit aki megtanít rá. Érdemes ezzel foglalkozni, ha egyszer megtanultad akkora lehetőségek tárháza végtelen. Plusz ha hobbiból jó kis gyakorlatot szerzel, akkor azzal a tudással iszonyat sok pénzt is tudsz keresni.
Épp most néztem meg az ajánlott filmek egyikét és fantasztikusan szép! Maga a varrat is ami készült, maga a feladat ......
Nálam a tökéletes minőség létrehozása a cél épp ezért tanulnám meg magam. Mint ahogy megtanultam lánggal is rezet ( ezüsttel) mert szerettem volna de mostanra azt látom , hogy jobb ha evvel a technológiával csinálnék bármit is.
Mint írtad boltod van :) akkor rögtön egy kérdés : PB2-es szárra lenne szükségem , beszerezhető? 1-esem van de az nem elég.
( ha lehetséges priv. írd nehogy kimoderáljanak innen ! )
Egyébként meg érdekelne egy awi apparátus is csak egyelőre fogalmam sincs semmiről vele kapcsolatban.
De valahol ugyebár el kell kezdeni! És a nememnél fogva lényegesen bonyolultabb .....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!